Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Debrecenben nem tudtok olyan...

Debrecenben nem tudtok olyan tenyésztőt akinek vannak szép kis bichon frise kölykei?

Figyelt kérdés
vagy legalábbis akinek szokott lenni vagy nem tudom nem nagyon vagyok kepben a kutyatenyesztessel es a vasarlasukkal csak akarok venni hugomnak titokban

2017. dec. 10. 22:05
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
100%
Ajándékba soha ne vegyél kutyát. Soha. Ez alapszabály. Tenyésztőtől pedig karácsonyra már nem kapsz kutyát, hosszú várólisták vannak általában a kölykökre és foglalózni kell, gondolom gyerek vagy még, nem hinném hogy van legalább 100-150-ezred egy kiskutyára.
2017. dec. 10. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod! tényleg és nem akarok bunkónak tűnni de a kérdésre várnék választ a többi az én dolgom.
2017. dec. 10. 22:12
 3/18 A kérdező kommentje:
mellesleg nem birom ki hogy ne jegyezzem nem karácsonyra akarom venni csak egy hónap múlva plusz én is nagyon örültem mikor kiskutyát kaptam szerintem remek ajándék főleg ha vágynak rá az hogy mekkora felelősség és mennyire vagyunk felelősségteljesek megint csak én dolgom és én tudom ..azt hogy mennyi pénzem van rá megint csak az én dolgom
2017. dec. 10. 22:19
 4/18 anonim ***** válasza:
100%

Ha tudnának róla, az oké lenne, de titokban nem jó ötlet állatot ajándékozni, és hidd el, normális tenyésztő nem adja így oda neked a kiskutyát, max. szaporító, de attól meg nem szabad vásárolni, hacsak nem akarsz egy beteges kiskutyát adni a húgodnak.

Ahogy az első leírta, a tenyésztőknél előjegyzések vannak, egy ilyen ritka fajtánál, mint a bichon frisé, szerintem meglehetősen hosszúak a várólisták, szóval nem túl valószínű, hogy kapnál kiskutyát egy hónapon belül még akkor sem, ha nem ajándékba lenne.

Ha ennyire ragaszkodsz hozzá, akkor legyen az az ajándék, hogy kinézel egy tenyészetet, meglátogatod a húgoddal, és lefoglalsz neki egy kiskutyát a következő alomból.

2017. dec. 10. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 A kérdező kommentje:
köszönöm a válaszod de még mindig nem arra irányul amit kérdeztem...
2017. dec. 11. 06:21
 6/18 anonim ***** válasza:
100%

120-150 ezer forintba kerül. Valószínűleg nem lesz egy hónap múlva, ahhoz mázli kell. Általában akár fél - 1 év is lehet miután a tenyésztőnél való első bemutatkozás után lesz alom. Ugyanakkor jobb ha tudod, hogy tenyésztő nem fog ajándékba adni kutyát, pont a fent leírt okok miatt. Meg akarja ismerni a leendő gazdit, látni akarja rajta hogy milyen személyiség, mennyire komolyan vehető, melyik kutya illik hozzá az alomból, mennyire felkészült az adott fajtára. Egy ilyen kaliberű kutyánál természetesen nem olyan komoly a szekektálás mint mondjuk egy akita tenyésztőnél, de az hogy a hugod jelen sincs az állat kiválasztásánál semmiképp sem működik. Ezen felül valószínűleg utazni is kell érte, nem lesz pont a szomszédban. Ha így is akartok kutyát akkor facebookon érdemes a fajta csoportban kiírni hogy tenyésztőt keresel, csak olyannal állj szóba aki törzskönyves kutyát ajánl, kennelnévvel. Google-ban rá is tudsz keresni a kennelekre.

Ha továbbra is az általad leírt módon akarsz kutyát akkor jófogás, de tudd hogy az olcsó, törzskönyv nélküli, azonnal étkező kutyának hátránya hogy esetleg felnőtt korára puli lesz belőle...

2017. dec. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
100%
Max. szaporítót. De azt a legközelebbi putriban ;) Így jó?
2017. dec. 11. 06:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
100%

Mi az, hogy nem arra irányul, amit kérdeztél? Leírtam, sehol nem találsz ilyen kiskutyát ilyen gyorsan, nem az én hibám, hogy nem ezt akartad hallani.

Ja bocs, mégis találsz, ott, ahol az utolsó mondja.

2017. dec. 11. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
100%

Mondanék én szaporítókat, de az az én dolgom, hogy ezt ellenzem, és azt mondom, nem támogatunk szapisokat. Az is az én dolgom, hogy állatvédő vagyok, és próbálom a magadfajta "leszaromcsakkutyalegyenmertkellazonnal" embereket felvilágosítani a helyzet súlyosságától.


Az meg ja, a te dolgod, hogy egészséges, fajtatiszta kutyát veszel, vagy támogatod az állatkínzást, és veszel valami putriból egy beteg, nem is fajtatiszta, csak arra hasonlító keveréket.


Te dolgod... Végülis a kutya csak egy tárgy, arra nem kell felkészüni, sokan a gyerekeket is csak úgy csinálják, minden felkészülés nélkül besikerül, teljesen ugyanaz a szitu. Főleg, hogy rossz a vége.

2017. dec. 11. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 tatagami ***** válasza:
100%

Google-be beírva ezt adta ki:

[link]

Van debreceni, elérhetőségei a linken, érdeklődj.

2017. dec. 11. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!