Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Nagyon sok bolhától lehet...

Nagyon sok bolhától lehet valami maradandó baja a kutyusnak?

Figyelt kérdés
Találtam egy kis pincsit megfürdettem akkor vettem róla észre hogy nagyon bolhás. 93 db bolhát szedtem belőle ki. Lehet egy kettő még maradt.Természetesen bolhairtós samponnal fürdettem. Tenni szeretnék majd rá valami bolhairtó cseppet is ami megvédi a bolháktól. mikor tehetek rá? milyen márkát javasoltak? Lehet baja amiatt hogy ilyen sok bolha volt benne vagy ha kiirtom belőle és teszek rá cseppet utána minden oké?
2010. jún. 2. 17:18
 1/9 anonim ***** válasza:

A bolha attól nem tűnik el hogy kiszedsz belőle 100-at. Ott van még száz és száz. Nem tudom honnan ez a tévhit, hogy ki lehet őket szedni egyenként. Ki kell irtani őket, orvos megmondja hogyan.

És igen lehet tőle allergiás amitől nagy sebeket vakarhat magán, vagy vérszegény, de tégbed is megcsíphetnek.

2010. jún. 2. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 Winner of Royal Hill ***** válasza:

Fürdés,csepp(Advantix)vagy nyakörv(Kiltix,Scalibor),féreghajtó...

Ezután már minden rendben lesz elvileg.

2010. jún. 2. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 A kérdező kommentje:
Azt hogy kiszedtem belőle ugy értem h megfürdettem bolhairtó samponnal ami ugye megölte őket ahogy a használatin rajta van felhabositottam és tizpercig rajta volt és utána mikor lemostam róla a sampont láttam mennyire rengeteg van rajta. Igy h ne hogy véletlen valamelyek életben maradjon kis csipesszel kiszedtem és összenyomtam. Tehát "vegyszerrel" kiirtottam.
2010. jún. 2. 17:23
 4/9 anonim ***** válasza:
De azokat nem kell kiszedni. Kiesik magától és te megtakarítasz, porszívózol aztán kész.
2010. jún. 2. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:

Szia.

Jól tetted hogy egyből megfürdetted.Sok mindent össze szedhetett kint az utcán.A bolhák nagy számban igen veszélyesek:Rühességet,vérszegénységet is kaphat na meg ott vannak a férgek.Vidd el állatorvoshoz minél előbb!Ja és a cseppek meg az állatorvostól kellene meg kapja,és ha meg kapta azután 3 órán át ne nagyon nyúljatok a nyakához,tarkója közelébe.1500ft-ba kerül.De megéri

2010. jún. 2. 17:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
jó hát ezt nem tudtam sosem volt kutyám biztosra akartam menni úgy sajnálom szegényt h ennyi kis dög csipkodta:S
2010. jún. 2. 17:34
 7/9 anonim ***** válasza:
50%

Minek orvos a csepphez? Megveszi, ráteszi, örül.

Fürdetés után várjál két napot és akkor mehet a csepp. Ha bírod anyagilag, érdemes először Strongoldot venni. Az féreghajt is. Következő hónapban már mehet rá kullancsra is jó csepp, vagy nyakörv.Azt tudni kell, ahol bolha van, féreg is van. A szétrágott bolhából is belekerülhet féreg.

2010. jún. 2. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen akkor holnap elmegyek az állatkereskedésbe és veszek neki cseppet és féregtelenitő tablatát vagy pasztát vagy melyk a jobb?
2010. jún. 2. 20:20
 9/9 Akiteki ***** válasza:
Az igazán hatásos szerek vénykötelesek. Ezért kell az orvostól kérni. Egyébként is be kell oltatnod a talált kutyát, nem tudhatod, milyen oltása volt vagy nem.
2010. jún. 2. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!