Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Sok ember miért nem képes a...

Sok ember miért nem képes a NORMÁLIS kutyatartásra?

Figyelt kérdés

Gondolok ilyenekre:

- bolhák és kullancsok elleni rendszeres védelem

- állatorvosi látogatás

- RENDES élelemmel való etetés (nem konyhai maradék, Darling és társai tápok...)

- aljszőr nélküli kutyafajták illetve mini fajták lakásban tartására, esetleg kinti-benti tartásra

- ürülék összeszedése

- napi séta

- szocializálás

stbstbstb


2017. dec. 14. 16:09
 1/10 anonim ***** válasza:
89%
Mert buta, tudatlan és/vagy szívtelen.
2017. dec. 14. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
98%

Normális kutyatartónak tartom magam, de az állatorvosi látogatással nem értek egyet.

Ha nem beteg a kutya, akkor minek vinném?

Nem olcsó mulatság sajnos, az én kutyám az ivartalanításon kívül csak évente 1 alkalommal látja orvos amikor beadja neki az oltást.

2017. dec. 14. 16:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
87%

*azt javítanám hogy a kis testű fajtákat lehet kinti-bentiként tartani, ugye jó időben lehetnek kint ők is nyugodtan, csak a hűvösben bent és éjjelente.


De egyébként szerintem nagy részben azért, mert ezt tanulták a szüleiktől és mert nem érdekli őket/lusták takarítani az állat után vagy foglalkozni vele. Vagy mert szimplán nem tekintik családtagnak, csak azért van hogy "őrizze a házat". Én a napokban vesztem össze egy ismerősömmel aki szerint az összes ilyen dolog ami az én mércémmel a normális állattartásba tartozik csak "a Nyugattól átvett hülyeség és a kutya kintre való maradékkal". És sajnos neki van vizslája kint. És amikor érveltem volna hogy de pont a vizsla az a fajta akit itt magyarországon is megbecsültek régen a vadászok és bent tartották még engem üvöltött le hogy ne beszéljek mert mit tudok én a világról...:D Szóval van ez a kategória akikre még érvekkel se lehet hatni semmilyen szinten, hiába próbál az ember.

2017. dec. 14. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
100%

Mert sokan nem mérik fel, hogy a kutyatartás milyen komoly dolog: időben és anyagiakban egyaránt - sokan azt sem mérik fel, hogy esetleg rossz mintát kaptak otthonról / szomszédtól stb.

Másrészt az emberek könnyen ítélkeznek.

2017. dec. 14. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
100%

2. nyilván a kérdező is indokolt esetre gondolt az állatorvossal, nem akkor, ha a kutyának semmi baja, és nincs éppen esedékes oltása sem. Legalábbis gondolom.

Az itteni kérdések nagy részében viszont sajnos azt láthatjuk, hogy mindenféle súlyos bajra is otthon ingyenes gyógymódot próbálnak keresni a gazdák, orvos helyett.

2017. dec. 14. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Jaj elnézést 3-as vagyok rosszul értelmeztem a kinti-benti tartásos pontot, vegyétek a válaszom első mondatát semmisnek. :D
2017. dec. 14. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
100%

Sok embernek nincs pénze nem Darling-típusú kutyakajára, erre persze mondhatnád, hogy az ilyen ember minek tart kutyát, de sokan nem is tudják, hogy van különbség táp és táp között az árán kvül. Sok ember úgy tart állatot, ahogy a szüleitől is látta, vagy ahogy ő maga képzeli, hogy jót tesz állatnak, erre példa a csak lakásban tartott kutya, mert hát "csak nem teszem már szegény ebet a hidegbe!"

Sok ember azért tart kutyát, mert társra vágyik, mert a kutya cuki vagy, mert valamivel őriztetni akarja a portéjét, de sok embernek nincs ideje még kivinni plsuzban sétáltatni. Értsd, ledolgozik 10-12 órát, hazaesik, esetleg még nekilát főzni a gyerekének (meg a kutyájának), és nem fog visszamenni az esőbe a kutyával.

