Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogy tudom leszoktatni a...

Hogy tudom leszoktatni a kutyat arrol, hogy mas kutyakhoz odarangasson?

Figyelt kérdés
Kb egy hete van nalam egy kb egy eves mentett vizsla. Mar nagyon szepen setal porazon, jon mellettem, zebranal szepen all, bkv-hoz is kezd hozzaszokni.. DE amint a kozelunkbe kerul egy masik kutya, teljesen meghulyul. Jatszani akar mindenaron es kepes addig rangatni a nyakorvet hogy mar oklendezik!! Ma metron is egett a pofam mert kb engrm nezhettek allatkinzonak hogy megfojtom a kutyat.. de nem engedhetem oda minden egyes kutyahoz es ez a fojtonyakorv nem jo megoldas...
2017. nov. 25. 22:58
 1/10 anonim válasza:
33%
Szia! A hagyományos pórázzal lehet fegyelmezni, de nem egyszerű huzavona. Amikor olyat csinál amit nem szabad magadhoz kell, hogy rántsd a kutyát és szólj rá akár háromszor is, hogy (nem szabad). Ki kell billenteni a "süket" állapotból. A kutyának a gazdájára kell hallgatni, ez így megy.
2017. nov. 25. 23:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Az a baj, hogy csak ráraktad a fojtót, de fogalmad sincs, hogy kell használni. Nem arra való, hogy fojtsa. Folyamatosan lazának kéne lennie és ha kell, te korrigálod egy rövid, határozott rántással. Tilos hagyni, hogy fojtsa magát.
2017. nov. 26. 07:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:

Halti + megtanulod helyesen használni. Állatbarátabb, mint a rángatás, de ha béna vagy, ezzel is tudsz sérülést okozni.


+ Szocializációs foglalkozás, de sürgősen!

Az ilyen energiájú (túlizgatott, nyomulós) kutyát úgy szokta a többi lecsapni, mint a taxiórát. SENKI nem akar ilyen kutyával haverkodni. (Gondolj bele, hogy te magad hogy reagálnál, ha én, a vadidegen, odarohannék hozzád és kis híján össze pisilve magam a nyakadba ugranék, összepuszilgatnálak hogy "te vagy a legújabb, legjobb barátom!" majd ott pattognék körülötted, hogy "játszunk már, játszunk már!" Na ugye, hogy ugye?)

Sajnos ritka az olyan kutya, aki fizikai sérülés nélkül el tudná magyarázni a másiknak, hogy vegyen vissza, de sürgősen. Ezért lenne jó a te kutyádnak a szocializációs foglalkozás, ott kiképzők segítenének nektek és olyan kutyák magyaráznák neki az elvárást, akik biztos nem tépik ketté.

Ha ez megvan, már "csak" annyi a dolgod, hogy olyan rendszeresen hordod közösségbe, hogy ne legyen neki élmény más kutyával találkozni, ne pörögjön fel a látványtól. ("Ott egy kutya... na és?")

2017. nov. 26. 08:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Igen tudom, hogy nem arra valo, hogy megfojtsam.. tisztaban vagyok vele hogy hogy kell hasznalni, es sikerult is setalni megtanitanom ahogy irtam, szepen setal mellettem, nem huz.... egyedul ezzel van gond, hogy masik kutyat lat es meghulyul. Sajnos az kutyasuli nem opcio, mivel en ideiglenesen fogadtam be, egy neni kertje elott kibsztak es o kert meg hogy segitsek... fajtamentesnel telt haz van, menhelyre nyilvan nem viszem.... nagyon beteg is volt (babezia) es eddig az egy het alatt mar kb 100ezer ft ment el a gyogyitasara es sajnos nincs meg vege... nem vagyok gazdag, igy az orvosi koltsegek mellett a kutyasuli nem fer bele... de szivesen fgadnek el segitseget hozzaertoktol, aki esetleg pesten lakik es tudna segiteni a tanitasaban..
2017. nov. 26. 12:06
 5/10 A kérdező kommentje:
Ja, es addig nem szeretnem orokbeadni, amig nincs ivartalanitva, azt meg csak akkor lehet, ha mar teljesen egeszseges... szoval addig velem lesz es sajat zsebbol bevallalom... de igy mar tenyleg nem fer bele sehogy a kutyasuli :/
2017. nov. 26. 12:08
 6/10 anonim ***** válasza:
Fajtamentők nem tudnak besegíteni a költségekbe, illetve nevelésben? Nem ismerem a vizslásokat, de több fajtamentés besegít ilyen helyzetben.
2017. nov. 26. 12:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Sajnos nem. Rengeteg most a kutya naluk mert a vizsla is divatkutya lett sajnos.... a gazdikeresesben tudnak majd segiteni de masban nem :(
2017. nov. 26. 12:28
 8/10 anonim ***** válasza:
Esetleg a fajtamentés felvehetné a kapcsolatot néhány kutyasulival, valamelyik csak vállalja, hogy ingyen vagy olcsón segít a jó ügy érdekében. Ha te keresed meg őket, akkor nem hiszem, hogy belemennek ilyesmibe, de ha látják, hogy a fajtamentők mögötted állnak, akkor talán.
2017. nov. 26. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
Amúgy ha csak egy alkalomra sikerülne elhívni egy kiképzőt, aki megtanítja a helyes pórázkezelést, az is nagyon sokat segíthetne.
2017. nov. 26. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy hülyeség és le fogtok pontozni, de az én vizslám is ilyen volt, és nálunk bevált az, hogy többet vittem kutyák közé.

Amíg nem volt sok kontaktusa kutyákkal, addig ő is folyton megőrült, ha meglátott egyet, nyüszögött meg rángatott oda, hogy ő most haverkodni szeretne, mert hogy ez milyen izgalmas, hogy ott egy másik kutya. De aztán elkezdtem rendszeresen kutyás társaságba vinni őt, és annyira megszokta a többi kutyát, hogy ha most meglát egyet az utcán, akkor csak felfigyel, de minden különösebb izgalom nélkül el tudunk menni mellette. Nem húz már oda. Szóval kb. hozzá lett szoktatva ehhez az ingerhez.

Úgyhogy neked is ezt javaslom. Kutyafutiba járjatok sokat, és egy idő után semmi különöset nem fog találni abban, ha szembe jön egy másik kutya.

2017. nov. 26. 18:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!