Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik olyan kutya, ami...

Létezik olyan kutya, ami főként lakásban tartható, kis, -vagy közepes méretű, minimális szőr ápolást igényel, nem egy aktív, inkább kis mozgás igényű típus, de még sincs túltenyésztve?

Figyelt kérdés
Mert a mopsz és a francia bulldog számomra tökéletes lenne, azt az egyet leszámítva, hogy sokaktól hallom, hogy nagyon beteges kutya (főként a nyomott orra, a kidülledő szeme és a gyomra érzékeny úgy tudom)... Én meg nem szeretném folyton orvoshoz hordani/gyógyszerezni szegényt...

#szobakutya #nem túltenyésztett
2017. nov. 27. 20:29
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
100%

Mopsznak hullik a szőre.


Francia bulldognak sok egészségügyi gondja van.


Nem értem, ha nem akarsz az állatorvos jópajtása lenni, miért ilyen "beteges" fajtákat keresel?


Vegyél whippetet, vagy kis olasz agarat. Bent nem aktív kint egy kutyafuttatóban kifutja magát...


De egy menhelyen is tökéletes társat lehet választani.

2017. nov. 27. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
100%

A mopsz és a bulldogok sajnos valóban igen betegesek, még tenyésztőtől véve is sok baj előfordulhat velük.


Az agár, whippet pl. jó ötlet. Vagy bichonok például.


Az tudnod kell, hogy a rövid szőrű kutyáknak eléggé hullik a szőre, ami vedlési időszakban kész katasztrófa :)

Amelyiknek nem hullik (pl. bichonok, törpe uszkár), azokat kozmetikáztatni kell kb. negyed évente.

2017. nov. 27. 20:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
79%

Vagyis olyan kutyát keresel ami lehetőseg pici, tehát nincs útban, kis mozgásigényű, vagyis nem kell vele sokat sétálni, futni, játszani, minimális szőrápolást igényel, vagyis ne kelljen vele sokat foglalkozni és ne legyen túl beteges, mert pénzt se akarsz költeni orvosra.


Számodra szerintem ez a fajta a tökéletes választás:

[link]

2017. nov. 27. 20:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 anonim ***** válasza:
100%
Nekem is először a plüsskutya jutott eszembe, de most miért ne segítsünk embertársainkon, hátha létezik olyan kutya ami nem plüss, de megfelel a kritériumainak?
2017. nov. 27. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 anonim ***** válasza:
24%

Lehet hogy én mondok butaságot, kérlek ne kövezzetek meg, de a tacskó nem ilyen?

Több ismerősöm, s itt a panelok közt is rengeteg személy tacskót tart. Igaz, a túl sok lépcsőzést nem bírják (ha jól tudom tán a gerincük miatt nem) - ergo cipelni kell bizonyos lépcsőfok után, de ettől eltekintve sétáltatás mellett jól megvannak, nem kell kozmetikushoz se vinni őket. A szőrhullásról nem tudok mit mondani...

2017. nov. 27. 20:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
25%
Csivava?
2017. nov. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
76%
Törpe schnauzer. Igaz, hogy rendszeresen trimmeltetni kell, de ha rendben van tartva, egyáltalán nem hullik a szőre. Egészséges, stramm kiskutyák.
2017. nov. 27. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 anonim ***** válasza:
100%

Van egy rossz hírem, a legtöbb rövidszőrű kutyának nagyon is hullik a szőre. Én pl csivava gazdiktól rendszeresen visszahallom, hogy maroknyi szőrök jönnek ki a kutyából (ami elég vicces számomra, mert az én spitzemből meg alig jön ki pár szőrszál, de mondjuk én naponta fésülöm is), ja és ráadásul a pár mm-es szőr úgy befúrja magát mindenhova, hogy alig lehet kitakarítani. Az én pomponom meg ha vedlik is, egy szöszleszedő hengerrel le tudom szedni az összes szőrt a ruhákról.


Szóval vagy marad a fésülés + porszívózás (ami amúgy is kell, ha van kutya, ha nincs), vagy bevállalod a rendszeres kozmetikushoz járást.


Vagy esetleg kínai kopasz kutya? :)

2017. nov. 27. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 anonim ***** válasza:
100%

Whippet.


Nem olyan izgága, ahogy gondolnád

2017. nov. 27. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 anonim ***** válasza:
100%

A kutya alapjából véve egy aktív és mozgékony állat, testfelépítése is futásra, nagy távok megtételére alkalmas. Na amelyik kutya valamiért mégsem ilyen, annak valami oka van pl egészségtelen, groteszk felépítés (--> nyomott fej pl)

Ők fizikálisan is képtelenek nagy távokat megtenni. Egyszerűen a testfelépítésük nem alkalmas rá, ezért mozgásigényük is jóval kisebb. (A csivava hiába kicsi, egyáltalán nem kis mozgásigényű)

2017. nov. 27. 22:47
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!