Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Létezik fehér színű cane corso?

Létezik fehér színű cane corso?

Figyelt kérdés

Egy facebook-os csoportban láttam, nem tudok róla többet.

Fajtisztának tünik, nem albínó, de nem is halvány zsemleszín, hanem fehér.

Tudtommal nincs ilyen szintartománya a fajtának. A csoport kimondottan a Cane Corsokról szól.



#kutya #fehér #Cane corso #fajta jellegzetességek
2017. dec. 11. 14:05
 1/6 A kérdező kommentje:
Most néztem ujra a képeket, szeme kék maradt,de nem élénk kék. Lehet mégis albínó?
2017. dec. 11. 14:08
 2/6 anonim ***** válasza:
100%

FCI standard szerint:

Szín: Fekete, ólomszürke, palaszürke, világosszürke, világos őzbarna, őzbarna, sötét őz barna, és foltos (az őz barna és a szürke különböző árnyalataiban határozottan megjelenő csíkok). Az őz barna és foltos egyedek esetében a fekete vagy szürke álarc csak a pofán jelenik, meg és nem húzódhat a szemvonal mögé. A mellkason, a lábfejek hegyén és az orrháton elfogadható kis fehér folt.


Black, lead-grey, slate-grey, light grey, light fawn; dark

fawn and stag red; dark wheat colour (stripes on different shades of fawn or grey); in fawn coloured and brindle dogs the black or grey mask on the muzzle should not go beyond the line of the eyes. A small white patch on the chest, on the tip of the toes and on the bridge of the nose is acceptable.


Ebben a fehér színt nem látom elfogadottnak (néhány helyen elfogadható fehér folt).

2017. dec. 11. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 A kérdező kommentje:

Köszi. Igen, a hivatalos fajtaleírásokat ismerem.

De hátha létezik albínó, mert az tuti, hogy a képen nem.argwntin dog volt. Hátha valaki már látott hasonlót. Nagyon érdekelne :)

2017. dec. 11. 14:27
 4/6 anonim ***** válasza:
29%
max fajtajellegű keverék
2017. dec. 11. 16:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm!

Erre gondoltam én is.

Időközben láttam, hogy rajtam kívül is már feltették itt az oldalon a kérdést, ahol az volt a válasz, hogy valószínűleg valami genetikai rendellenesség. Amikor a fotót láttam, nagyon kíváncsi voltam. Köszönöm a válaszokat!

2017. dec. 11. 17:06
 6/6 anonim ***** válasza:
100%
Elméletileg nincs, legalábbis nem elfogadott. Amúgy miért nem kérdezed meg a gazdáját?? Szerintem niztos válaszolna :)
2017. dec. 13. 07:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!