Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyás gazdik, nálatok sincs...

Kutyás gazdik, nálatok sincs felső határ a kutyus gyógyíttatásánál?

Figyelt kérdés

Műteni kellett a kutyusomat, 43 ezret fizettem a műtétért, plusz 15 ezret a fuvarért, hogy oda-vissza el legyen víve a kutyus.


Plusz a gyógyszer, ízületvédő, vitamin. Úgy sacc per kábé ebben az évben a kutyusra, és egy húgyköves cicára 120 ezret fizettem ki, ebben nincs benne a kaja természetesen.


Erre megkapom pár kollégától és még családtagtól is (ez utóbbi jobban felháborított), hogy miért nem altattam el a kutyát és a macskát, és hoztam helyettük másikat. :O :O :O


Mi vaaaan? Ez komoly? Miért nem lehet megérteni, hogy nálam a kutya meg a cica nem darabszámba megy, hogy kutya, kutya meg macska, macska oszt jól van. Én tényleg családtagként, gyerekemként szeretem őket, olyan aggódás volt bennem mindkettejük iránt, mikor betegek voltak, hogy azt szavakkal leírni sem lehet. Konkrétan tegnap reggelre másfél órát aludtam, annyira aggódtam, hogy mi van a kutyusommal, hogy sír-e értem, hogy nem-e azt hiszi, hogy elhagytam... És életem legboldogabb pillanata volt, mikor végre hazahozhattam a kórházból.


Na mindegy, a lényeg, hogy nyilván senkinek nincs hozzá köze, hogy mire/kire költöm a pénzemet. Csak valahogy megdöbbentett, hogy egyesek annyira nem méltatják az állataikat, hogy törődjenek velük. Még, hogy altassam el őket... Hihetetlen...


2017. dec. 7. 14:34
1 2 3 4
 1/36 anonim ***** válasza:
100%
Nincs határ. Egyszer az utolsó megspórolt forintomat is odaadtam anyám macskájának a gyógyíttatására, akkor még otthon laktam, ez 10 éve volt, macska még ma is él, bár már matuzsálem. Képtelenség nem segíteni egy beteg állaton. Az ember nem azon reszket, hogy jaj mennyibe fog kerülni, hanem azért izgul, hogy nehogy gyógyíthatatlan legyen.
2017. dec. 7. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/36 Metionin ***** válasza:
100%

Ezeknek az embereknek van kutyájuk, macskájuk?

Nekünk otthon keverék mentett kutya van, plusz nagyon szigorú és ódivatú szüleim. Viszont ha az állatokról van szó, bizony hogy szó nélkül hívják az orvost. Bár a kutya 8 éves és eddig az oltásokon és egy bűzmirigykinyomáson kívül nem látta doki, régen még a születésem előtt volt egy bernáthegyijük, aki beteg lett és ugyanígy fuvart kerestek, bevitették 100 km-re az állatkórházba stb. Tavaly vittünk kismacskát, kiderült hogy beteg, náthás, fülatkás volt, közöltem hogy márpedig ebből doki lesz, anyám hívta azonnal. Amikor ivartalanításon voltam a macskával, 5 percenként telefonáltak hogy mi van vele, kijött-e már, pedig mint írtam, ők kifejezetten falusi, régies felfogású emberek.

Aki tényleg szeretetből, társként tartja az állatot, az felelősséget érez iránta és a felelősségben az állat egészségügyi ellátása is benne van.

2017. dec. 7. 14:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/36 anonim ***** válasza:
100%
Nincs határ. Családtag, a gyerekednek is megveszed a gyógyszert
2017. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/36 anonim ***** válasza:
100%
Pontosan, ahogy az 1-es írta, nincs határ. Nem kutyások, cicások vagyunk, de a macska nálunk is családtag, mindent megadunk neki.
2017. dec. 7. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/36 anonim ***** válasza:
100%
Nincs, a család tagjai. Két éve éjjel ügyeletben kellett műteni gyomorcsavarodás miatt állatkórházban... Két nap kórházi tartózkodás után a számla végösszege 180.000 Ft lett... Kértem részletfizetést, két részletben befizettük anyuval. Azóta már daganattal is műtötték, allergiás... és akkor még van egy kutyus akit parvosan mentettünk, szerencsére ö is jól van, plusz egy cica. Nem olcsó, néha nem egyszerű megoldani, de mi akartuk őket, egyértelműen kezeltetjük, ha gond van.
2017. dec. 7. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/36 anonim ***** válasza:
100%
Nincs határ, a világon bármire hajlandó lennék, hogy a lehető legboldogabbak legyenek a kutyusaim. Én is kapok néha ilyen beszólásokat, de nem kell vele foglalkozni! Az állataink a mi kicsi családtagjaink <3
2017. dec. 7. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/36 cic0128 válasza:
100%
Nincs hatàr nàlunk se. Azt fizetem ki amit kell,meg érdemlik a szeretetet imàdom őket . csak egy kis nàtha és màris 16 ezer.
2017. dec. 7. 15:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/36 cic0128 válasza:
100%
Szüleinkhez is ha hazamegyünk a kutyàkkal külön fözik nekik a pipi husit meg jàtékot vesznek ,utàlom a hülye beszólàsokat némelyik embernek. Vannak olyan emberek akik emvertàrsaiktól is sajnàlnàk . LàtOm te is imàdod őket
2017. dec. 7. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/36 anonim ***** válasza:
88%

Akinek ennyit ér egy állat élete, hogy "minek költsünk rá, lesz helyette másik" az saját maga is csak ennyit ér, 1 forinttal nem segíteném, ha megbetegedne, hanem a szemébe mondanám, hogy majd jön helyette másik.

Ha ingem-gatyám rámenne és kölcsönöket kéne felvennem, akkor is mindent megadnék, hogy megmentsem az állataimat. Ők a családom, a gyermekeim. Sokan kinevetnek meg hülyének néznek ezért, de őket magasról letojom.

De nem egyszer költöttem már a fizetésem jelentős részét mások segítésére, alapítványoknak, menhelyeknek 1-1 sérült vagy beteg állat kezelésére, sőt, még a szomszédunknak is átvállaltuk a cicája ivartalaníttatását meg az oltásait.

Nem dicsekvésből írom, nem is szoktam ezeket hangoztatni, de egyszerűen nem tudnék egy segítségre szoruló állatot cserben hagyni, és azokat sem, akik ennyire törődnek velük és tesznek értük.

2017. dec. 7. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/36 anonim ***** válasza:
60%

Nyilván egy családos embernél már van határ, hiszen a gyerekeinek a jóléte fontosabb. Meg van az a pont is, amikor egyszerűen már nem tudod kifizetni sehogy sem. Ezért szerintem nem lehet senkit elítélni, hiszen a körülmények kényszere alatt cselekszik.

A kollégáid stílusa viszont elég bicskanyitogató. Ők sanszos, hogy egy büdös fillért nem költenének szerencsétlen állatra, hiszen "csak egy állat". Az ilyeneket én is utálom.

2017. dec. 7. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!