Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyát mennyi időnként lehet...

Kutyát mennyi időnként lehet fürdetni?

Figyelt kérdés
Úgy értem havonta 1szer vagy hogy? Most kaptam és nem nagyon tudom hogy milyen időközönként kell fürdetni

2017. dec. 13. 16:02
 1/7 anonim ***** válasza:
56%

Most kaptál kutyát? Nem voltál rá felkészülve?


Felelős állattartás...


Egyébként nincs meghatározva, hogy milyen időközönként kell fürdetni. Ha úgy érzed koszos, büdös, fürdesd meg, de emberi szappannal, vagy samponnal nem szabad!

2017. dec. 13. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim válasza:
69%
Akkor fürdesd meg, ha mocskos és bűzlik
2017. dec. 13. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
85%

Általában 3-4 havonta ajánlott, akkor is csak ha nagyon muszáj, mert a kutya nem samponos fürdetgetésekre van tervezve, nagyon hamar kap ekcémát és egyéb bőrbetegségeket.

Én egy évben 2x fürdetem a lakásban tartott kutyáimat és akkor sem lenne okvetlenül muszáj, mert a normális tartástól és étkeztetéstől nem büdösek, nem koszosak.

Késő tavasszal meg vannak nyírva, ápoltak, szagtalanok.

Az persze más, ha belehempereg valami undormányba, de ez kevés kutyára jellemző.

2017. dec. 13. 16:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
52%
Havonta max 1 alkalommal, de akkor is csak speciális kutya samponnal. Habséta után sáros a lábaitnha sima vízzel átmosodnaz lehozza a sarat. Mindennkutyának van egy jellegzetes szaga, de ez nem zavaró, ha ápolva van. Sokat segít, ha veszel egy jó szőrkefét és azzal rendszeresen átfésülöd. Így nem pállik be, a már elhalt szőrszálak alá a bőre. Ha megázik, törölközővel szárazra kell törölni. Lehet kapni különböző kiegészítőket, amik javítják a bőr/szőr állapotát pl.lazacolaj,sörélesztő,kókuszzsír
2017. dec. 13. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
66%
Nekem kinti-benti kutyám van (világos színű), de csak akkor fürdetem, ha nagyon muszáj, és akkor is csak a koszos részét. "Teljesen", max. évente egyszer fürdetem meg, nyáron. Nincs szaga, és szép a bundája. (Fésülgetni szoktam)
2017. dec. 13. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
80%
Minél ritkábban, ha soha nincs megfürdetve, az sem baj. Havi 1 az túl sok, évente egyszer-kétszer bőven elég.
2017. dec. 13. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Mi akkor fürdettük meg, mikor elhoztuk, mert tipikus kinti kutya volt, fekete lett a kezünk a "fehér" kutyától, mikor simogattuk meg majd most fogjuk karácsony előtt, mert visszük rokonokhoz és nehogy belekössenek, tehát olyan fél évente szerintem elég. Nyáron séta közben gyakran belement a patakba hűsölni, ez nem tudom mennyire számít fürdésnek, de nem lett tőle baja. Fésülni gyakran szoktuk, vedlési időszakban minden nap.


Szerintem évente 2x-3x bővel elég, plusz ha koszos lesz, de olyankor elég vízzel. Ha csak a lába, hasa akkor elég csak azt lemosni, én azt csak sima vízzel szoktam vagy vizes törölközővel letörlöm. (Van egy saját törölközője, ha friss a sár akkor azzal is simán lejön fürdetés nélkül.) Ha alapos fürdetés van akkor normál (ami nem bolhára meg ilyenekre való) kutyasampont használunk, de csak minimálisat. Kisállatboltban amúgy biztos segítenek.


Túl gyakran azért nem jó, mert baja lehet tőle. Egyik ismerősöm minden este pancsoltatta a kutyáját, mint a kisgyerekeket utána meg nem értette, mitől korpás és még többször mosta, hogy lejöjjön. Fel kellett világosítani, hogy pont ettől lett ilyen. Nekik mások az igényeik és ezt figyelembe kell venni.

2017. dec. 15. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!