Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Basset Hound tapasztalatok?

Basset Hound tapasztalatok?

Figyelt kérdés

Valók lakásba, csak liftes házba? Mennyire aktív kutyák?


Köszönöm a válaszokat.



2017. dec. 2. 22:10
 1/9 anonim ***** válasza:
72%
Anyámnak van ilyen kutyája. Lusta és buta. Nem tudom, hogy ez egyedi eset-e vagy sem, mindenesetre nem ájultam el ettől a fajtától a szóban forgó példány alapján.
2017. dec. 2. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem szabad lépcsőztetni, mert "tacskóbénulást" kap, a gazdira ugrálást is tiltani kell neki, mert könnyen idegbecsípődés lesz a gerincében.

Eredetileg vadászkutya, nagyon rövid távú futásra alkalmas csak, hamar kifárad, ezért lustaságra hajlamos, az utóbbi miatt könnyen és hamar elhízhat, ami nem tesz jót az ízületeinek, amik megbetegedésére amúgy is hajlamos.

Edzeni, futtatni, ugratni tilos(!) elég neki az alapos séta.

Evésnél a füleit egy hajgumival LAZÁN össze lehet fogni a fején, mert maszatos lesz.

Étkeztetésére a hízékonysága miatt nagyon figyelni kell!

Aranyos, kedves, nyugodt kutya, de néha makacs mint az öszvér, ha valamit nem akar, akkor azt nagyon nem akarja.

Én nagyon szerettem, pedig a miénk nem is volt egy lángész,

Első kutyának, vagy gyerekek mellé ideális választás.

[link]

2017. dec. 2. 22:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%

#1

Talán nem is buta anyukád kutyája (ahogy talán az enyém sem volt az) csak annyira öntörvényű, hogy az esetek zömében azt csinál, amit ő akar.

Ilyen "ülj le, feküdj le, hozd ide" dolgok csak akkor működnek, ha ő is akarja.

Ezért gondolják sokan butának.

2017. dec. 2. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valami ilyesmi az ő kutyája is. Nem is a buta a legjobb szó rá, hanem öntörvényű, de tuti, hogy lassú a felfogóképessége is. Előlem pl.: hetekig bujkált, mikor átmentem - már nem lakom otthon, de azért meglátogatom a családot. Egyszerűen nem jutott el a kutya agyáig egy jó ideig, hogy én is a család része vagyok, még akkor se, amikor a gazdája engedett be, üdvözölt, stb. Azért a legtöbb kutya levágja ebből, hogy haver vagyok, nem idegen és nem akarom bántani. Aztán persze volt, hogy megkértek ugorjak fel és vigyem le sétálni, a kutya nem akart jönni, hangosan sírt, őt ismerik a környéken, rám meg úgy néztek, mint aki épp ellopja a kutyát. Volt, aki meg is kérdezte, hogy ez nem ennek meg annak a kutyája? Mondtam de, én vagyok a gyerek és sétálni viszem. Mindezt azért, mert hetek után se jutott el a kutya agyáig, hogy nem fogom ellopni. Más kutyával soha nem volt ilyen gond, ezért címkéztem fel a "buta" jelzővel. De egyébként nem igazán tanítható se - jó, anyám nem az a kutyanevelő típus - de nem hallgat a nevére, nem lehet behívni, semmit se lehet vele csinálni, meg se hallja, ha beszélsz hozzá, a falhoz is beszélhetnék. Totál nem kutyaszerű kutya, tényleg nem értem, miért akarja valaki tartani. Barátságos persze, meg max ugat, nem egy hős, szóval házőrzése totál alkalmatlan, max jelez, de sportolni nem lehet vele, szinte semmi társas dolgot sem lehet vele csinálni, ha az több, mint közös alvás. Nekem nem gyere be szegényke.
2017. dec. 2. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

#4

:D :D :D

Hát ezt tényleg jól leírtad, most is mosolygok, pedig pocsék kedvem volt.:)

2017. dec. 2. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%

Szóval, ha valaki kutyaszerű nem is tudom mit akar, ami úgy elvan a maga kis világában, az persze, vegyen bassetet. Állítom, hogy egyes macskákkal szorosabb köteléket lehet kialakítani :D Mondjuk anya kifejezetten lusta kutyát akart, ez bejött. Én részemről többet szeretnék a kutyámtól, minthogy egész nap alszik, meg eszik, amit meg mondok neki itt be, ott ki.


Ha valaki inkább egy barátságos, aktív, a gazdája iránt érdeklődő kutyát szeretne, akkor nem tudom, válasszon vizslát :D

2017. dec. 2. 22:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Sok emberke aki ideír és munka mellett akar kutyát, nekik ajánljátok a bassetet?
2017. dec. 3. 07:33
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

A ragaszkodás az első hetekben kialakított kapcsolaton múlik, és a ragaszkodással jön a motiváció is, hogy megfeleljen a gazdinak. (Az én kutyám pl. lehet, hogy (még) hebrencs, de SOKKAL többet megtesz nekem, mint bárki másnak a családban. Pl. nekem abszolút biztosan behívható, a többi családtagnak viszont nem.)

Attól, hogy félős, még egyáltalán nem biztos, hogy buta. (Életem legokosabb macskája kb. 3 hónapig nem jött ki a szekrény alól:D - és utána is félős maradt, nem volt nagyon vevő a változásokra, vagy legalábbis alapos megfontolás tárgyává tett mindent.)

Bassetem sosem volt (noha mindig tetszett). Ha tetszik, szerintem jó választás lakásba. Hogy mit tudsz az adott kutyából kihozni, az elsősorban rajtad múlik. Feltétlenül fontos, hogy min. egy hét szabadságot kivegyél, amikor elhozod! Utólag százszorosan megtérül az a hét, ráadásul nagy élmény is! (Én is így voltam itthon az enyémmel 10 napot, hogy egy hét + a két hétvége)

2017. dec. 3. 08:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Lehet, hogy nem alkalmas ugrálásra, futásra, de 15-20 kilométert lehet vele gyalogolni, a szabadban szinte fáradhatatlan. Viszont érdemes pórázon tartani, mert ha szagot fog, akkor tökéletesen megsüketül.

Jó társ, szinte mindig jó a hangulata.

Otthon persze csak hever, alszik, de ezt pl. az agarak is pontosan így csinálják.

Nem alkalmas házőrzésre, nem érdekli, néha nem is jelez.

Nagyon bírom! Nem gondolom, hogy buta lenne, a legtöbb családban eléri, hogy az legyen, amit ő akar.

2017. dec. 3. 11:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!