Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van itt olyan, aki kezdő vagy...

Van itt olyan, aki kezdő vagy "kezdőbb" kutyatulajdonosként bevállalt egy keményebb munkakutyát?

Figyelt kérdés

Kezdőbb alatt azt értem, hogy már volt mondjuk kutyája, de nem munkakutya

Ki milyen fajtát választott? Mennyit jártatok utána, kant vagy szukát

Én kezdőbb kutyásként gondolkodom hovawart kanon.



2017. dec. 8. 20:20
 1/10 anonim ***** válasza:
5%
Nincs. Ennyire nem felelőtlenek az emberek... Remélem...
2017. dec. 8. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Akkor ezen elmélet alapján soha senki nem is birtokolhat munkakutyát :'D Egyszer csak elkezdi mindenki vhogy ;)
2017. dec. 8. 21:02
 3/10 anonim ***** válasza:
100%
Németjuhász annak számít? Tesóm kiskoromban hirtelen felindulásból hazahozott egy képzett rendőrkutyát, aki utólag valamiért mégsem felelt meg. Kis panelba, kutyánk sosem volt. Senki nem nagyon foglalkozott vele, egy évig volt nálunk, én imádtam, de 7éves voltam. Egyszer játszani akartam vele, vagy aludt és átléptem rajta, már nem emlékszem miért, de fejbeharapott. Akkor eladták szegényt. Bár így utólag bárhova került tőlünk, biztos jobban járt a cserével. Ma már felnőtt vagyok, van kutyám, visszagondolva szörnyen bántunk vele, nem csoda ha megvadult. Sajnálom nagyon. Tesómnak sosem lett ezután másik kutyája, nem is neki való, ő otthonpunnyadós fajta, és szerinte ha “rossz” a kutya, akkor nyilván a kutya hülye, nem a gazda nem tud tanítani. Csak ésszel, srácok.
2017. dec. 8. 21:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Szibériai Husky


Volt már a családban kutya, de én akkor még gyerek voltam és nem sokat tanultam a kutyanevelésről. Aztén 20 éves koromban, mondhati hirtelen felindulásból szerettem volna újra kutyát. Persze a kutyát nem hirtelen felindulásból hoztuk el, csak az ötlet volt az. Utána kb 4-5 hónapot töltöttem azzal, hogy komolyabban utánanéztem a kutya nevelésnek és az adott fajtáról minél több mindent szerettem volna megtudni ezért beléptem fajta csoportokba (magyar, amerikai, angol) és ott is érdeklődtem, olvasgattam a tapasztalatokat. Végül úgy döntöttem, hogy elég elszánt vagyok és lefoglaltam egy szuka kölyköt. Utána persze tovább folytattam a kutyák nevelésével kapcsolatos kutatásaim, aztán elhoztuk. A nevelés során igazából semmivel nem volt probléma a behíváson kívül, de ettől függetlenül jártunk 4 hónapot kutyaiskoába. Azt leszámítva, hogy elég domináns és a falattal való munka lehetetlen volt mert mind kiköpte bármit is próbáltunk, viszonylag jól teljesítettünk sőt a három vizsgából kettőn még a csoport legjobb eredményét is megszereztük, úgy hogy volt két nj is velünk a csoportban. (azóta különben behívható)

A nevelési 'nehézségek' annyira meghozták a kedvem, hogy hoztunk egy kant külföldről.(szuka már elötte ivartalanítva lett) Így már két munkakutyám volt. Vele ugyan úgy lenyomtunk pár hónap kutyasulit és ő is behívható.


Ettől függetlenül nem mondanám, hogy bárkinek ajánlanám hiszen teljes életstílus váltással járt. Amióta megvannak és már sétáltathatóak, összesen egy nap maradt ki a séta/futás/kerékpár. (évekről beszélünk) Ha véletlen nem vagyok itthon akkor a család viszi de különben én megyek velük egyedül, ha esik, ha bármi van. Ráadásul anyagilag és időben is elég terhelő.

Ma például 8km-t tekertünk le és utána sétálltunk 1.5 órát, úgy hogy 39.2es lázam volt.


Ha újra a választás elött állnék akkor valószínűleg egy Malinoist választanék vagy maradnék a Huskynál.


