Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kuvaszt szeretnék kertes...

Kuvaszt szeretnék kertes házba, jó ötlet? A körülmênyek lent!

Figyelt kérdés
de a feleségem fél a kutyáktól. Neki rossz emlékei vannak a vidéki nagyija kuvaszáról. Nekem gyerekkorom óta volt kutyám, keverékek, németjuhász, német dog, én tudom milyen jó dolog, ha kutya mellett nő fel valaki. Van két gyerekünk is, 6 és 8 évesek, nekik szeretném családi kutyának, most lett rá lehetőségünk, mert most költöztünk családi házba. Nekem a kuvasz tetszik minden szemponból, nehéz lenne összehozni a családdal?

2017. dec. 5. 14:43
1 2 3
 1/25 anonim ***** válasza:
96%

A kuvasz nem igazán családi kutya.

Önálló, őrzésre kitenyésztett fajta, nagy területre van szüksége. Jó nevelés esetén természetesen védelmezi, szereti a családját, de úgy, hogy a feleséged fél a kutyáktól, semmiképpen nem kuvasszal kellene kezdeni a kutyatartást.

2017. dec. 5. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/25 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem neked is engedned kellene.

1. Te kutyás vagy, szeretnél.

2. A feleséged fél tőle, nem szeretné.

Ez eddig egy fél kutya.

Nézzük tovább.

3. Te kuvaszt szeretnél.

4. A feleséged semmit.

Ez eddig egy fél kuvasz. Vagy, ha úgy vesszük, egy kuvaszhoz képest kisebb, egy törékenyebb nőnek is kezelhető kutya. Akár egy német juhász.

Mi a véleményed?

2017. dec. 5. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/25 anonim ***** válasza:
91%
Ki fog törődni a kutyával? A 6 és 8 éves gyerekek nem, a kutyáktól félő feleséged szintén nem, te gondolom dolgozol, utána foglalkozni kell a családdal, mikor jut 10 percnél több időd az ebre? Gyerekeknek ki fogja megtanítani, hogy mit szabad és mit nem egy kutyával, ha az asszony retteg?
2017. dec. 5. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/25 anonim válasza:
28%
Én semmiképp nem ajánlanám a kuvaszt. Nagyanyámnak volt egy, 2x is megharapta, elég durván. Lehet nem teljesen fajtiszta, de alapvetően annak tűnt. Persze lehet itt jönni a neveléssel, de akkor sem normális, hogy egy kutya a saját gazdájára támad, többször is, amikor az sosem bántotta. Főleg, így hogy a feleséged fél tőle, végképp nem jó választás szerintem.
2017. dec. 5. 15:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/25 anonim ***** válasza:
73%
Inkább egy labrador, goldi..
2017. dec. 5. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/25 anonim ***** válasza:
100%

Olyan ember mellé, aki retteg a kuvasztól, nem szabad ilyen kemény kutyát vinni. Ekkora gyerekek mellé pedig megint csak nem való.


A másik pedig ha a feleséged lennék, és a határozott kérésem ellenére (kuvaszt ne) beállítanál egy kuvasz kölyökkel, kutyástól dobnálak ki az udvarra.


Miért nem választotok egy olyan kutyát, amelyik szereti a gyerekeket és mindenkinek örömére válna? A kutyás múltad alapján neked sem való még a kuvasz, még nehezebben kezelhető fajta sincs közöttük, nem hogy egy ilyen kemény dió.

2017. dec. 5. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/25 anonim ***** válasza:
100%

Beszélgess a feleségedről, hogy ha szóba jöhetne kutya, akkor milyen fajtákra mondana igent?

Tiszteletben kell tartanod az ő véleményét is. Ő is fog engedni, te is engedj.

A gyerekek miatt pedig szintén érdemes alkalmazkodnod. Jó dolog a kutya, de lesz elég időd a nevelésére? Nagy felelősség, sok kiadás és sok idő. Gondold át és csak akkor vigyél kutyát, ha a feleséged is maximálisan beleegyezett.

Ha esetleg elmennétek egy menhelyre szétnézni vagy önkénteskedni, akkor lehet ő is nyitottabb lenne majd a témára, ha a saját bőrén látja, hogy nem minden kutya olyan, mint a nagyié volt.

Idő kell és türelem, ne erőltesd amíg nem áll készen rá.

Engem is harapott meg gyerekként kutya. Nagyon sok idő kellett hozzá, hogy el tudjak ettől vonatkoztatni és másképp nézni a kutyákra.

2017. dec. 5. 16:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/25 anonim ***** válasza:
100%

Nekem kuvasz-keverékem van.

Elméletben én nagyon ajánlom, mert igenis, a nevelésen, de még inkább a hozzáálláson nagyon sok múlik, nekem eddig akárhány kutyám volt (teljesen más fajták / keverékek), nagyon hasonló habitusú volt: azaz a kenyérre kenhető féle, akkor is, ha a fajta alaptermészete egyáltalán nem erre utalt volna.

DE! Abban maximálisan egyetértek, hogy ha a feleséged nem akarja, akkor ne! A kuvasz amúgy is inkább "egy gazdás" kutya (az enyém is abszolút az), és a tekintély kiépítésével komoly gondok lehetnek, ami csak elmélyítheti a feleséged félelmét.

Nálunk is vannak hasonló gondok (mármint, hogy nem minden családtag fogadja el a kutyát (pedig amikor kiválasztottuk, rábólintott), és a kutya sokkal jobban szót fogad nekem, mint bárki másnak, ami persze feszültségforrás, ha nem vagyok itthon:S

2017. dec. 5. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/25 anonim ***** válasza:
68%

A saját kutyától, ami kölyökkora óta a családdal nő fel, nem fog majd félni a feleséged (amennyiben ő is hajlandó lesz vele foglalkozni), de ha ennyire nem szeretné ezt a fajtát, akkor ne ragaszkodj hozzá.

Köss kompromisszumokat. Talán egy kisebb termetű, abszolút barátságos természetű, kifejezetten családi kutyának való kutyafajtát kellene választanotok.

2017. dec. 5. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/25 anonim ***** válasza:
100%
Kuvasz helyett a Leonbergit javasolnám.
2017. dec. 5. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!