Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem ivartalanítják az...

Miért nem ivartalanítják az emberek a kutyájukat, amikor egy alom felnevelése rengeteg pénzbe kerül?

Figyelt kérdés
Gondoljunk bele, egy kiskutyának 8 hetes koráig 2 oltás kell, 2 hetente féregtelenítés, chip, starter táp. Ez egy kutyára nézve kb 20.000 Ft. Szorozzuk meg mondjuk 8al, 160.000Ft. Ultrahang,állatorvos a vemhesség alatt 20.000 kb. Komplikáció lép fel, akkor pedig még több. Értem én, hogy fajta jellegű keverékekből vissza jön a pénz. Igen direkt nem írtam fajtatisztának, mert nem azok. De a keverékekért nem sok ember ad 20-30 ezer Ft-ot, amennyi az eltartása, oltások stb került. Ezt a sok macerát meg lehetne oldani egy egyszeri ivartalanítással, ami 15-25 ezer, mérettől függően. Csak én nem értem a logikát? Aztán jönnek ide GYKra, hogy vemhes lett a szuka, mit tegyen állatorvos nélkül. Ha egyeltalán felismeri, ha vemhes, mert ultrahangra nem költünk.

2017. dec. 15. 20:31
1 2
 1/13 A kérdező kommentje:
Mellesleg az ivarszervi megbetegedések kockázata is 0-ra csökkenthető...
2017. dec. 15. 20:33
 2/13 anonim ***** válasza:
100%
gondolom eladják 8 hetes koruk előtt jó pénzért és már meg is van oldva a gond.... :(
2017. dec. 15. 20:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
100%

1. Mert buta és nem tud előre gondolkodni

2. Mert pénzt akar keresni szaporításból.

2017. dec. 15. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 A kérdező kommentje:
Ha hónapokig spórol valaki, simán ki lehet fizetni, aki meg nem tudja ne vegyen kutyát. Az ilyenektől rosszul vagyok:/ Egy kutya tartása rengeteg pénz, még akkor is ha nem beteg...
2017. dec. 15. 20:41
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek nem foglalkoznak ilyenekkel, szerintem eszükbe sem jut, hogy bármit kéne kezdenk egy vemhes állattal. Megfial oszt szevasz, jobb esetbe elajándékozzák, rosszabba meg hát...megoldják maguk. Chip, féreghajtó? Majd a leendő gazdi megoldja, ha akarja. Starter táp? Örüljön, ha egyáltalán kap tápot és nem a maradék penészes kenyeret esővízzel. A saját állataikra sem költenek, nem még egy olyanra, ami náluk sem marad. Azt az egy kötelező oltást, jó ha megkapják. Ha így nézzük akkor nekik sokkal drágább az ivartalanítás (mert a saját kutyájukat is gyakorlatilag ingyen tartják), mint agyoncsapni a kert végébe a kiskutyákat vagy elajándékozni (esetleg pénzért eladni és akkor már hasznuk is van rajta).


Persze aki felelősen gondolkozik az belátja, hogy az ivartalanítás olcsóbb és sok betegséget meg lehet vele előzni, de sajnos a legtöbb ember nem ilyen.

2017. dec. 15. 21:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%

Az ilyen emberek, akik hagyják felelőtlenül elleni a kutyájukat, nem költenek az általad felsorolt dolgokra.

Se oltás, se chip, sokszor féregtelenítés sem. Ultrahang?! Na ilyesmi fel sem merül.

Starter táp szintén nem. A kölyköket igyekeznek mielőbb elpasszolni, addig meg szopnak, esetleg esznek egy kis moslékot vagy olcsó konzervet.

2017. dec. 15. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
9%

Na, jó....mára az ivartalanítási előadás lement.

Kérdezd meg attól, aki ellet, vagy éppen itt sipákol, hogy vemhes a kutyuskája.

2017. dec. 15. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
Kedves utolsó!:) Minél több helyen "hirdetjük" a felelős állattartást, annál több emberhez jut el, annál kevesebb kóbor/menhelyi kutya lesz. Sosem lehet elégszer hangsúlyozni:)
2017. dec. 15. 23:29
 9/13 anonim ***** válasza:
72%

Azért, mert az ivartalanításra költeni kéne, viszont egy alom kiskutya felnevelése ezzel szemben szinte semmibe sem kerül.

Ezt a nagyszüleim példáján mondom, igaz nem kutyákról, hanem macskákról. De nincs jelentős különbség.

Szóval megszületik egy alomnyi kisállat, először szopnak aztán ha már nagyobbak lesznek, akkor mehet nekik is a moslék/maradék. Mivel semmilyen kezelést nem kapnak, a többség úgyis elpusztul ilyen életmód mellett, vagy elkóborolnak idővel. Gond megoldva.. :(

Ráadásul sok helyen meg még mindig bevett gyakorlat, hogy vízbe fojtják a kicsiket. Ennél olcsóbb megoldás nincs, az tény.


A legtöbb szaporító nem pénzért csinálja, hanem csak nemtörődömségből, felelőtlenségből hagyja szaporodni a kutyát. Aztán vagy elajándékozza vagy kilöki az utcára.


Úgy látom hogy a kérdésedben te főleg a megélhetési szaporítókra gondoltál, akik fajtajellegű keverékeket árulnak. Viszont nekem a másik típussal van inkább tapasztalatom, akinél tényleg csak úgy van a kutya, mint fogyóeszköz. Ott nem kell se oltás, se orvos. Főleg nem gondolnak ilyenekre, hogy méhgyulladás megelőzése ivartalanítással meg stb.


A felelős állattartás és az ivartalanítás még igen messze van, tekintve, hogy a legtöbb ember azt sem fogja fel, hogy az állatok is érző lények: Pont most láttam a facebookon egy kutyát, akit az állkapcsánál!! fogva kötöttek láncra, a karabinert az álla húsán szúrták át. Legalább egy éven át élhetett így a szerencsétlen. Ezek után, ultrahangra meg oltásokra költeni?...

2017. dec. 16. 03:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:
Beteg emberek vannak...
2017. dec. 16. 08:36
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!