Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A dobermannak a tenyésztök...

A dobermannak a tenyésztök vágják még a fülét?

Figyelt kérdés
Mert hallotam hogy még igen és ha tudjátok melyik kennel vagy állat orvos vágja akkor irjátok köszi

2017. dec. 9. 17:46
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
69%
Kizárólag egészségügyi okokból lehetne kupíroztatni de ettől függetlenül sokan megcsinálják.
2017. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
22%
Egyik sem mivel tilos.
2017. dec. 9. 17:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
64%
Megcsináltatják mint ahogy a többi ilyen fajtát tenyésztő tenyésztők nagy része is. Hiába tilos, annyira a kutya profiljához tartozik hogy sem ők, sem az állatorvosok nem igazán foglalkoznak sajnos ezzel a törvénnyel hogy tiltva van.
2017. dec. 9. 17:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
88%

Gyakorlatilag az összes tenyésztő vágatja a kutyák fülét és farkát. Senki sem nézi, senki sem ellenőrzi. Én ezt nem is tartom állatkínzásnak, bár azt ostobaságnak és felelőtlennek tartom, hogy az emberek többsége a külleme miatt akar dobermannt. Tehát fülesen, farkasan már nem is kell nekik.


Viszont a komoly tenyésztők jellemzően csak a gyengébb adottságú, hobbi célra jó kutyákat kupírozzák. A jó kutyákat munkára, sportra tartják meg, ahol már nem elfogadott a vágás.

2017. dec. 9. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
9%
Bár én nem tartom helyén valónak, de úgy tudtam, hogy amelyik fajta standarjában benne van pl. dobbermann, annak vágják és kiállításon is elvárják ezt. Amelyiknek nincs benne, annak viszont nem csinálja meg az állatorvos.
2017. dec. 9. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
100%

Nemtudom miért kellet 0-ra pontozni?! Mint írtam én sem tartom helyén valónak a dolgot. De utánanéztem és elvileg még lehet legálisan csinálni.

"Az állat küllemének megváltoztatása érdekében, továbbá más, nem az állat egészsége vagy későbbi

egészségkárosodásának megelőzése céljából történő sebészeti beavatkozás – az ivartalanítás és a !!fajtajelleg fenntartása

kivételével!! – nem végezhető"


Ez egészült ki azzal, hogy a farkat csak 7 napos korig lehet kurtítani.


Legalábbis én így olvastam.

Most komolyan azért pontoztok le mert utána mertem nézni egy információnak, ahelyett, hogy csak a fröcsögés dőlne ki a számon??!!

2017. dec. 9. 18:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
94%
Engem is lepontoztak nyugi, mikor teny hogy torvenyileg tilos csonkolni a fulet ha nem egeszsegugyileg indokolt.
2017. dec. 9. 19:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
A farokkurtítás 7 napos korig megengedett. A fülvágás pedig csak egészségügyi problémák miatt. Ha jól tudom, akkor a versenyeken már nem is vehet rész kurtított kutya, de ebben a témában nem vagyok otthon.
2017. dec. 9. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:

Munkaversenyeken én már nem is találkozom ilyen kutyákkal ( fiatal kutyákra gondolok ), kiállításokon annál inkább.


Egészségügyi okokra hivatkozva simán megcsinálja az orvos itthon, vagy kiviszed szlovákba.

2017. dec. 10. 00:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Egyre kevésbé. Németországban (a fajtagazda ország) már nem is nevezhető vágott fülű-farkú kutya a kiállításokra.

Itthon is egyre több a vágatlan, de itthon még nevezhető vágva is.

2017. dec. 10. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!