Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Agár/whippet mellett megmarad...

Agár/whippet mellett megmarad a macska?

Figyelt kérdés
Sziasztok! A húgom nagyon szeretne egy Brit rövid szőrű macskát, a lassan másfél éves agarunk mellé. A kutyus soha senkit, semmit nem bántott, de volt már rá példa, hogy megkergetett macskákat a kertben. Nem tudom, hogy játszani szeretne velük, vagy esetleg bántaná is őket?

2017. nov. 25. 23:24
 1/5 anonim ***** válasza:
82%
Sok agár él macskával együtt, de ez egyedfüggő meg szoktatás kérdése is. Ha alapvetően zsákmánynak tekinti a macskát, arról nem nagyon lehet lenevelni, és sosem lesz igazán megbízható mellette. Valahogy "tesztelnetek" kellene a kutyát, pl ismerős macskával, hogy lássátok, milyen a viselkedése, ha a macska nem szalad előle. Ha fixírozza, neki akar rontani, agresszivitást mutat, akkor nem érdemes erőltetni, mert veszélyes lenne a cicára. Ha csak érdeklődik iránta, akkor óvatos összeszoktatás mellett működhet a dolog.
2017. nov. 25. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Haha :D veszélyes játék ez. Agresszívan még soha nem láttam viselkedni, de elég hiperaktív tud lenni. Videókon általában azt látom, hogy a macska a "főnök" a kutya meg alkalmazkodik, viszont a mi kutyánk elég figyelmetlen, ilyen szempontból. Sokszor megkapják őt másik kutyák mert nyomulós, kíváncsi típus.
2017. nov. 26. 00:54
 3/5 anonim ***** válasza:
100%
Amelyik macskával felnő, azt nem fogja bántani. Viszont ha egy idegen macska szalad előtte, azt lehetséges, hogy megölné. Már volt egy jó pár agaram és macskám is. Szóval egyikük sem bántotta otthon a macskát mert együtt éltek. Viszont, ha egy mezőn elengednéd ahol egy macska van, elég valószínű, hogy a macska elpusztuna.
2017. nov. 26. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
100%
Sajnos még ismerős macskát is üldöz, ha az fut. És véletlenül megölheti. Ismerek ilyen esetet, a whippet utána kétségbe volt esve, de már nem volt mit tenni.
2017. nov. 26. 22:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:
Koszonom szepen a valaszokat! Azt hiszem a macska meg varhat par evet ameg a hugom kulon koltozik. Nekem nem nagy szivfajdalom 😜 erosen kutya parti vagyok.
2017. nov. 27. 01:21

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!