Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Felugrálós kutya?

Felugrálós kutya?

Figyelt kérdés
1 éves. Más gond nincs vele. Értem, hogy örül, ha hazajövünk, de mindenképp le kellene szoktatni róla. Eddig az ignorálást és a "nem"-et próbáltuk, de szinte semmi javulás nincs.

2017. nov. 26. 12:54
 1/3 anonim ***** válasza:

1. Térd kiemel, és amikor beleütközik-ül. Utána mehet a simi.

2. Ugráskor tenyér kitart, ha beleütközik-ül.

Általában számítani lehet, hogy azonnal bepróbálkozik az ugrással ismét. Kitartással egyszer csak működni fog.

2017. nov. 26. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
Sikíts fel es csapd össze a tenyered eközben ne nézz a szemébe. Esetleg vki a háttérből összeüthet két fedőt. Az a lényeg meglepje, kicsit "sokkolja". HA nyugis lesz akk hagyd, viszont haa azt látod megint ugrana, adj vmi parancsot h megzavard
2017. nov. 26. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 EvaSz86 ***** válasza:
Ajánlom Jan Fennell könyveit. Sok jó tanács van bennük. Először is, ez egy hosszú folyamat...de...a kutyusnak mindegy mennyi időt vagy távol, ő úgy fogja fel, hogy hiányzik egy "falkatag"...vagyis a "falkavezér"...ha nem téged tekint a főnöknek, akkor lehet ebből szeparációs szorongás is. De, ahogy te írtad, ezzel nincs gond. Szóval, amikor hazaérsz, akkor teljes ignorálás (nem ijjesztés, meg fedő összeütés-néha olyanokat írnak tanácsként, hogy az eszem megáll). Tehát ignorálás, de rá se nézz. Idővel megszokja, hogy te vagy a falkavezér, és a vezér joga az, hogy akkor menjen, és jöjjön, amikor ahhoz neki kedve van. Én a már említett könyvekből tanítottam a saját kutyáimat, és nincs velük gond. Pedig a második kutyusom elég problémás volt, nagyon ugatott, és ugrált, minden egyes alkalommal, ahogy hazaértem. Én rájuk sem figyeltem, jó pár perc volt, mire lecsillapodtak, de volt türelmem. Aztán mikor lecsillapodtak...még mindig vártam...kb. 5 perc teljes nyugalom után magamhoz hívtam őket, és jött a jutifalat és a simi. Ezzel nem csak azt tanítod meg nekik, hogy ne ugráljanak/ugassanak, mikor hazaérsz, hanem a behívás tanítása is megy párhuzamosan. Nekem bejött.
2017. nov. 27. 09:00
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!