Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Máltai selyemkutyát lehet...

Máltai selyemkutyát lehet kint is meg bent is tartani?

Figyelt kérdés
az lenne a kérdésem hogy máltai selyem kutyát lehet úgy tartani hogy amikor otthon vagyok akkor bent lenne velem de amikor elmegyek olyan helytre ahova nem vihetem akkor a kertben lenne.szerintetek így érdemes?

2017. dec. 9. 17:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Erre való a szobakennel. Benti, társasági kutya.

2017. dec. 9. 17:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Alkalmatlan kinti tartásra.
2017. dec. 9. 17:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ezt meg lehet oldani jó időben. De nagy melegben vagy már hűvösebb időben, a hidegről nem is beszélve, ez nem működik!
2017. dec. 9. 17:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

1. ellopnák a kertből (a jó környékekről is lopják sajnos a drága kutyákat)

2. alkalmatlan kinti tartásra.

Nyilván jó időben lehet kint sokat, de legyél te is vele, ne hagyd kint az udvaron egyedül.

Amikor elmész otthonról, akkor meg marad a házban bezárva.

Ha le van mozgatva és meg van nevelve, akkor nem fog szétszedni semmit.

Ha kicsit rájön az 5 perc, akkor lefoglalja magát a játékaival addig. Sok kutyát pl a jutalom falat adagoló tudja lekötni egy jó időre. De sok játék van még, legyen belőle neki elég .

Amúgy láttál már máltai selyemkutyát?Lehet bennem van a hiba, de nem tudom elképzelni sem, hogy kint legyen tartva az udvaron, főleg nem a téli időben.

2017. dec. 9. 18:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
És rendkívüli biztonsági intézkedések esetén (például csak fűtött garázsban lehetne, esetleg egy vastagabb kutya-ajtó mellett)
2017. dec. 9. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
Nem, fűtési idényben semmiképpen nem lehet kint, nem alkalmas rá a bundája.
2017. dec. 10. 09:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Máltai nem való kintre,nincs aljszőre, olyan a szőrük mint az emberi haj szinte, hiába bundás nem fogja melegíteni őt. Nekem is sok és vastagszálú a hajam még is fázik a fejem már most sapkát hordok.


Gondold el pár cm-től van a földtől,jobban fázik.


Kistestűt alapjáraton nem tartunk kint a lopásveszély miatt, könnyebben kibújhat a kerítésnél. Télen meg 20 perc alatt megfázhat,mert valószínű ülne a hideg kövön,földön és várna téged a kerítésnél.


Kistestűim vannak utálják a hideget,de séta alatt mivel folyamatos mozgásban vannak nem fáznak,de ha leállok vkivel beszélni 5-10 perc után már igen csak dideregnek,hogy állni kell.


Tavasztól őszig lehet kint többet,de leginkább felügyelettel.

ÉN biztos nem merném kint hagyni őket. Környékünkön is loptak el bichonokat,yorkikat,csivavát,francia bulldogot..

2017. dec. 10. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Értem. Köszönöm mindenki válaszát!
2017. dec. 11. 17:15
 9/9 anonim ***** válasza:
Nekünk is máltai van,ha elmegyünk otthonról,bezárom a szobaajtókat,és ővé a folyosó:)Nappal sokat van kint főleg mikor jó az idő.
2018. jan. 10. 10:02
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!