Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Spicc fajtamentésről vélemény?

Spicc fajtamentésről vélemény?

Figyelt kérdés

Eddig negatív tapasztalataim voltak a fajtamentőkkel, a lehetetlen szabályaik miatt.

Velük esetleg volt valakinek tapasztalata? Pozitív negatív is érdekelne, a facebookon csak sikerekről van szó, de azért annyira én sem vagyok naív, hogy nincsenek negatív hozzászólások :)



2017. dec. 3. 13:16
 1/8 anonim ***** válasza:
63%
Az miért lehetetlen szabály, hogy ivaros fajtatiszta állatot nem adnak ki csak úgy? Ezekből élne az összes aljas kutyaszaporító! És termelik a beteg és ideggyenge kiskutyákat tömegesen, hogy aztán jó drágán adják el.
2017. dec. 3. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
68%
Menhelyeken sem úgy van, hogy kiválasztasz egy állatot és már viheted is, se pénz nem kell, se más. Ellenőrzik, ki a gazda, hová vinné (lakás vagy kertes ház), öreg vagy fiatal a gazda, chippet kap és oltásokat a kutya, egészségügyi könyvet, valamennyit fizetni is kell. És mielőtt elvinnéd, egy két-hétig a telepen barátkozni, sétálni vele. Ezek nem lehetetlen szabályok.
2017. dec. 3. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Valóban ezek nem lehetetlen szabályok, de mikor már folyamatosan az ember nyakára akarnak járni, meg megkérdőjelezik, úgy, hogy minden feltételt megad a kutyának az már kicsit bosszantó.


Például nem értik, hogy egy felelős munkavállaló mi az, hogy 8 órát dolgozik egy nap, és szerintük kevés, ha egy kistestű kutya reggel 1,5 órát le van mozgatva, ez nem csak pisi kaki séta, hanem kötelező dolgok elvégzése után játékidő, majd kutya vissza a lakásba, gazdik elmennek dolgozni, otthon még kong kutyajáték a kutyunak, nehogy unatkozzon, de úgyis alszik. Párom ebédszünetében hazaszalad, 1-2 óra körül, hogy egy negyedóra pisi legyen a kiskutyának, majd este mikor hazaérünk ismét egy nagy séta játékkal egybekötve, ha pedig hazaérünk akkor még itthon a lakásban egy kis játék, amíg el nem fáradunk.


Sok ember még a játék örömét sem adja meg a kutyának, s ha tényleg falkatagként akarod kezelni, a lehetőségeidhez képest minden időt ráfordítasz még az sem elég :)

2017. dec. 3. 14:42
 4/8 A kérdező kommentje:

Az elsővel meg azért nem értek egyet, mertm inden kutya aki kikerül, ivartalanítva van, úgyhogy alapból nem lenne igénye egy szaporítónak sem a kutyára.

Másrészt meg nem fajtatiszták, mert a fajtamentős kutyák nagy része mind szapis :)

2017. dec. 3. 14:43
 5/8 A kérdező kommentje:
Így pedig azért össze lehet tenni a képet, hogy egy normális család nem eszközként, pénzszerzési forrásként fog tekinteni a kutyára, hanem családtagot szeretne, mégis az akadékos hozzáállások (és itt nem az értelmes szabályozást értem, hanem tényleg a felesleges kukacoskodást) elveszik a kedvét az embernek a mentéstől
2017. dec. 3. 14:45
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Kérdező szerintem neked nincs is több véleményre szükséget, mert kerek perec leírtál mindent. Mármint legalábbis az én véleményem egyezik a tiéddel, ezt mindenképpen ki szerettem volna javítani az első válaszában hogy ivartalanítva adják ki a kutyákat és gyakorlatilag egy fajtatiszta kutya sincs, csak fajta jellegű keverék, hiszen a szaporítós kutyákat mentik.


Egyébként ez amit biztosítanál a kutyának bőven elég egy spiccnek hétköznapokon, gondolom hétvégén meg többet foglalkozol vele. Ennél többet egy 8 órában dolgozó ember a háztartás mellett csak akkor tud foglalkozni a kutyával ha valaki megcsinálja helyette a dolgait, nem nevel gyereket stb. És még csodálkoznak a fajtamentők hogy nem találnak "rendes" gazdát a kutyáknak, ha ez nem elég nekik akkor én nem tudok már velük mit kezdeni, csodálkoznak ha az emberek elkeseredettségükben inkább szereznek máshonnan kutyát és nem az örökbefogadás mellett döntenek. És ez ugyanúgy vonatkozik a menhelyekre is, tisztelet a kivételnek.

2017. dec. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 A kérdező kommentje:

Így van kedves utolsó, csak azt nem tudom megérteni, hogy ők miért nem tudnak gyakorolni egy... nem is tudom mi a jó szó erre, talán önkritikát. Nem hiszem, hogy az ideiglenes befogadók sem dolgoznának napi minimum 6 órában, néha kicsit az álszentség érzése fog el, mikor egy fajtamentőssel találkozom és prédikál a helyes kutyatartóval, sőt, még meg is alázza a felfogásunkat kutyatartást illetően.


Illetve az sem túl szimpatikus, hogy félévente jönnek ellenőrizni a kutyát. Persze szívesen kiviszem nekik, találkozzunk, de azért ne járjanak már rá az emberre a saját lakásán, mert igenis frusztrál. Egy gyermek örökbefogadásánál sincs ekkora mértékű ellenőrzés, és azért mégis csak kutyáról van szó, bármennyire is szeretem az állatokat.


Ha befogadok egy kutyát, szeretném hogy az enyém legyen, de ez a folyamatos kontroll alatt tartás nálam blokkolja a teljesértékű kapocs kialakítását mert mindig a háttérben van a frusztráció, hogy mi lesz ha jönnek és azt mondják ez így nem jó meg úgy nem jó...

2017. dec. 3. 15:25
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
Akkor mit lehet mondani az önjelölt állatvédő szomszédokra, akik állandóan feljelentgetik a kutyásokat? Mert éppen meg volt kötve (nyitva a kapu pl. tüzelőszállítás miatt), mert éjszaka vonyit (nem ő, mert nincs is kint, nem is nőstény, mert az ha tüzel, zenél rendesen) stb. Mindenbe beleköt, mert egy arrogáns bolond. Nem lehet leállítani, csak amikor már be akart mászni az egyébként jól tartott, egészséges kutyát "kiszabadítani". Akkor rendőrt hívtunk, mert ez magánlaksértés és zaklatás.
2017. dec. 4. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!