Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti mennyiért vettétek a...

Ti mennyiért vettétek a kutyátokat?

Figyelt kérdés

Tudom bizonyos fajtákat nagyon meg kell fizetni, de kicsit magasnak gondolom a tenyésztői árakat, tekintve, hogy pályakezdő vagyok még csak,illetve a magas árat sem érzem biztosításnak a kutya egészségét illetően.


Nagyon szeretnék egy kutyát lakásba. Ti kitől, honnan szereztetek emberi árakon kutyust? Privátban is várom a tippeket



2017. dec. 2. 20:59
1 2 3
 1/27 anonim ***** válasza:
86%
80 000ft volt tenyésztőtől.
2017. dec. 2. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/27 anonim ***** válasza:
100%
#1 vagyok, tippet nem adok mert nem ár szerint kell kutyát választani, ha nem futja fajtatisztára akkor vagy gyűjts, vagy fogadj be menhelyről
2017. dec. 2. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 anonim ***** válasza:
100%

Ha nem akarsz kiadni annyit értük akkor fajtamentés vagy menhely.


fajtamentés és 1200€ - import, champion felmenőkkel.

2017. dec. 2. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
20%
ha annyira nem számít neked hogy milyen fajta. akkor ne tenyésztőtől vegyél hanem egy keveréket vegyél háztól. úgy sokkal egészségesebb lesz a kutyus ; és olcsóbb is. illetve tovább él. tapasztalatból mondom... egy tenésztőtől 80ezer kb a minimum összeg bármely fajtánál
2017. dec. 2. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
75%
20 ezerért, a maradék 150 ezret a dokinak fizettük ki.
2017. dec. 2. 21:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
100%

15 ezerért, menhelyről.


A fajtatiszta kutyák árai fajtánként, és ezen belül párosításonként változnak, de az elmondható, hogy 100-120 ezer alatt nem nagyon van fajtatiszta kutya. (Ami tulajdonképpen abszolút nem sok a mai árakat tekintve, és azt, hogy 10+ évre vásárolunk rajta egy élőlényt, társállatot).


Tehát, először is a fajtát kellene eldöntened, de ha nincs egy kimondott fajta, amit szeretnél, érdemes lenne menhelyeken körülnézni. Nagyon bőséges a választék, sajnos.

2017. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
80%

Akkor elmondom neked, mint tapasztalt, hogy miért ennyi. Molosszerekben utazom egyébként.


A két szülő általános szűrései, amit fedeztetés előtt csinálnak, az a vérvétel, valamint a fajtára jellemző genetikai problémák szűrése pl DP szűrés.

Egy ilyen szűrés mérettől és klinikától függetlenül általában 30-50 ezer forint.

A fedeztetés ára alsó hangon 50 ezer forint.

A kölyök kutya minőségi tápja, amit 8 vagy 10 hetes koráig kap fajtától függően alsó hangon 10 ezer forint.

A kölyök oltás, féreghajtás és chip programja 15 ezer.

A TK, adás vételi és garancia lap kb. 10 ezer forint.

Kérdezem én, hogy miért is lenne drága 150 ezerért?

Ebben nincs benne a BH vagy IPO munkavizsgára való felkészítési idő, nevezési díj vagy ha kiállítási kutyáról beszélünk, akkor a tenyészszemle, nevezési díj, útiköltségek stb mivel egy CH címet nem egy verseny alatt fogsz megkapni.

Ha otthonra is akarsz kutyát, akkor is minőséget veszel.

Nekem egyik barátom két csivavát tart, egyik tenyésztőtől, másik a fajtamentéstől származik. Mivel mindkét helyen megvolt az alap oltás, féreghajtás, chip, minőségi táplálás, kötelező szűrések, vértesztek, plusz a fajtamentés ivartalanít is kötelezően, maximálisan megvannak elégedve. A fajtamentéstől elhozott kutya 20 ropiba kerül.

A tenyésztőtől elhozott kutya 80 ezer ft volt.

Ráadásul amelyik kutya nem tenyész kutya, azokat érdemes és valahol kötelező ivartalanítani.

Szóval a fentieket mérlegeld, hogy mire kell a kutya, az emberi ár, amit egy TKs minőségi kutyát kapsz 80-100 ezertől indul, határ a csillagos ég.

Jah igen, amelyik kutya nem rendelkezik TKval, az nem minősül fajtatisztának, csak jellegűnek. Az állatorvosok nagy része TK bemutatása után írja bele a fajta nevet, jelleg nélkül.

Akitől én fogok hozni minőségi kutyát, ott 150 ezer ft.

Garanciát pedig genetikai betegség által okozott műtéti költségekre vagy halálra vonatkozik. Vagyis a tenyésztő ad másik kutyát vagy fizeti a műtétet.

Soha ne vásárolj szaporítótól.

2017. dec. 2. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
89%
Illatos útról, ingyen.
2017. dec. 2. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
100%
10 éve 85 ezer, tenyésztőtől
2017. dec. 2. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
100%

Fogadj örökbe!

Tulajdonképpen mindegy, honnan, csak szapistól ne - az egészségügyi kockázaton kívül már csak elvből se!

Az én kutyám is mentett kutya (nem menhelyről, magánembertől egy véletlen alomból, ingyen) - Szerintem ez a legegyszerűbb. Egyes menhelyek eléggé "el vannak tévedve", úgy "válogatnak" a gazdijelöltek között, hogy az már néha megalázó. De rengeteg gazdátlan kutya van, kölyök is, aminek különböző fórumokon keresnek helyet, hogy biztosan találsz olyat, amelyikkel "egymásba szerettek".

Vagy ha nagyon ragaszkodsz a fajtatisztához, akkor ott vannak a fajtamentések is!

2017. dec. 2. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!