Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Ti raktok chip mellett a...

Ti raktok chip mellett a kutya nyakörvére bilétát?

Figyelt kérdés
Én gondolkodom, hogy csináltatok neki egyet karácsonyra.
2017. dec. 11. 23:07
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
85%
Igen! Fontos, chipet elég kevesen tudnak olvasni, és ha ki is tudja olvasni a lényeges adatokhoz csak állatorvos fér hozzá. A bilétát bárki el tudja olvasni, és a rajta lévő telefonszámot fel tudja hívni.
2017. dec. 11. 23:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ, jöhetnek még :)


Mi legyen a bilétán? A kutya neve + telefonszám?

2017. dec. 11. 23:16
 3/19 anonim ***** válasza:
83%
Igen, így biztonságosabb. Már a másodikat gravíroztattam 6 év alatt - az előzőt elvesztette -, de nyugodtabb vagyok ha van telefonszám a nyakán :) Az ördög nem alszik.
2017. dec. 11. 23:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
83%
Általában az, a kutya neve s a gazdi telefonszáma szokott rajta lenni.
2017. dec. 11. 23:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
78%
Sok helyen csinálnak különbözők vannak. Általában kutyanév és gazdi telefonszám, ha pici a biléta (nekünk olyan van) csak a telefonszám fér rá az is elég.
2017. dec. 11. 23:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
87%
Mindenképp javaslom a bilétát. Pár éve, kamasz lányokként a barátnőmmel belefutottunk egy forgalmas út mellett kóborló rémült, nagytestű kutyába. Mire nagy nehezen megfogtuk (nyakörv és biléta volt rajta, egyértelmű volt, hogy elszökött valahonnan), és megnéztük a bilétát, jött a pofára esés: annyi állt rajta, hogy chipezve vagyok, vigyél állatorvoshoz... Szerencsére pár utcára volt állatorvosi rendelő, de nem volt leányálom elvinni-csalogatni odáig, mindig vissza akart szaladni, egy akkora kutyát nyakörvnél fogva meg nem tudtunk megtartani. Végül azért sikeresen odaértünk, ahol ismerték is, és hívták a gazdáját. (Vicces volt, ahogy odaértűnk, lecövekelt, és nem akart bemenni :D) Ha lett volna telefonszám rajta, egyszerűen hívtuk volna a gazdit, és maradhattunk volna helyben.
2017. dec. 12. 00:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 Salx Narval ***** válasza:
83%
Egyértelműen igen, de azért nem árt hasznos infókat ráírni a kedvenc kajája helyett, nem vicc, magam láttam.:D A kutya neve, telefonszám, jelezni ha van chip, esetleg lakcím ha ráfér. A bilétának két oldala van, de akár a nyakörvre is lehet írni, ha nincs biléta, én pl arra írtam a tudnivalókat jól láthatóan.
2017. dec. 12. 05:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
83%

Igen, mi is csináltattunk bilétát.

Még ha a kutya "együttműködő" is, egyáltalán nem biztos, hogy mindenki veszi a fáradtságot / van ideje, lehetősége egy idegen kutyával állatorvost keresni. Egy telefon viszont csak belefér az idejébe, ha már az orra előtt van a telefonszám.

A mi kutyánk bilétáján mindkét oldalon telefonszám van, ha egyikünk nem tudja felvenni, akkor ott a másik, ne az legyen, hogy elintézi az illető azzal, hogy "hát nem veszik fel, ennyi"

2017. dec. 12. 07:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Én is így gondoltam. Elég macerás orvoshoz vinni egy idegen kutyát. Olyat csináltatok, ami kör alakú, egyik oldalán a kutya neve, a másik oldalán a telefonszámom van. ;)
2017. dec. 12. 07:21
 10/19 anonim ***** válasza:
85%

Kísértetiesen hasonló történt velünk, mint a #6-os válaszolóval. Mi is találtunk egy kutyust, és a nyakában nem telefonszám volt, ami a legkézenfekvőbb lenne, hanem cím. Ráadásul nem városi, hanem a város vonzáskörzetébe tartozó, közeli de autó nélkül bajosan megközelíthető kis község címe. Elég bajos volt összehozni, hogy legyen autó, valaki, aki vigyáz a kutyára, míg vezetek, és a községet is le kellett előtte csekkolni neten, tárképen, hogy hova is megyünk.

Sokkal egyszerűbb lett volna, ha telefonon le tudom beszélni a gazdával, arról nem is beszélve, hogy vagy fél nappal korábban megtudhatta volna, hogy megvan a kutyusa.

Persze a cím valószínűleg ott a kis községen belül hasznos megoldás volt, mert mindenki ismer mindenkit, és nem gondoltak rá, hogy a kutyájuk a városban vész el :)

Szóval a telefonszám a leghasznosabb. Az enyém bilétáján az is szerepel, hogy epilepsziás.

2017. dec. 12. 08:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!