A kutyaszar összeszedése egy másik probléma, én angliában élek, itt mindenki összeszedi, de Kiskunhalason kiröhögik az embert, aki megpróbálja (pedig ez lenne valahol a normális).

A szocializálás egy nagy problémám nekem, nem egyszer találkoztam már erdőben, futáskor kutyával, és mivel idegen kutya, nem tudom, mi lesz a reakciója, szerencsére, ami közel jött, az barátságos volt, nem szerencsés, hogy szeretetből őssze is sároztak, mert lehettek volna harapósak is. Én mondjuk nem félek a kutyáktól, de gáz, ha mondjuk valaki olyanra ugranak rá, aki viszont igen. Magyarországon viszon nagyon sok antiszoc kutyával találkoztam, volt olyan, hogy hazamenni se tudtam, mert az utcán végén kint volt egy harapós eb.

Egyébként szerintem ezt iskolában kéne oktatni, osztályfőnöki vagy környezetismeretóra keretében. Kiegészítve, hogy miért nem kéne a helytelen kutyaszaporítást támogatni.

2017. dec. 14. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
100%

Mer a kutya házörzésre való, oltani nem kell hiszen nem lehet sétálni vinni szóval egyedül az udvarba nem tudja a veszetséget elkapni, bolhairtás szintén nem kell mer a bolha egy beépítet plussz ami a kutyához jár. Az ürülék lebomlik aki meg bele lép az igy járt. A tápra nincs pénz, séta nem kell mer az udvarba tud mozogni az meg hogy szocializáció nem ismert fogalom.


És mikor megtudják hogy ezeket pont forditva csinálom idiotanak néznek.

2017. dec. 14. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%

Ha kicsit szétnézel az állatos fórumokban akár itt, vagy facebookon, akkor hamar rájöhetsz, hogy nem csak a kutyákat nem képesek jól tartani.

A legtöbb állatot gyakorlatilag kínozzák, borzalmas körülmények között tartják.

Nem nekik megfelelő táplálékot adnak nekik, kicsi helyen tartják, társas állatot egyedül tartanak, territoriális, magányos állatot párban.

Szaporítják őket agyba-főbe. Orvos nem látja őket stb.

Nem képesek felfogni, hogy az állatnak vannak igényei és nem ő kérte, hogy fogadják örökbe, vegyék meg.

Legtöbbször idő előtt elpusztulnak,aztán vesznek a helyére másikat, mintha csak egy tárgy lenne.

Fel sem merül bennük, hogy a rossz tartás mód miatt pusztult el.

Ez van, buták , felelőtlenek sokan. És nem hajlandóak változtatni.

Kevés ember van, aki tényleg megéri és változtat ha szólnak neki.

2017. dec. 15. 09:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
100%

Fölöslegesnek gondolják, hiszen az csak egy állat. Szeretik meg minden, de annyira nem, hogy pénzt is költsenek rá.


Engem az egész családom bolondnak tart, mert bent van a kutya a házban (meg 2 macska) és idézem, hogyan képzelik el a benti állattartást.


"...alapból rühesek, bolhásak, férgesek, szarnak mindenhova ti meg azon jártok, lehugyoznak mindent, mert tuti nem szobatiszták, csak nem tudjátok, eszitek marékszám a szőrt a kajával, marnak össze a bolhák meg kaptok el minden fertőzést tőlük...."


