Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti kimentenétek a kutyátokat...

Ti kimentenétek a kutyátokat a jeges vízből?

Figyelt kérdés

Lehet látni youtube-on, híradóban olyan felvételeket, ahol a gazdi életét kockáztatva kimenti a kutyáját, aki alatt beszakadt a jég.

Nekem most nincs kutyám, régen volt, gyerek- ill. fiatal felnőtt koromban, hiszen sokáig élt. Nagyon imádtam, leírhatatlanul szerettem tényleg, a mai napig is fáj a halála, bár talán nem is hiszitek mindezeket el, ha most azt írom, hogy én sajnos nem hiszem, hogy megtettem volna érte ezt, hogy belevetem magam a jeges folyóba. Emiatt borzasztóan is érzem magam, iszonyú lelkiismeret-furdalásom is van, valahányszor ilyen felvételt látok. Mert tudom, hogy én nem merném ezt megtenni.

A kutyus nem így halt meg, tehát nem amiatt érzem magam egy fosnak, hogy nem segítettem neki, mert nem erről van szó. Ez csak egy elképzelt szituáció, hogy ha ilyesmi történt volna vele, szerintem csak bőgtem volna a parton. Azóta eltelt jónéhány év, érett felnőtt ember vagyok már, de még mindig úgy gondolom, hogy nem tudnám az életemet adni/kockáztatni a kutyuskámért. Mert benne van a pakliban a hirtelen szívmegállás, ha jeges vízbe megy valaki. Ha igen kicsit esélye lenne annak, hogy ottmaradok, akkor igen, kockáztatnám, de ez a jeges vízből való kimentés, vagy ahol alattad is beszakadhat a jég, elég nagy kockázattal jár.

Tényleg egy rohad éknak érzem magam emiatt.

Lehet, hogy nem is való nekem kutya...? :(


2017. dec. 8. 21:40
1 2 3
 1/24 anonim ***** válasza:
93%
Érdekes dilemma ha belegondolsz. Viszont ha látnám elmerülni a kutyám, tényleg nem gondolkodnék, hanem mennék segíteni. Mint ahogy ha látnám, hogy jön egy autó, elé állnék, vagy megáll, vagy engem üt el. Akkor nem gondolkodnék, akár hihető, akár nem :)
2017. dec. 8. 21:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/24 anonim ***** válasza:
93%

Ja, szintén.

Ösztönösen indulnék, vinne az adrenalin a kedvencemért.

2017. dec. 8. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/24 anonim ***** válasza:
92%

butasag emiatt egy rohadeknak erezni magad,

mint ahogy az is butasag, hogy biztosnak lenni abban most, itt, a fotelbol, a szoba melegebol a gep elott ulve, hgoy biztos nem mentened ki

akkor, ott, abban a helyzetben, meglatod, hogy bajba esik a kutya, adrenalint pumpal a szervezeted es szuperhosnek erzed magad meg a medvenek is nekimesz

nem lehet ilyen "elethalal" helyzetekben gondolkozni ugy, hogy oledben a laptob a hatterben meg megy a Game of Thrones :D


ha szereted a kutyakat, tartsal nyugodtan blokit ;)

2017. dec. 8. 21:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/24 anonim ***** válasza:
24%
Nem. Volt rá példa, hogy kocsiban ültem a családdal, egy macska meg épp kugrott a bokorból át az úton. Akinek volt ilyenben része tudja, hogy az agy sokkal gyorsabban pörög, mint ahogy a test reagál, tisztán emlékszem, hogy kiértékelte a helyzetet, egy kocsi éppen jött szembe, jobb oldalon gyalogos, úgyhogy nem rántottam félre a kormányt. Tehát vészhelyzetben nálam ösztönösen nem élvez prioritást egy állat, tetszik vagy sem.
2017. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/24 anonim ***** válasza:
14%
De valszeg, hogy sose kerülnél ilyen helyzetbe a kutyáddal, ha jól neveled. Nincs miért aggódnod! Különben is, nem kell feltétlen a vízbe ugornod, csak ha már régóta van benne és nem bírja.
2017. dec. 8. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/24 anonim ***** válasza:
100%

Ez tényleg így van hogy éles helyzetben máshogy éreznéd a dolgokat, vinne az adrenalin. Én például nagyon félek a sodró mély víz gondolatától hogy lehúz, de tavaly télen volt egy eset hogy (igaz tónál) de a kutya rászaladt a jégre póráz nélkül mert nem látta hogy az jég, hisz belepte a hó. Na nekem már ott pumpálta a szervezetem az adrenalint és amellett hogy azonnal visszahívtam minden lépésénél visszafelé éreztem hogy ugrani tudnék ha beszakad a jég.


De még ha valóban fennállna egy ilyen helyzet és nem mernél utána menni szerintem akkor se érezd magad szemétnek, mármint egy ilyen félelem miatt szerintem nem szabad elítélni senkit, inkább megelőzni kell a gondot és gondoskodni róla hogy ne mehessen rá.

2017. dec. 8. 22:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/24 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnék úszni, semmi nem tartana vissza.

Ha nem tudnék, akkor értelmetlen lenne az én halálom is.

Minden esetre mindent megtennék, hogy kimentsem.

Hasra fekvés, fogja a lábamat valaki, aki szintén hason fekszik és kotorásznék.

2017. dec. 8. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/24 anonim ***** válasza:
90%
Jégen bemenni "más", mint beleugrani a jeges vízbe. Nem tudok úszni, lehet, hogy ott halnék meg. Nem tudom viszont elképzelni, hogy tétlenül végignézném ahogy elmerül. Fú, nagyon rossz érzés ez a kérdés.
2017. dec. 8. 22:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/24 anonim ***** válasza:
59%
Eleve nem hoznám magam és a kutyám ilyen helyzetbe.
2017. dec. 8. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/24 anonim ***** válasza:
100%
Ilyenkor az ember ösztönösen cselekszik. Az én kutyámat megtámadta egy nagyon nagy kutya póráz nélkül rohant utána. Nem tudom hogyan, de nem csak utolértem a kutyát, hanem el is kaptam és meg is tartottam. Az utolsó emlékem az volt, hogy "na azt nem" a következő pillanatban meg már a kutya fejét fogtam. Megjegyzem, a kutya abban a pillanatban nekem esett, de eltartottam amíg a "gazdaja" oda nem ért.
2017. dec. 8. 22:54
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!