Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Haza merjem hozni a 10 hetes...

Haza merjem hozni a 10 hetes amstaff kiskutyát vagy sem?

Figyelt kérdés
Van egy 10 hetes amstaff/tacsko keverèk kan kölyök kutya ami haza szeretnèk hozni csak félek hogy a gyermekeim mellè merjem e? 4 meg 2 ès fél èves kisfiaim vannak nekik szeretnèm illetve magunknak mert sajnos 1 héttel ezelőtt elvesztettük szeretett Hannoveri kislàny kutyànkat aki 5 évig volt nekünk de elütötték ès nem lehetett megmenteni. Szeretnénk ezt a kisfiu kutyust de van egy kis félsz bennem hogy ne e lesz gond a gyerekekkel. Egy darabig bent akarjuk tartani de perszi a szobatisztasàgot is megtanitani de ilyen hidegben csak télleg annyira kivinnem az udvarra amennyi most pont elèg. Kérhetek nevelèsi tanácsokat? Köszönöm nektek.
2017. dec. 6. 14:31
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
67%

Nem kell fgélni, nem oroszlánt veszel. Miért ne mernéd? Simán neveled. Én kezdő, első kutyásként vettem az első amstaffomat, tökéletes kutya volt. Jóll nevelt, barátságos.


Az alatt a néhány perc alatt meg nem fog megfagyni.

2017. dec. 6. 14:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Ha már eleve attól félsz hogy gond lesz a kutyával, én nem ajánlom. Miért lenne gond egyébként? A gyerekeknek és a kutyának is meg kell tanítani hogy mit szabad és mit nem a másikkal. És nem csak egy darabig kell bent tartani, gondolom mivel tacsi-amstaff keverék, így rövid a szőre, tehát csak bent tartható. Illetve lesz időd egy kölyökkutyára 2 kisgyerek mellett? Annyit kell kb vele is mint egy gyerekkel, mire mindent megtanul.
2017. dec. 6. 14:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
100%

Ha már most bizonytalanság van benned, akkor válassz más kutyát. Az amstaff és tacskó is határozott nevelést igényel.

Ráadásul rövid szőrű, nem csak most, hanem mindig lakásban kell tartani majd!

Alapvetően egyébként az amstaff ember-és gyerekbarát kutya, de határozott és következetes nevelésre, korai szocializációra van szüksége.

Ha kutyovit-sulit vállalnál vele (a bizonytalanságod miatt mindenképp javasolt), és felnőttként is bent lehet a lakásban majd veletek, főleg hideg időben, csak akkor vidd haza.

2017. dec. 6. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
100%

Én a helyedben még várnék. Csak most vesztettétek el a kutyusotokat.

4 és 2,5 éves gyerek mellé nem igazán való kölyökkutya. Az más, amikor úgy születnek a gyerekek, hogy van már felnőtt kutya a háznál.

2017. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
82%

“mert sajnos 1 héttel ezelőtt elvesztettük szeretett Hannoveri kislàny kutyànkat”

A kutya nem tárgy, hogy veszünk helyette másikat. Ha ezzel te is egyetértesz, akkor adj időt magatoknak a gyászra, ha most rögtön veszel kutyát, akkor egyrészt ő érezni fogja, hogy valami nem oké, ti elvárjátok majd, hogy ugyanúgy töltse be az előző négylábú helyét, de a legfontosabb, hogy azt az üzenetet közvetíted a kicsiknek, hogy egy állat élete pótolható, értéktelen.

2017. dec. 6. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 A kérdező kommentje:
Az az igazság hogy nekem meg a 2ès fèl éves fiamnak nagyon nehèz másik kutya ide helyezése mert a gyász mèg bennünk van. Csak a 4 éves fiam meg fèrjem szeretné ha lenne mert beleszerettek a kutyusba. Èn nem magàtol a tàmadástol fèlek hanem attol hogy megszeretem e és hogy mivel mèg mindig keresi a kisfiam a Kira kutyànkat hogy hol van miért nem jön haza igy igazàbol a kisfiam reakciojàtol is tartok... csak a Kiràt fogadta be eddig más kutyàt nem mèg a Kira kölkeit sem amikor voltak :/
2017. dec. 6. 15:20
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Ugye a későbbiekben sem akartok kint tartani egy rövidszőrű keveréket?
2017. dec. 6. 15:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 A kérdező kommentje:

Plusz most egy kutyánk sincs ès hatalmas kertes házunk van szeretne férjem uj kutyát de egyszerűen nem tudom eldönteni h jó ötlet e.

A kölök kutyus meg nem gond tudnák vele foglalkozni csak mèg kételkedek.

2017. dec. 6. 15:22
 9/16 A kérdező kommentje:
Nem dehogy is!!! Nem nem....
2017. dec. 6. 15:23
 10/16 anonim ***** válasza:
100%
Elolvastam, amit eddig írtál, és azt mondom, inkább várjatok. Egy kutyát - meg úgy amblokk minden állatot - csak úgy szabad a családba befogadni, ha minden családtag várja és akarja. Egyértelműen nem vagy még túl rajta, a férjed meg a nagyobbik fiad hiába szeretné, valószínűleg nem lenne így jó ötlet új kutyát hozni. Beszélj velük, és kössetek valami kompromisszumot, mondjuk azt, hogy tavasszal legyen kutyus.
2017. dec. 6. 15:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!