Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mit tegyünk a hihetetlenül...

Mit tegyünk a hihetetlenül passzív és szomorú új kutyusunkkal?

Figyelt kérdés
Befogadtunk egy 3 és fél éves kutyát, aki előtte meglehetősen zord körülmények között, ridegtartásban tengette életét. Ez nem fizikai bántalmazást jelent ebben az esetben, mert egészségileg rendben van, jól táplált, dús a szőre, viszont érzelmileg teljesen el volt hanyagolva. Amióta nálunk van, nem hajlandó kijönni a házából, az évés-ivás-kakilás szentháromságon kívül mást nem csinál. Próbáljuk simogatni és játékra fogni, de nem társ ebben.
2017. nov. 25. 11:30
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%
Ki kell várni, míg ő kezd közeledni. Biztosan fel fog oldódni idővel. Annyit megpróbálhattok, hogy etetésnél, ha megoldható, keveset kézből adni neki, úgy, hogy kicsit neki kelljen odamenni érte.
2017. nov. 25. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Sajnos születése óta magányra volt szocializálva és ennek a megváltozására sok idő kell, de így kinti kutyaként lehet, hogy nem is fog sikerülni.

Hamarabb menne, ha benti (vagy legalább kinti-benti) kutya lehetne, mert akkor jobban megismerne benneteket és hozzászokna az ember közelségéhez.

2017. nov. 25. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
100%
Igen, direktben játszani vele egyelőre csak ront a dolgon. Sokat sétáltassátok, legyetek vele mindig kedvesek, legyen bent is egy kis kuckója, és adjatok neki rengeteg időt. A mi kis megfélemlített (felnőtt) kutyánknak 5 év kellett. Azalatt kicserélődött. Voltak persze részeredmények, hatalmas dolgok, egyre kevesebb parája volt... de ahhoz, hogy a megadó, mindentől félő, minden új helyzetben bepánikoló kis gombócból egy ádáz, bizalomteli, játékos, lassan már kissé szemtelen kis dögöcske legyen, az 5 hosszú évünk be tellett. Ezalatt megtanult bízni bennünk, megtanulta hogy ok nélkül még a hangunkat sem emeljük fel (s az ok csak rajtakapáskor, sosem utólagos leszidás) a kezünket soha nem emeljük rá, megtanulta élvezni a sétákat, mert eleinte attól is félt, megtanulta ránkbízni magát, már érti a viccelődést is... csak hát hagyni kellett, hogy mindenre magától jöjjön rá. Adj időt neki.
2017. nov. 25. 15:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 A kérdező kommentje:
Azt, hogy nem jön ki a házából, sajnos szó szerint kell érteni. Bevackolta magát, lehetőleg úgy, hogy el se érjük, és ott gubbaszt. Amikor visszük neki az ételt, megvárja amíg bemegyünk a házba, és csak akkor jön elő enni. Vécére is csak akkor megy, ha egyedül van az udvaron. Egyébként ha megsimogatjuk nem morog vagy ilyesmi, de még jobbn összekucorodik, húzódik előlünk. A házunkba esélytelen hogy bejöjjön, annyira nem akarja a társaságunkat. Sétáltatni sem tudjuk. Nagyon sajnálom, mert csak fekszik és néz a hatalmas barna bociszemeivel és annyira, de annyira boldogtalannak tűnik.
2017. nov. 25. 19:11
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

#4

Nem tudom mekkora kutyusról van szó, de nálunk nem lehetne szomorú és magányos az biztos!

Nyaláboljátok fel és vigyétek be a házba, amennyiben ez számotokra elfogadható opció.

Legyen egy nyugalmas, eldugott helyen kialakított kis kuckója és nem kell macerálni, de éljen veletek, a közeletekben!

Így soha nem fog helyrejönni!

(Mellesleg nem hiszem, hogy nem bántalmazták!)


Elmondanám neked, hogy nekem 10 évvel ezelőtt sikerült olyan kutyát összeszednem, akit egy zsákba kötve agyon akartak verni, de valami csodával határos módon életben maradt. A csípője 2 helyen és 3 lába el volt törve, a feje felszakítva.

