Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hozzak másik kutyát?

Hozzak másik kutyát?

Figyelt kérdés

Idős keverék kutyusom mellé szeretnék társat. Nem csak neki hoznám, hanem én is szeretnék, nagyon szeretem a kutyákat, úgy érzem, tudnék gondoskodni megfelelően még egy kutyusról. Úgy gondoltam a 2.at is menhelyről fogadnám örökbe, ahogy a mostanit. De nem tudom, hogy milyet. Ha kölyköt, az félek, hogy nem hagyná nyugodtan az öregemet. De ha már felnőtt a jövendőbeli, akkor meg a rangsor miatti viták vagy nem lesznek barátok. Melyik lenne célszerűbb?

Panel(75m²), napi 3-5séta(munkától függően, de a 3 mindig megvan, összesen minimum 3 óra, de ennél inkább több szokott lenni). Van kutyapark, kutyafuttató, szantóföld:D erdős rész, kis patak, kisebb tó:).

Előre is köszönöm a segítséget, jó tanácsot elfogadok:)



2017. dec. 1. 07:09
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%

Nem biztos , hogy annyira jo otlet. Bar lehet, de leirom a negativ oldalat.

Egy idos kutya mar nyugdijasnak szamit kb, aki sokat szeret pihenni, nem el olyan aktiv eletet , mint egy fiatal kutya. Gondolj bele, hogy a kicsi mindig jatszana, az oreget meg ez idegesiti, hisz nincs mar kedve orahosszakat fogocskazni.

Az ilyen oreg kutyak mar inkabb a gazdival szeretnel lustizni, kielvezni az utolso nehany evet bekessegben, nyugalomban. Szerintem nem kellene meg zavarni az eletet egy uj kutyaval, arrol nem is beszelve, hogy feltekeny es deprszessuis lehet, mert nem csak vele foglalkozol.

2017. dec. 1. 07:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
91%

Nem tudom.

Csak annyit, hogy az én 13 éves kis pumim nem örülne.

Soha nem volt barátságos, társasági kutya a többi kutyával.

Neki kifejezetten rosszat tenne.

Te ismered a kutyusodat.

2017. dec. 1. 08:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 EvaSz86 ***** válasza:
57%
Először is...én is úgy vagyok vele, hogy 'csak egy dolog jobb egy kutyától...a két kutya'. És tényleg le a kalappal azért, hogy menhelyről fogadnál örökbe. Két kutyust össze lehet azért szoktatni...főleg, hogyha vegyes páros...nekem egy kan és egy ivartalanított szuka kutyusom van. A kislány érkezett másodiknak...nem volt tervben, de örökbefogadtam, mert nagyon rossz sorsa volt. 7 hónap különbség van köztük. Így még a kan kutyusom is kölyök volt, amikor megérkezett a kislány...de még így is sok idő volt, hogy összeszokjanak...ma már elválaszthatatlanok...de eleinte volt vita...a kan kutyusom konkrétan éhségsztrájkba kezdett, és depressziós lett...jó 2 hónap kellett ahhoz, hogy megoldódjanak a problémáik egymással. Alapvetően nem csak a korkülönbség a gond...két kölyökkutya is lehet különböző habitusú...ez történt nálunk is...a kislány hiperaktív...a kisfiú kis nyugis. Zavarta a kant, hogy a kislány folyamatosan őt nyaggatta...oda-oda kapott. Ezen a helyzeten a sok közös játék...a sok együtt sétálás segített...de mint mondtam, ők közel egy idősek. Ha sokkal idősebb lett volna az első kutyusom, akkor lehet hogy megpróbálok más megoldást találni a kislány kutyus helyzetére, és gazdit keresni neki. Az én első kutyusom így is nagyon féltékeny volt, pedig csak egy éves volt...de addig ő volt a középpontban...most képzeld el ezt a helyzetet, ha már sokkal régebb óta van csak ő egyedül, és érkezik egy új jövevény...nem biztos, hogy jót teszel neki ezzel.
2017. dec. 1. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
56%

3#


Teljesen mas ket fiatal kutyat osszeszoktatni, mint egy idoset es egy fiatalt. A kicsi biztos, keresne az oreg tarsasagat , a nagy nem biztos , hogy vevo lenne erre.

Ez olyan, mintha egy idegen oreg neni melle beraknal egy ovodast, hogy nesze, jatszatok. :D Biztos el sakkozgatnanak,meg kartyaznanak, de nem a nap 24 orajaban.

Mar pedig egy kolyoknek hatalmas a mozgasigenye.

2017. dec. 1. 10:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 EvaSz86 ***** válasza:
100%

4#


Ha végig olvastad volna, amit írtam, és nem egyből csak lepontoznál, akkor pont azt írtam le, hogy két kölyökkutya összeszoktatása sem volt egyszerű. És a végén írtam, hogy ha az én kutyám már idősebb lett volna, akkor nem biztos, hogy magamhoz veszem az új kutyust...de baromira értékelem, amikor elolvasnak két-három mondatot, és azután kommentelnek.

2017. dec. 1. 13:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 A kérdező kommentje:

Sziasztok, köszi a válaszokat.

Nem feltétlen kiskölyköt szeretnék, sőt. Csak felvetődött.

Egy felnőtt-középkorú(4-7év közötti), nyugis természetű, öregemnél picivel kisebb termetűt szeretnénk(közben beszéltünk a dologról és erre jutottunk, talán ez lenne a legjobb választás).

Erről mi a vélemény?

2017. dec. 1. 14:39
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

#6

Ez már szerencsésebb opciónak tűnik.

Ellenkező neműt hozzatok, azt könnyebben elfogadja!

2017. dec. 1. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 EvaSz86 ***** válasza:
100%
Nekem annak idején az állatorvos olyan tanácsokat adott, hogy mégis könnyebben menjen az összeszoktatás, hogy mindig a már meglévő kutyus kapja először a tápostálkáját, ő maradjon a központban, nehogy úgy érezze, hogy le lett cserélve. Ez az opció, hogy nem kölyökkutyát hoztok, tényleg jobb megoldás.
2017. dec. 1. 14:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
21%

Ne vegyél idős mellé másikat! Én is így voltam, a fiatallal többet foglalkoztam, a drága idős kutyúm meg szomorú volt miatta, nem morgott hanem inkább elvonult. Nemsokkal később elhunyt.

Jó volna tudni miért szeretnél másikat. Az idős már nem olyan fürge, nem annyira szép, nem lehet vele sokat sétálni stb? Nem baj, sok-sok évet együtt töltöttetek, bírd már ki ezt a (remélem nem) kis időt.

2017. dec. 1. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 A kérdező kommentje:

Köszönöm a tanácsokat.

#9: Szó sincs ilyesmiről, olvasd el mégegyszer a kérdés alá írt magyarázatot!

Imádom a kutyámat, rengeteg törődést, szeretetet kap, ugyanolyan boldog, fitt, mint amióta elhoztuk a menhelyről és kivirult. Eleve 5 éves volt már, mikor elhoztuk, szóval semmi ilyesmiről nincs szó, hogy én most kiskutyázni szeretnék vagy mittom....

Még átgondoljuk, megbeszéljük, ellátogatunk az Illatosra.

Köszi mégegyszer!

2017. dec. 1. 16:15
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!