Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miből tudhatom azt, hogy a...

Miből tudhatom azt, hogy a kinti kutyám fázik?

Figyelt kérdés
Hideg fül, mancs, reszketés? Ezeken kívül?
2017. dec. 1. 09:50
 1/5 anonim ***** válasza:
100%

Miből tudhatom?

Részben onnan, hogy csak olyan fajtát tartok, amiről tudom, hogy nem fog fázni.

Ne tippelgess, ha már reszket, akkor régen rossz!


A hidegtűrő fajták dióhéjban:


Nagytestűek: szibériai husky, alaszkai malamut, szamojéd, grönlandi kutya, nyugat-szibériai lajka, karéliai medvevadász kutya, norvég elkhund, akita inu, eurázsiai juhász, bernáthegyi kutya, újfunlandi, valamint egyes pásztor-, és juhászkutyák



Középtermetűek: alaszkai klee kai, lundehund, norbotteni spicc, finn spicc, lappföldi finn juhászkutya, lappföldi pásztorkutya, izlandi juhászkutya, norvég buhund, német nagyspicc, shiba inu, csau-csau



Kistestűek: svéd juhászkutya, pomerániai törpespicc, német kisspicc, német középspicc, japán spicc


Minden egyéb kutyának ilyen időben már fűtött fedél alatt a helye.


Egyébként a kor igen nagy szerepet játszik a hideg kedvelésében, vagy elutasításában. A fiatal, és idősebb ebek rosszabbul viselik a lehűlést, és a téli fagyokat, mint erejük teljében lévő társaik. Az öregedés folyamata, így az idős kor fajtánként máskor jelentkezik. A kistestűeknél ez az időszak 10-12 éves kor környékére tehető, míg a nagy és óriás testű kutyáknál akár már a 6 év is idősnek számít. Mivel (ideális esetben) a korosabb kutyáknak kevesebb a zsírként raktározott tartalékuk, kinti tartás, vagy hosszabb séta esetén fokozott figyelmet igényelnek.

2017. dec. 1. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:

Szia. Nem tippelgetek, mivel szeretem a kutyámat, ezért tettem fel a kérdést.

Kinti-benti kutya, éjszaka mindig a fűtött lakásban alszik, amikor itthon vagyunk akkor jöhet be amikor szeretne. Ma nálunk kifejezetten hideg van, a kutyám mégis inkább kint szeretne lenni, bejönni nem szeretne hiába hívom. Hőszigetelt kutyaólja van kint, jelenleg oda sem megy be.

Én a hideg fülről, mancsról és a reszketésről tudom, hogy akkor biztos fázik a kutya, de tudni akartam hogy van-e ezeken kívül még más "jel" is.

Köszi hogy felsoroltad a kutyákat, az enyém köztük van, csak már nem fiatal, így jobban féltem őt az ilyen hidegektől.

Köszönöm még egyszer :-)

2017. dec. 1. 10:25
 3/5 anonim ***** válasza:

Látszik rajta. Összehúzza magát, ha már nagyon fázik, akkor reszket.

Ha kint akar lenni, és vidám, jól érzi magát, akkor nem fázik.

Télálló bundájú kutyának ez még nem komoly hideg.

2017. dec. 1. 11:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:

1-es vagyok

Oké, oké! Te gondos gazdi vagy, de a kérdésedből nem sok derült ki és én már kiborulok a sok kint tartott tacskón, vizslán, pincsin, stb.

Ha "téli" kutyád van, az most még nappal nem fázik, különösen, ha mozog és nem öreg.

Minden jót nektek!:)

2017. dec. 1. 11:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
*jav.: nem TÚL öreg
2017. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!