Mindenkinek azt javasolnám aki ilyenen gondolkozik, hogy nézzen mélyen magába és gondolkozzon el, hogy képes lenne-e 10+ évig úgy élni, hogy a kutya igényeit is megtudja adni.

2017. dec. 8. 22:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

Belga juhászt "választottam" és lányt. Nem jártam utána semennyit, megláttam egy putriban és kimentettem onnan, kb 4 hetes lehetett.


Igaz nem kezdő kutyás vagyok, de okozott nekem néha nem kis fejtörést. Makacs, kemény, akaratos kutya és nem szabad engedni neki soha, mert akkor bepróbálkozik.

Egy 3 órás séta vagy úszás vagy egy egész napos kirándulás után is képes lenne még sétálni. Agyilag is nagyon le kell fárasztani (imád pl.keresni), próbálok neki folyamatosan új dolgokat, trükköket tanítani. Szóval nem egyszerű, de én egy pillanatig nem bántam meg. :)

2017. dec. 8. 23:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
100%

Van: dobermanokkal kezdtem a kutyatartó pályafutásomat, mert szerelmes voltam a fajtába, ez volt az álmom. Először persze csak egy kutyám volt, egy kan.

Kutyasulival vállalható, annak, aki valóban elkötelezett és munkakutyázni szeretne.

Amúgy nő vagyok.

2017. dec. 9. 08:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%
Menhelyről hoztunk el egy border-kotorékeb keveréket. Szerencsére már sokat olvastunk előtte a nevelésről, mert nagyon megszívtuk volna. A kutya rendkívül önálló, mozgásmániás, a végletekig makacs. Futtatóba érekéskor leültetjük, és fel kell vennie a szemkontaktust mielőtt parancsot kap, hogy mehet. 15 percig képes, duzzogva csakazért is elbámulni mellettünk. Sétánál rendszeresen úgy tesz mintha pisilnie kéne(kis szabadidő a füvön), vagy eljátsza hogy fáj neki valahol. Olyan szinten ver át minket a palánkot, hogy nem is hisszük el. A kutyasulit is elkezdtük, ott is rendszeresen megcsinálja a fesztivált. Ennek ellenére imádjuk, de igaz, hogy 3 hónapja semmi másról nem szól az életünk. Keltem már fel sírva fél7kor, baromi fáradtan, mert muszálj sétálni menni, álldogáltam már lázasan a futtatóban labdát dobálva... Mindenesetre örülök, hogy hozzánk került, mert más valszeg visszavitte volna pár hónap után. Mi meg úgy vagyunk vele, hogy innen szép nyerni.
2017. dec. 9. 10:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
22%
Az egyik ismerősöm első kutyának beszerzett valami ritka félvad vadászó őrző védő fajtát. Elég rosszul végződött a dolog. A testvérének a gyereke kórházba került, ő börtönbe, a kutya sintértelepre (el is altatták). Szóval senkinek sem ajánlom. Ha még nem volt kutyád, könnyű fajtával kezdjél, lehetőleg kicsivel, ami ha megvadul, rádobsz egy takarót aztán kész, senkinek sem esik baja.
2017. dec. 9. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Mudim volt először, ő sem volt egy egyszerűbb eset. Utána lett lett német juhászom, már képzett munkakutya volt, de hozzám 4 évesen került és eléggé elrontották az előző helyén. Depressziós volt, más kutyákkal nagyon agresszív és nehezen fogadott el új gazdit. Kutyasulival nagyon sokat javult a helyzet, jófej, okos kutya, nagyon hűséges és engedelmes. Kutyákkal továbbra sem szeret együtt lenni, de tudom kontrollálni a közelükben.
2017. dec. 9. 17:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%
Rotim van első teljesen saját kutyám amit én nevelek és tartok el de a családban mindig is voltak (jól nevelt) rotik szóval volt honnan ellesnem a trükköket + a neten is sok hasznos dolog található. Suliba nincs lehetőség járnunk azt se mondanám hogy minden szinten tökéletesen nevelt már de nem agresszív a kamaszkoron meg túl jutunk és közben folyamatosan tanulunk egymástól. :)
2017. dec. 9. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!