Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » A kutyám babéziás? SOS

A kutyám babéziás? SOS

Figyelt kérdés
A kutyusom babéziás lett, ez vérvizsgálatból derült ki, már jobban van, de még mindig beteg, Carbesia injekció kellene, viszont itt Németországban nehéz beszerezni (az állatorvosunk meg tudja rendelni, de hosszú idő lenne és nem várhatunk túl sokáig) Valaki tudja hogy honnan szerezhetünk ilyen oltást? Magyarországon van ilyen? Lehet rendelni állatorvostól? Sürgős lenne mielőtt újra kialakul a betegség a kutyimnál :( Az imizolt már lekéstük, az nem segítene rajta.

2017. dec. 13. 16:02
1 2
 1/17 anonim ***** válasza:
100%
Biztos van németországban is állat kórház. Ott kell lennie.
2017. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/17 A kérdező kommentje:
Nincs, Németországban úgymond nem elfogadott, csak külföldről lehet szerezni. Az állatorvosunk is külföldről rendelné, és sok papirmunka van vele.
2017. dec. 13. 16:09
 3/17 anonim ***** válasza:
93%
De akkor a többi babéziás kutyát hogyan látják el? :/ Bocsi, csak nem értem.
2017. dec. 13. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/17 anonim ***** válasza:
100%
Telefonálj oda pár osztrák vagy bármelyik más környékbeli országban a határmenti állatkórházakba, hátha van valahol.
2017. dec. 13. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/17 A kérdező kommentje:
fogalmam sincs, lehet hogy azok imizolt kapnak vagy nem tudom. De annyira ritka itt a babézia hogy 2 orvos is azt mondta hogy nem valószínű hogy az. Aztán vérvételből kiderült hogy mégis. Azt mondta hogy az a gond hogy a betegség még a szervezetében van, és ha nem teszünk semmit újra és újra elő fog jönni, amíg a kutyám belepusztul. Ezzel az injekcióval kordában lehet tartani a betegséget, és sokkal hosszabb idegi hatásos. Az imizol csak kezelésre és megelőzésre jó.
2017. dec. 13. 16:25
 6/17 anonim ***** válasza:
79%
Magyarországon sincs szerintem. Viszont ha google-val rákeresel, olasz oldalakon szerepel. Arra kell érdeklődnöd!
2017. dec. 13. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/17 anonim ***** válasza:
100%
Amúgy itt Magyarországon is volt, hogy külföldről kellett gyógyszer a kutyámnak. Létezik itt egy cég, ami állatorvosi rendelvényre beszállít. Az orvos intézte a megrendelést, 3 napon belül itt volt a gyógyszer. Fogalmam sincs milyen papírmunkáról beszélt az állatorvosod. Minél előbb megrendelitek - kétlem, hogy ilyesmi a németeknél nehezebb eset mint itthon - annál hamarabb megvan...
2017. dec. 13. 16:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/17 A kérdező kommentje:
Felhívtam egy másik állatorvost, azt mondta hogy az imizol injekciót itt nem is ismerik és ha rendelni akarnának az hosszadalmas procedúra lenne, azt mondta nem éri meg ezzel szórakozni, adott egy címet ahol a másik injekciót talán be tudom szerezni. Minden esetre továbbra is bárom a válaszokat.
2017. dec. 13. 16:53
 9/17 anonim ***** válasza:
100%

Ha bebéziás a kutyád, nagyon gyorsan kellene az Imizol. Mindegy, milyen stádiumban van, az Imizol az, ami használ.

Egyébként a babézia nem "alakul ki újra".

Nincs otthon család, ismerős, aki egy állatorvostól megvenné az injekciót, és futárral kivitetné nektek.

Itthon kialakult kezelése van a babéziának. Ha ott nem ismerik,messze nem biztos, hogy jól fogják kezelni.

2017. dec. 13. 20:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/17 A kérdező kommentje:
kicsit utána néztem, a Carbesia az imizol német kereskedelmi neve, szóval Imizol kéne, de Magyarországon nem lakik senkim :/
2017. dec. 13. 20:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!