És hiába próbálom magyarázni nem fogják fel, hogy nem így van, át sem jönnek hozzánk, mert ők nem akarnak elkapni semmit. (Párom allergiás a kutya/macska szőrre, penészre, porra mégsem tüsszög bent, szóval nincs retek. Az meg külön sértő, hogy ilyen igénytelennek állítanak be.) Anyám szerint azért nem rohangál pórázon a kutyánk, meg ugrál fel mindenkire, mert depressziós a bezártságtól, meg hogy nem tud mozogni, mert kövér. Még véletlenül sem azért, mert meg van nevelve és nem évi 1x kerül kerítésen kívülre. Nem tesznek különbséget kutya és kutya között. Mindegy, hogy rövid e a szőre vagy kicsi e, kutya az kintre való, majd megszokja. (Miért? Van más választása szerencsétlennek?) Ha felszedem a kutyagumit még én szégyelljem magam, hogy mások előtt ilyet csinálok. Egyszer sétáltattam kutyát, mikor anyum is ott volt és végig azon pánikolt, hogy úristen fogjam rövidre, mert el fog szökni, kiszalad az útra, tegyem rá a szájkosarat, mert megbüntetnek, félnek tőle, megtámadja a kisgyereket, stb. és nem fogta fel, hogy nem fog ilyet csinálni. (Tényleg nem csinált ilyeneket ebből szűrte le, hogy depressziós.) Próbáltuk összeszoktatni az ő kutyájukkal, de mivel az max messziről látott más kutyákat agresszív volt és nem tudtunk vele mit kezdeni. (Szerintük a mi kutyánk túl beszari az volt a baj.) A kaját azért nem értik, mert miért ne lenne jó neki a vizezett kenyér, ha nem lenne jó neki nem enné meg. Nem értik meg, hogy egy ragadozó állatnak nem megfelelő étel a megsavanyodott krumplis tészta. Ezzel is az a baj, mint a hideggel, nincs választása a kutyának, hogy jó e neki, mert ha nem szokja meg, hogy ez van akkor meghal. Ezt is megjegyezték már, hogy nekünk finnyás úrikutyánk van, mert nem ette meg náluk a kenyeret a 10 éve el nem mosott retkes "kutyatálból", meg hogy lehet ilyen, hogy nem éhes, egy kutya mindig éhes. Azon is problémáznak, ha állatorvoshoz viszem, ha baja van. Ivartalanítás után meg ilyeneken gúnyolódnak, hogy a mi kutyánk már nem is lány meg töketlen a macskánk. (Igazi érett, felnőtt viselkedés.) Anyum ilyenekkel szokott még bombázni jobb napjain, hogy fogjam már fel, hogy én kínzom és ha szeretném akkor odaadnám normális gazdának, akinél kint lehet. (Előző gazdájánál kinti kutya volt a "hagyományos" módon és egy csomó probléma volt vele, ami miatt menhelyre akarta adni, de érdekes mióta nálunk benti kutya ez mind megszűnt.)


Nem hiszem, hogy ez nevelés kérdése, mert én is ebben a családban nőttem fel és mégis felfogom, hogy ez nem jó. (Igaz én másban is eléggé kilógok onnan.) Kisebb koromban is mondtam, mikor otthon laktam, de akkor is én voltam a hülye. (120 000 Ft-ért csináltak "kutyabiztos" kerítést, hogy tüzeléskor ne csinálja fel semmi a kutyát és azóta is azt igazgatják, mikor 20 000 Ft-ért ivartalaníthatták volna, de biztos én vagyok a hülye.) Az a baj, hogy az ilyen emberek szerint az a normális, ha egy kutya agresszív, neveletlen, koszos, elszökik és nem tudod őket ész érvekkel meg példákkal meggyőzni, mert ráfogják, hogy az egészséges kutya nem is egészséges, hanem depressziós, meg kövér, meg beszari, meg úri kutya. (12 kg-s keverék kutyánk van, szóval nem egy "úri" fajta.) Egyszerűen nem értik és nem is akarják érteni, hogy hogyan lehet normálisan nevelni, tisztán tartani, etetni, és hogy mi a normális viselkedés. (Pedig azt ők is beláthatnák, hogy a "depressziós" kutyánk viselkedése sokkal kedvezőbb.)


Na, így gondolkodnak az ilyen emberek és ezért nem tartják normálisan a kutyákat.

2017. dec. 15. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!