Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Hogyan taníthatnám meg a...

Hogyan taníthatnám meg a kutyámnak?

Figyelt kérdés

Azt szeretném megtanítani a kutyámnak hogy póráz nélkül rám nézve sétáljon mellettem. Mármint nem sétál alatt gondolom, hanem például amikor tanítom vagy ezt kérem tőle. Engedelmességi vizsgákon illetve versenyeken szoktam látni ahogy a kutyák gyönyörűen mennek a gazdájuk lába mellett és végig rajtuk tartják a tekintetüket, lesve minden mozdulatát.


Biztos vagyok megtanítható mert nagyon okos kutya, itthon kutyasuli nélkül mindent meg tudtam neki tanítani, ül, pacsi, fekszik, marad, pórázon szépen sétál, szépen apportozik, hempereg és hobbi szinten házi agility pályán szoktunk menni. Egyébként border collie, így biztos fogékony lenne erre is de nem tudom hogy álljak neki ezt megtanítani, esetleg valakinek valami ötlet vagy videó róla?

Kutyasuliba nem vinném mert a legközelebbi értelmes suli 20 km-re van és a napi fárasztása mellett nem igazán mennék bele főleg hogy nem problémás csak ezt is szeretném megtanítani neki.

A válaszokat előre is köszönöm!



2017. dec. 3. 17:35
 1/5 anonim ***** válasza:
heelwotking jelszóval keress rá youtubon és kidobja hogyan kell tanítani.
2017. dec. 3. 17:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
YouTube-on keress rá: how to teach competitive healwork. Sok módszer van rá, válaszd ki azt, ami nektek legjobban fekszik.
2017. dec. 3. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
*heelwork nem healwork
2017. dec. 3. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Ma már megvezetéssel tanítja minden versenyző. Megvezetéssel megtanítod neki a pozíciót, a részfeladatokat (alapállás, fordulatok, ütemváltás, stb) és a figyelem minőségét. Majd fokozatosan veszed ki a kézkontaktot és rakod át szemkontaktba. De egy szép menetelés alsó hangon is 2 év, border collienak is. Egyedül pedig nem lehet megcsinálni, kell egy külső ember, aki figyeli, hogy a kutya mennyire pontos.
2017. dec. 3. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a segítséget!

Megnéztem jópár videót, most elég egyértelműnek tűnik a sorrend bár többféle metódust is végignéztem. Igazából egy ember tanítja őket a videóban (gondolom nekik a nagy része kiképző vagy kutyához profin értő ember), így úgy gondolom meg lehet neki tanítani egyedül is, persze én nem egy show minőségű dolgot tervezek véghez vinni vele, szimplán akarok neki újat tanítani és ez a dolog nagyon megfogott, amellett hogy jópofa nagyon hasznosnak is találom a hétköznapokra levetítve is.

2017. dec. 3. 20:24

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!