Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Betegségre utalhat, ha nem...

Betegségre utalhat, ha nem iszik a kutyám? Meddig normális ez?

Figyelt kérdés
Észrevettem, hogy nem fogy a víz 4 éves kutyánk táljában, kétszer is kicseréltem a vizet, azóta sem iszik. Az utóbbi napokban konzervet kapott, de annak sincs sok leve. A bőre nem száraz, és az evéssel nincs gond, kedve sem rossz, de ez már az 5.nap...
2017. nov. 28. 09:33
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

A konzerv 70-90%-a víz, lehet azért nem iszik.

Próbálj szilárdabb táplálékot adni neki, esetleg leveslét, tehet(ha nincs tőle hasmenése), nálunk beszokott válni.

Ha kedve, étvágya jó, akkor elvileg nem beteg, meg ha szomjas inni fog.

2017. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
tejet*
2017. nov. 28. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Pont most tettem oda főni neki csontlevest, hátha... köszi, azért ez kicsit megnyugtatott. Nem volt még ilyen, és számomra aggasztó.
2017. nov. 28. 10:01
 4/9 anonim ***** válasza:

Tehéntejjel óvatosan, ha nem akarsz híg f*ost takarítani egész nap.


A tálat elmostad, lehet azzal van valami baja.

2017. nov. 28. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem szoktam adni neki tejet, mert egyszer próbáltam és ment a hasa, néha joghurtot kap, azzal nincs baj. Igen, kimostam, jól elöblítettem a tálat, mégsem iszik belőle :(
2017. nov. 28. 12:36
 6/9 anonim ***** válasza:
Tejből csak laktózmenteset.
2017. nov. 28. 13:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
Nem szomjas. Natúr élőflórás joghurtot napi egyet nyugodtan adhatsz neki, jót tesz a bélflórának, és folyadék tartalma is van.
2017. nov. 28. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
De lehet, hogy 5 napja nem szomjas? Okés joghurtot is megpróbálom.
2017. nov. 28. 15:11
 9/9 anonim ***** válasza:

Simán lehet. Attól, hogy a konzervnek nincs sok leve, még baromi magas a víztartalma.

Pl. a nyers csirkemellnek is 76-77%-a víz. A konzerv minőségétől függ, hogy milyen turpisságokat csinálnak még a husival: kevernek-e bele gabonát, mennyi lével öntik nyakon.


Illetve ott van a kutya egyéni víz igénye is. Az én kutyámmal allergia miatt váltottunk száraz tápról váltottunk főzött kajára. Azóta megdöbbentően ritkán iszik, még nyáron is, még a többi főzött kajás kutyához képest is.

2017. nov. 29. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!