Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen tanfolyamra/képzésre...

Milyen tanfolyamra/képzésre menjek, ha kutyákkal szeretnék foglalkozni?

Figyelt kérdés

Persze szóba jöhet a többi állat is.

állatorvosi asszisztens tanfolyamról nem olvastam sok jót.

köszönöm.


2017. nov. 28. 09:46
 1/7 anonim ***** válasza:
Kozmetikus? Kutyakiképző?
2017. nov. 28. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Miért mit olvastál rosszat az állatorvos asszisztens tanfolyamról a pénzlenyúláson kívül?


Menjél rehabilitációs kutya kiképzőjének, ha van saját kutyád.

2017. nov. 28. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Az ebfizio / kisállat terapeuta tényleg nem rossz ötlet, csak számolj vele, hogy idehaza erre még éppen csak akad némi nemű kereslet, de nem igazán mennek a kutyák futószalagon. Amíg az emberek a chip-re is sajnálják a pénzt, addig biztos, hogy nem viszik majd gyógytornáztatni a kutyájukat. Persze vannak kivételek.

Az oktatás olyan 450.000 Ft. körül van.

2017. nov. 28. 10:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!

az asszisztensesről több olyan véleményt olvastam, hogy nem ad elég tudást.

A fizioterápiás dolog pedig nem rossz, utána olvastam!Kezd érdekelni.

köszi mégegyszer! :)

2017. nov. 28. 11:04
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Állatorvosi asszisztenst én sem ajánlom, bár én abból az okból,hogy nem tudsz utána vele normálisan elhelyezkedni. A legtöbb állatorvos ismerősi körből szerez embert és ő maga tanítja be. Ha van is papírod ritka, hogy ismeretség nélkül bekerülj, mert ez egy nagyon felkapott képzés, viszont nincs szükség belőle túl sokra. A fizetés sem túl jó. Mindig nézem , ha raknal fel hirdetést és amiket én láttam ott átlagosan 700 ft az órabér. Persze biztos van, ahol több, de én jellemzően ezzel találkoztam.


Amiből aztán meg is lehet élni az a kutyakozmetikus vagy a kutyakiképző. Persze ezekkel sem rögtön lehet jól keresni, hiszen kozemtikában vendégkört kell szerezni, kiképzőként több évnyi tapasztalatot, mire bekerülsz egy jó helyre, vagy magánként vendégkört szerzel.

2017. nov. 28. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Ha mégis az asszisztens mellett döntesz, akkor már akár a kepzés megkezdése előtt is próbálj meg egy rendelőbe elmenni "dolgozni". Pénzt nem fogsz kapni viszont tenylegesen használható tudást igen.

Érdemes lehet nagyobb klinikáknál/kórházaknál bepróbálkozni. Plusz Budapesten kívül is, sok állatorvostan hallgató jár önkentes gyakorlatra asszisztenskedni így Budapesten kevesebb a hely.

2017. nov. 28. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 SegíteniFogok válasza:

Az egyik ismerősöm kb. fél éve végezte el a kutyakiképző tanfolyamot és nagyon meg van elégedve a munkával. Egy állatmenhelyen dolgozik, ahová a tanfolyam elvégzése után kb. 3 héten belül fel is vették.


Érdemes rákeresni egyébként, hogy még mik a lehetőségek. Amiket én ajánlani tudok, az a kutyakiképző és állatgondozó tanfolyam.


A google-ben rákerestem, itt találod az eredményt.

Kutyakiképző: [link] Állatgondozó: [link]

2017. nov. 28. 20:57
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!