Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan neveljek szobatisztasag...

Hogyan neveljek szobatisztasagra egy kiskutyat 8ora munka mellett?

Figyelt kérdés

Nem tudok minden percben vele lenni amig szobatiszta nem lesz.

8-4ig dolgozom hetkoznap.


2017. dec. 1. 08:56
1 2
 1/12 A kérdező kommentje:
Amig a munkahelyemen vagyok, lehet az is egy opcio, hogy szobakennelben van a kiskutya addig?
2017. dec. 1. 08:56
 2/12 anonim ***** válasza:
2017. dec. 1. 09:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Oke, nem szeretnek 6-10 honapos kiskutyat venni, es egy honap szabira sem tudok menni.


Na ebben az esetben akkor ne legyen kutyam?

2017. dec. 1. 09:27
 4/12 anonim ***** válasza:
89%

2-es vagyok:

Nekem ugyanez volt a problémám, nyolc óra munka, ráadásul egyedülálló vagyok. Munkaidő 8-tól 16-ig, és az utazás a munkahelyre háromnegyed óra oda-vissza.

Én kutya helyett kényszermegoldásként rágcsálókat tartok.

De tartanék macskát, ha nem garzonban laknék.

A macska ugyanúgy igényli a szeretetet, jobban elviseli, ha egyedülhagyod és nem kell kivinni hóban-fagyban sétálni, ráadásul szobatiszta, csak az almot kell naponta kitisztítani.

2017. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
24%
Amikor kicsi volt sokszor összepisilt mindent a kutyusunk/már 5 éves/...hiába volt alátét kirakva neki, aztán vettem helyhez szoktató spray-t..rövid idő alatt odaszokott...sajnos mi is keveset voltunk vele hogy le tudjam szoktatni...ha láttam, hogy rápisil jutalmaztam akkor is mikor pl haza értem és pisis volt az alátét/mutattam neki, hogy azért örülök mert odapisilt/ hétvége az más volt, amíg szobatiszta nem lett szinte csak azt 'gyakoroltuk' ha játszottunk és véletlenül elkezdett csurgatni ráraktam az alátétre/közelben tartottuk/ felszedtük a szőnyegeket, hogy ne pisilje össze...aztán mikor már megszokta akkor bárhova raktam az alátétet odament a dolgát végezni...persze ki is visszük, de ha nem vagyunk itton akkor muszáj, mert mégis hova pisiljen? Nekünk a helyhez szoktató is segített...meg a távoltartó is, mivel fiú kutyus így előszeretettel emelgette a lábát😀 ez kb úgy működik, mint a gyerekeknél a szobatisztaság...a kutyusnak is megkell érni rá nem tudja még úgy szabályozni mint mikor nagyobb...
2017. dec. 1. 09:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
59%
És képes lennél szegény kiskutyát napi 9 órán át a saját mocskában bezárva hagyni egy kennelben?! Nem gondolod, hogy ez önző lenne? Csak te számítasz, a másik élőlényt tárgyként kezeled?
2017. dec. 1. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:
38%
Tudod ez is olyan, hogy a kutyus fog alkalmazkodni a te életed ritmusához, a miénk is alkalmazkodott..megszokta és tudja mikor jövök/ünk haza... kicsiként sem vinnyogot/na jó csak párszor, de azt azért mert nem tudott még lépcsőzni, felmenni fel tudott lejönni már nem😁/ egyébként csivava és a szomszédok felől sincs panasz rá nem ugat/max ha kopognak hozzánk/, vonyít vagy 'sír' mikor nem vagyunk itthon...ezt szokta meg...sosem rágott szét semmit akkor sem ha nem voltunk itthon/persze elég sok játékot vettünk neki, hogy ne unatkozzon/ kapott egy nagy maci plüsst is/turiba vettem😀/ és ahhoz tudott bújni...
2017. dec. 1. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 EvaSz86 ***** válasza:

Senki nem mondta, hogy ne legyen kutyád. Másnak is van munka mellett kutyája. De a szobatisztaságra nevelés az egy folyamat, és nem egyik napról a másikra történik. És ha nincs következetes nevelés, hogy "bent, ha rajtakapod szidás - kint óriási dicséret", akkor még lassabban fog menni, mivel a legtöbb kutyus nem érti meg egyedül, hogy kint kell elvégeznie a dolgát. Neki teljesen mindegy végülis, hogy hol csinálja, ezért kell a pozitív megerősítés. A szobakennelbe hiába zárod be eleinte...először is, abba is bele kell szoktatni, az sem egyik pillanatról a másikra megy...de ha már bele is szoktattad...egy kölyökkutya nem bír ki 8 órát, nagy testű felnőtt kutyusoknak is az a limit. Nekem kistestű kutyusaim vannak, kettő. És naponta négyszer viszem sétálni őket. Nem azért írom, hogy megmutassam milyen "szuper" gazdi vagyok...nekem négyszer kell őket vinnem azért, hogy bent ne történjenek balesetek. És még így is a második kutyusom, aki 7 hónaposan került hozzám, és nem volt szobatiszta, az éjszakai 6 órás alvást sem bírta ki eleinte, minden éjszaka bepisilt. EZ szerencsére már megszűnt.

Általában nem ajánlják a pelenka letételét...én sem szoktam, mivel utána a kutyus megtanulja, hogy bent is végezheti a dolgait, minden következmény nélkül...és a kutyus nem tud különbséget tenni pelenka/szőnyeg/parketta/dívány között. De a te esetedben mégis ezt ajánlanám...ha mindenképpen kutyust szeretnél. Tegyél ki neki pelenkát, ha rápisil nem kell rögtön kicserélni, ő érezni fogja rajta szagmintáját, és ha szerencséd van, akkor utána automatikusan oda fog pisilni. Ha kan kiskutya...akkor jelölgethet is a házban. Ezt is meg kell tanítani neki...el kell fogadnia, hogy te vagy a főnök, és akkor nem fog jelölgetni...nekem kan kutyusom van, és egy ivartalanított szuka...szinte minden létező problémán átmentem velük...a szobatisztaságtól kezdve, szeparációs szorongás, a falkavezér kérdéskör, rongálás, harapdosás, túlzásba vitt ugatás, póráz húzása...volt itt minden. Mára minden megoldódott, de ez egy hosszú folyamat volt...és kistestű kutyusokról beszélek. Szóval minden a következetesség, nevelés és türelem kérdése...ha nincs elég türelmed, akkor nem lesz egy leányálom. Főleg amiatt, mert most csak a szobatisztaságról kérdeztél...és már itt felmerül az a kérdés, hogy el tudod-e viselni, hogy a napi 8 óra meló után, hazaérkezve fáradtan, szó nélkül feltakarítsd azt, amit a kiskutya okozott az egyedüllét alatt. És tényleg szó nélkül, mert utána már hiába szidod, csak a kapcsolatodat rontod meg vele...mivel abból a kiskutya csak annyit ért, hogy végre hazaért a gazdi, és ordít vele...de a miértet nem fogja érteni.

És értem én, amit írtál, hogy nem tudsz minden percben vele lenni, amíg szobatiszta nem lesz...de a kutyus sajnos nem magától lesz szobatiszta...de jó is lenne pedig...

2017. dec. 1. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
100%
Az odáig rendben is van, hogy nem tudsz minden percben vele lenni, de a minden perc és a 9 óra között elég nagy a különbség. Ha 8 hetes kutyust viszel haza, és bezárod napi 9 órára akkor hosszú hónapokig be fog pisilni/kakilni, mert nem tudja olyan sokáig visszatartani.
2017. dec. 1. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
100%

8-10 hetes kölyköt ne zárj még 8 órára szobakennelbe, hiszen nem elvárható, hogy kibírja. 2-3 órát bír ki maximum ebben a korban.

Ilyenkor az van, hogy később lesz szobatiszta. Munka előtt leviszed, munka után rögtön megint, és persze utána összetakarítod, amit addig csinált. Délután, késő estig 2-3 óránként menj ki vele eleinte.

Hónapok, mire kibírja a munkaidőt, legalább fél évnek kell eltelnie. Addig takarítás.

Olyan helyen legyen a lakásban, ami könnyen takarítható (ne szőnyegen és ne laminált padlón), amikor nem vagy otthon.

2017. dec. 1. 11:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!