Majdnem egy évig "titokban" evett, ha ránéztem felsikoltott(!), a farka állandóan a hasa alá volt húzva, megközelíteni nem lehetett, max 2 m-re, azt is csak neki hátat fordítva.

De nem adtuk fel!

Velünk élt, figyelt minket, tiszteletben tartottuk a félelmét, ha enni kapott kimentünk.

Teltek a napok, hetek, hónapok, már lemondtam róla, hogy valaha normális lesz szegénykém, amikor valamit a földön matattam, odajött és nagyon kis bizonytalanul megnyalta az arcom. Azt hittem elájulok, de tényleg!

Megölelgettem, becézgettem, ő felcsapta a hátára a farkát és attól kezdve hatalmas barátok vagyunk.

Igaz, rajtunk kívül mindenkit gyűlöl, különösen a nőket, tőlük a mai napig fél. Egy-egy hangosabb zajra (leesik valami, becsapódik egy ablak a huzattól) összepisili magát abban a pillanatban, de más nem utal az ő borzalmas múltjára. Most is a lábamon van a feje, követ mindenhová, ha éppen nem alszik, akkor a szeme rajtam van.

Most 12 éves.

2017. nov. 25. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
Nem lehet felnyalábolni, mert nem jön ki a házából! Kirángatni erőszakkal meg biztosan nem fogom. Bordeaux-i dogról van szó egyébként, azt nem írtam, szóval nem egy csöppség, és ha megmakacsolja magát (márpedig azt teszi) akkor nincs az az Isten, hogy ki lehessen édesgetni a vackából. Az otthonunkba sem akar bejönni. Egyébként én is egyre inkább kételkedek benne, hogy fizikailag nem volt bántva, mert megijed, ha hozzáérek. Egyébként az előző gazdái sem az elsők voltak, már hozzájuk is felnőttként került. Tehát három és fél éves korára mi vagyunk a harmadik gazdái (negyedik, ha beleszámítjuk a szülőotthonát is), eddig sehol sem bántak vele családtagként.
2017. nov. 25. 20:31
 7/12 anonim ***** válasza:
51%

Pedig amíg nem kerül veletek egy födél alá, addig ne számíts másra. Ez lesz, aztán majd szép lassan elpusztul.

A szívem szakad meg szerencsétlenért!

2017. nov. 25. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 A kérdező kommentje:
Az enyém is, nyilván azért tettem fel a kérdést.
2017. nov. 25. 20:54
 9/12 anonim ***** válasza:
100%

Ne haragudj, de úgy érzem, hogy minden jó szándékotok ellenére nem tudjátok kezelni a kutyust és az ő mérhetetlenül nagy problémáját, a megnyomorított személyiségét.

Nem lehetne szakember segítségét kérni?

Beszélni az állatorvossal, hogy ajánljon egy megfelelő kiképzőt, vagy kutyapszichológust (igen, van ilyen!)

[link]

mert a kutya tényleg el fog pusztulni.

Így nem tudjátok elvinni egy oltásra, vagy ha beteg az orvoshoz, nem lehet mozgatni, csak vegetál mint egy zsák krumpli.

Ha nem tudjátok megoldani, kérjétek a fajtamentők segítségét

[link]


[link]


vagy:

Bordeauxi dog fajtamentés


Honlap: www.bordeauxidogrescue.weboldala.net


Kaszper Ágnes bordeauxirescueagi@citromail.hu


Gyevi-Varga Zoltán vadbuy@hotmail.com


FÓRUM: [link]

[link]

2017. nov. 25. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:
Köszönöm, ez jó ötlet, írok a fajtamentőknek és állatorvost is fel fogok keresni. Nagyon szeretnék segíteni ennek a kutyusnak, de az igaz, hogy nem voltunk tisztában azzal, hogy ennyire rossz állapontban van szegénykém lelkileg. Arra gondolok, hogy gazdiról gazdira vándorolt, szeretetet biztosan nem kapott sehol, és nem mer szegénykém bízni senkiben sem :(
2017. nov. 25. 21:03
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!