Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti hogyan fárasszátok le az...

Ti hogyan fárasszátok le az igen aktív kutyátokat?

Figyelt kérdés
Nekem nem.sikerül, sosem fárad , ezáltal nincs életem . Szeretem és ő a mindenem, de szeretnék délután egy kicsit magammal és a háztartással is foglalkozni,valami tipp?

2017. dec. 11. 14:51
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
62%

Ez egy olyan probléma amire a kutya vállalás elött kellett volna gondolni.


Milyen fajta? Mennyi időt fed le és milyen fajta foglalkozást kap? Bármi szellemi fárasztást csinálsz vele? Például klikkerezés és egyéb feladatok segíthetnek. Esetleg agility és így tovább.

2017. dec. 11. 14:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Szellemileg és fizikailag is fárasztani kell, magas ösztönállapotban dolgozni vele. Pl a szimatmunka nagyon jó erre. Nyomkövetés, szagazonosítás, szagminta megkeresése, személykeresés. Illetve nekünk van egy olyan játékunk, hogy ledobom a völgybe a fenyőtobozt, neki utána kell másznia, ami eleve nem egyszerű, aztán lent megkeresni, hogy melyiket fogtam meg én a több száz toboz közül. Járj el vele valami olyan munkát végezni, amire eredetileg tenyésztették. Pl border collie esetén terelés, német juhász esetén őrző-védő stb. Ezekkel én 2-3 óra alatt le tudom fárasztani a nagy mozgásigényű munkakutyámat. Séták között egész nap alszik, mellette van életem is. Sima sétától fél nap alatt sem fáradna el.
2017. dec. 11. 15:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Mi labdázunk, végkimerülésig. Először csak dobálom neki, aztán mikor kifárad, akkor eldugom és meg kell keresnie. Ezzel, meg napi 2 hosszabb, 1 rövidebb sétával nagyon jól elvan. Otthon némi kötélhúzás, de csak pár perc, különben alszik. Jack Russel, szintén nehezen lefárasztható.
2017. dec. 11. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Amstaff,és 7 hónapos, keveset van egyedül, a leghosszabb idő míg egyedül van max 4 óra, heti egyszer 7 óra.

Napi séta pár utcányit.

Közös futás, heti 1x2 erdő, ott dombon le fel, az mondjuk hatásos de sajnos oda csak a párom.tudja vinni mert bkv val nem.megkozelitheto.

Itthon labdázás,kötél húzás, és a tanultak gyakorlása, de nagyon nehezen fárad, éjjel alszik leginkabb ,mikor.mi.

Nappal a sok játék után sem hagy

2017. dec. 11. 15:59
 5/14 A kérdező kommentje:
És sokat kényeztetem, simogatás,maszírozás stb tehát probálom nyugisabbra tenni a napokat de valahogy nem az igazi
2017. dec. 11. 16:00
 6/14 A kérdező kommentje:
Azért gondoltam megnézem más miket csinál, hátha kapok valami ötletet
2017. dec. 11. 16:01
 7/14 anonim ***** válasza:
Amstaff napi 4× összesen 3 óra séta, futópad,magasugrás,súlyhúzás. Rengeteg játék és tanítás,logikai játék. Nap végére kidől, mint akit fejbevertek :) most 2 éves
2017. dec. 11. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
100%

A pár utcányi séta, nyilván pórázon, az sajnos szinte nulla.

Tippek: más kutyákkal összejárni vele bandázni; kutyaiskola heti 1-2-3 nap, kutyás sport.

2017. dec. 11. 16:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 A kérdező kommentje:
Ja igen azt kihagytam hogy futtatóba is járunk,ott ugye játszik más kutyákkal, a futopadon gondolkodtam, arra nagyon nehéz megtanítani? Az tényleg jó lenne kiegészítésként
2017. dec. 11. 16:53
 10/14 anonim ***** válasza:
100%
Ez nagyon kevés, amit csinálsz. Nem időben, hanem intenzitásban. Ne fizikai fárasztásra gondolj, egy hét hónapos kutyát még nem szabad hullára fárasztani. De a séta meg a futás az semmi egy ilyen kutyának. Agyilag kéne fárasztani, valamilyen sportra kezdjetek el járni.
2017. dec. 11. 17:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!