Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Budapesten agresszív kutyához...

Budapesten agresszív kutyához értő kiképző?

Figyelt kérdés
Ismertek olyan esetleg házhoz járó kiképzőt, vagy munkakutyás szemléletű sulit, aki/akik foglalkoznak agressziókezeléssel? Nem vészese durva a helyzet, de újra és újra előfordul, hogy a kutyám megtámad más kutyákat. Nem történt még komolyabb baj, és van, hogy hónapokig eljátszik mindenféle kutyussal, aztán egyszer csak a semmiből, ha valami nem tetszik neki, nekiugrik a másiknak. Megjártunk már egy alaptanfolyamot, azt gondoltam, sikerült megoldanom a problémát főleg magabiztossággal. Elkezdtem bízni benne, abban, hogy nem lesz gond, elkezdtem érteni a jelzéseit, tegnap hosszú idő után mégis megtámadott egy kutyust, aki hamradikként be akart szállni a játékukba. Most újra elszállt a bizodalmam, és szeretném, ha olyasvalaki nézné meg őt, aki nagyon ért az agresszív kutyákhoz.

2017. nov. 24. 09:34
1 2 3
 1/30 anonim ***** válasza:
9%

Alapvetően a gazda dolga, hogy megtanulja fegyelmezni a kutyáját, ha megpróbálna megtámadni más kutyákat, igaz v.kinek meg kell tanítania:)

De ha pl semmi büntetést nem kap, akkor nem is várható változás pozitiív irányba, v.hogy a tudtára kell adni, hogy amit csinált az nem helyes.

2017. nov. 24. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/30 anonim ***** válasza:
100%

Erényi Zitához jártunk kb 9 évvel ezelőtt. Akkor volt sulija is, de házhoz is ment. Nem tudom, a sulija megvan-e még, de házhoz biztosan megy. Sok problémás kutya járt hozzá, folyton képzi magát.

[link]

2017. nov. 24. 09:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/30 anonim ***** válasza:
29%
De amúgy pl a kutya ivartalnítva van? lehet nem tartozik ide, de az ivartalnított kutyák jóval nyuodtabbak.
2017. nov. 24. 09:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/30 A kérdező kommentje:
Persze, nyilván az én dolgom büntetni a helytelen viselkedést, és igyekeztem is. Rengeteg dolgot próbáltam: földre lenyomás, pofon, erőteljesen hozzáfogtam a nyakörvét a bőréhez, kizártam a játékból. Volt idő, amikor ez napi szinten előfordult, attól már szerencsére messze vagyunk és ezt a saját sikeremnek könyveltem el - rengeteget melóztam ezen, elhiheted. Szinte sokkot kaptam, mikor újra előfordult, mert már annyira bíztam benne és magamban.
2017. nov. 24. 09:48
 5/30 A kérdező kommentje:
Persze, ivartalan. :)
2017. nov. 24. 09:48
 6/30 anonim ***** válasza:
100%
Népszigeti kutyasuli jó, és külön is foglalkoznak veled, ha megmondod, hogy mi a probléma.
2017. nov. 24. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/30 anonim ***** válasza:
24%

milyen fajta? Szerintem genetikailag is örökölhető, ha olyan felmenői vannak, azt kinvelni a kutyából szerintem nem lehet, max megelőzni.

De v.mi kiváltja a kutyából az agressziót, semelyik kutya nem kell fel úgy, hogy ma agresszív leszek:)

Sokat mozgatod a kutyát?

2017. nov. 24. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/30 A kérdező kommentje:

Keverék. Tacskó és valamilyen juhászkutya van benne. Szerintem sokat mozgatom. Reggel másfél óra, bandázás, szabadon futkosás, apport. Este ugyanez vagy még több. Sokat tanítom, túrázunk.


A következő dolgokat figyeltem meg:

- nála gyengébb kutyákkal csinálja, akiket "legyőzhet" (gondolom a másik is adhat valamilyen okot rá, ezeket a jeleket sem értem 100%osan.)

- ha ketten játszanak, és be akar szállni egy harmadik, és rámenősen kéri a harmadik eb, figyeljenek rá (ez történt tegnap)

- ha pórázon van, és odajön hozzá egy póráz nélküli kutya (ezt még meg is értem)

- ha túl belehevülnek a játékba (ebben sem nyilván kizárólag ő a hibás)


Ami érdekes:

- sokszor előfordult mostanában, hogy több kutya egyszerre cseszegette. volt, hogy 5-6 egyszerre csipkedte, ugatta, kergette, körbevették, ugatták, nem csinált semmit, tűrte.

- ha ledominálják, hágják, tűri, nem támad

- nagyobb testű, robosztus kutyákat először el akar ijeszteni, aztán csakazértis odaküldöm, és jókat játszik velük, elmúlik a félelme

- hagyja, hogy elvegyék a labdáját, botját

2017. nov. 24. 10:29
 9/30 anonim ***** válasza:
18%

A kutya mielőtt támad szerintem ad v.mi jelet annak, hogy most akkor v.színű támadni fog csahol vagy apró jelzést ad, akkor kell beavatkozni.

Amúgy néhány tacskó, Csivava leszedi a nadrágodat is:)

2017. nov. 24. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/30 A kérdező kommentje:
Ad jelet biztosan, csak nem mindig egyértelműt. De nem vagyok gyengeelméjű, hidd el, ezeket a köröket lefutottam, hogy figyeljem a jeleket, avatkozzak közbe, lehet, hogy genetika, nem vagyok falkavezér stbstb. Hallottam én már mindent. A kérdésem az volt, tudtok-e profi segítséget ajánlani. Ha valaki nagyon ért hozzá közületek, szívesen veszek tanácsokat, nagyon-nagyon örülök neki, de általános érvényű tényekkel nem nagyon tudok mit kezdeni.
2017. nov. 24. 10:48
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!