Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Magyar vizslát lakásba?

Magyar vizslát lakásba?

Figyelt kérdés

Kiskoromban mamánál volt kertben egy vizslám,ő korán(6 évesen)pusztult el betegségben 2012-ben.Azóta nekem nagy álmom a vizsla,de lakásban lakunk.Van egy Bolognesem már vele reggel 1 órát, délután 2 órát,este pedig fél órát szoktunk sétálni. Rendszeresen viszem kutyák közé játszani.Ott szoktunk néha egy vizslával találkozni,aki eszméletlenül ügyes,okos, fegyelmezett és lakásban lakik.Innen jött az ötlet,hogy mi lenne,ha..Egy 75m2 kicsi lenne egy vizslának ennyi mozgással?Tudom,hogy sokat kell vele foglalkozni,ez természetes és hogy játszani is kell,ezt nyilván főleg lenn tudnám végrehajtani.,labdázás stb.

Mik a tapasztalatok?Nagyon hullik a szőre rendszeres fésülés mellett?A jelenlegi kutyusomat is úgyis muszáj minden nap fésülnöm...

Esetleg van itt olyan aki lakásban tart vizslát?

Köszönöm



2017. dec. 2. 09:32
 1/7 anonim ***** válasza:
90%
A vizsla rövidszőrű. Eleve is csak bent tartható. Ha lefárasztod, nem lesz gond :)
2017. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
94%
Megfelelő mozgatás és kutyasuli mellett lehet. Tudod, fáradt vizsla a jó vizsla :) Sajnos a szőre nagyon hullik, nem tudsz mit csinálni, csak takarítani.
2017. dec. 2. 09:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Nekem is lakásban van rövid szőrű magyar vizslám. Amikor vettem sikerült kifognom az alom leghiperaktívabb tagját az Ő személyében:D Hát ezt csak akkor vállad be, ha tényleg van naponta több órád a mozgatására, foglalkozására, mert nagyon rossz kutya tud lenni, ha nincs kellően lefárasztva, illetve, ha nem foglalkozom vele eleget a sétákon kívül, akkor iszonyat hisztis:D

Na szóval így néz ki egy napunk:

Reggel 2 órát vagyunk kint, ebből 1 óra biciklivel futtatás(a parkig meg vissza) és egy órát a parkban rosszalkodik:) Játszunk, vakkogva rohangál össze vissza, mint egy lökött:) Ilyenkor jól kitombolja magát.

11-dél körül a párom leviszi egy 20percre a környékre.

Délután, amikor hazaérek megint 2 óra, ez ilyen bandázás más kutyákkal a futtaóba, folyó partra, mikor merre.

Este sima séta van 2-3órán át.

Hétvégén kutyasuliban rosszalkodik, erdőt-mezőt járunk, úszik stb.

Nagyon lökött, de imádnivaló, nagyon tudom ajánlani, de azért gondold meg.

Persze nem mindegyiknek kell ennyi, ha egy nyugisabb egyedet választasz, csak én úgy voltam vele, ha vizsla, akkor legyen ízig-vérig vizsla;D

2017. dec. 2. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
86%

Csodálom, hogy ez egyáltalán kérdés.

KINN nem szabad a vizslát tartani, nem benn. Az, hogy a vizsla benti kutya, alap (igen, a vizslát régen sem csapták ki az udvarra).

2017. dec. 2. 12:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
14%
Szōre nagyon hullik! Nem ajánlanám lakásba ha jót akarsz neki. Rendkívül nagy mozgásigénye van amit nehéz kielégíteni. Reggeli, délutáni sétával annyit fogsz elérni, hogy napközben nekiáll a bútorrágásnak stb. Mindenképp vizsla kéne? Ha nem.tudsz lemondani róla csak olyat vegyél ahol a szülők "nyugisabbak". Sok sikert! Nincsmit :)
2017. dec. 2. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
31%

"igen, a vizslát régen sem csapták ki az udvarra"


Na ja, csak régen olyan szinten lefárasztották és "használták", amire ma egy lakótelepen nincs lehetőség. Még csak meg se közelíti azt az életkörülményt. Össze sem lehet hasonlítani, mikor hajnaltól délutánig vadásztak vele kutya és gazdája együtt, meg ami most van: hogy a gazdi munka előtt lemegy vele fél órára, aztán szegény bezárva 6-7-8 órán át, majd este megint kimehet egy órácskára... Ne már...

2017. dec. 2. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Köszönöm szépen a kisegítő válaszokat! :)

Háát lehet megfontolom mégegyszer ezt a vizsla dolgot...A kistestű kutyámnak pont elég szerintem ennyi mozgás,mert itthon 80%-ban alszik,de a válaszokból ítélve a vizslának nem kielégítő ennyi mozgatás és ennél többet én sajnos nem tudnék neki nyújtani.. Örülök,hogy volt személyes tapasztalat is, köszönöm a megosztását!

2017. dec. 3. 21:13

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!