Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Mennyi idősen jelentkezhetnek...

Mennyi idősen jelentkezhetnek ízületi problémák egy nagytestű kutyanal?

Figyelt kérdés

Hétfőn kezdődtek a problémák,az állat orvoshoz megvizsgálta és azt mondta teljesen egészséges.

De egész héten csak fekszik a helyen és amikor megmozdul akkor is nyuszog. Enni eszik rendesen de utána megint lefekszik.

Ma ahogy hazajöttem munkából alig bírt felállni. Adtam neki fájdalom csillapitot amit az orvos adott.

Most 6 hónapos bullmasztiff hétfőn mertük 26kg. Nem mondanám hogy el van hizva.

Ma megyünk vissza az orvoshoz de jó lenne tudni hogy lehet e ízületi gond.

Valakinek van tapasztalata e teren?



2017. dec. 15. 16:01
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
100%
Röntgen kellene, az megerősítené vagy kizárná a diszpláziát.
2017. dec. 15. 16:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%
Mindenképp csináljátok meg a diszplázia tesztet, főleg egy ekkora testű kutyánál. Kb fél éves kor amikor elkezdhetnek jelentkezni a tünetek, de az ilyen drasztikus hirtelen fájdalom akkor is ritka. A szülők szűrései mind rendben voltak? Nem üthette meg magát a kutyus amiről nem tudtok?
2017. dec. 15. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
79%

Ilyen korban még a gyors növekedés miatt előfordulhat csonthártyagyulladás. Mindenképp egy ortopédiában jártas orvosnak (is) mutasd meg.


[link]

2017. dec. 15. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 A kérdező kommentje:

Mind a két szülő diszplazia mentes volt. A tenyésztő bemutatta a vizsgálati eredményeket.

Meglehet hogy amikor leugrott a kanaperól akkor megütötte magát de nem olyan mintha a lába fájna.

Amikor megfogom a fejét és elfordigom akkor szokott fel sírni.

Nagyon aggódók miatta nem szeretném ha szenvedne. Felek tőle ha nem javítható az állapota akkor el kell altatni. Abba biztos tönkre mennék lelkileg.

Csonthártya gyulladás is előfordulhat de direkt soványan tartom.

Nagyon bízom benne hogy hamar rendbe jön. Nem vagyok hívő de most elmondok egy imát.

2017. dec. 15. 17:18
 5/14 anonim ***** válasza:
100%
Nem imát kell mondani hanem ha ilyen súlyos minél előbb egy felszerelt rendelőbe elvinni, és nem azon aggódni hogy el kell-e altatni, holott még a baját sem tudod. Ott megröntgenezik, megcsinálják a teszteket és az átfogó vizsgálatokat. Nem hiszem hogy gyógyíthatatlan lenne, de minél előbb állatorvoshoz kell juttatni.
2017. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:
100%

Csonthártya gyulladás a hirtelen növéstől is előfordul, nem kell hozzá túlsúly!


Ne csak imádkozz, vidd hozzáértő orvoshoz a szenvedő kutyád!


Nagyon ritka, szinte nem is létezik olyan betegség, ami miatt altatni kellene egy 6 hónapos kutyát!


A kivizsgáláson, kezelésen kéne gondolkodni inkább!!!

2017. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem vidd el egy másik állatorvoshoz, ahol van lehetőség röntgenre. Ha sérülés, legalább megtudod, megnyugszol,kap rá valamit ha pedig nagyobb a baj, hamarabb el lehet kezdeni a kezelést.


Az ízületi problémák aktivitástól (sport, munka vagy hobbi) függően, vagy örökletesen jöhet elő. Netán sérülés (ficam pl.)

2017. dec. 15. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:

Nem sántít amugy csak a felkelés volt nehéz de ez azért is lehetett mert egész nap csak fekszik. Ez a hét ilyen volt, semmi aktivitás.

Sétálni is csak rövid sétákra mentünk mert látszott rajta hogy nem élvezi.

Lehet hülyeség de ma este bele ültetem egy kád meleg vízbe hátha segít valahogy levenni a nyomást róla.

2017. dec. 15. 17:25
 9/14 A kérdező kommentje:

Mint írtam ma megyünk vissza az állatorvoshoz. De csak 18:30 ra kaptam időpontot.

Addig szerettem volna valamiféle támpontot kapni.

Ilyenkor csak a sok hülyeség jár a fejembe. De szerintem sokan vannak ezzel így ( nem értek hozza ezért a legrosszabbra tudok gondolni).

Acana puppyval etetem lehet az eredményezte a hirtelen növekedést és így a csinthartya gyulladást?

Ha haza értünk akkor leírom mit mondott az orvos.

Köszönöm mindenkinek

2017. dec. 15. 17:32
 10/14 anonim ***** válasza:
100%

Az Acana nagyon jó táp. Nekem a rottim ette kölyökként, nem nyúlt meg tőle, nem volt mozgásszervi panasza.


Jó, hogy visszaviszed az orvoshoz, röntgen fontos lenne, s kérdezz rá a csonthártyagyulladásra is. Egyébként sajnos 2 diszplázia mentes szülőnek is lehet diszpláziás kölyke. Nem 100 %-os garancia a mentes szülő.


Jobbulást a kutyusodnak, és majd írd meg mit mondott az orvos!

2017. dec. 15. 17:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!