Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért csinálja ezt velem a...

Miért csinálja ezt velem a kutyám? Mit csináltok ha a kutyátok át néz rajtatok?

Figyelt kérdés
Kint a parkban idegen helyen szót fogad nem a legtökéletesebben mert van amikor erélyesebben kell neki szólnom de betudom hivni nagy inger esetén is(más kutya). De bent az udvaron mintha nem hallana olyan mintha bent nem lennék számára érdekes. Hivom nem jön sokszor jön de van amikor mondhatom neki 100x akkor se jön. Nem tudom hogy kezeljem pl. csináljak valami érdekeset,ne foglalkozzak vele vagy mit? Ti mit szoktatok ilyenkor csinálni ha ezt csinálja veletek a kutyátok. Ja és 2 éves kan kutya.
2010. jún. 2. 19:06
 1/10 anonim ***** válasza:
Szia! Vegyél jutalom falatot és menj oda hozzá mond neki a nevét és adj neki a jutifalatból.
2010. jún. 2. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
Háát az én kutyám még nem ilyen idős, de szerintem játsz vele, legyél vele sokat. Az enyém akkor csinálja ezt amikor szimatol, de utánna tök normális.Nincs több ötletem.
2010. jún. 2. 19:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
Viszont a jutalomfalat télleg jó ötlet. :D
2010. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
Velem is ugyan ez van, szerintem, ha pl. nem néz rád, az érthető, mert a kutyáknál az az ellenségesség jele, ha egyik kutya a másik szemébe néz. Szerintem azért nem jön hozzád, mert unja. Gondolj bele, milyen lenne, ha egy emberrel élnél együtt (pl. lakótárs), és állandóan hívogatnád magadhoz, amikor fáradt. Persze, első pár alkalommal örömmel oda is megy, de mivel semmit nem tapasztal, semmi izgalmasat, semmi érdekeset, ezért nem is jön többet, mert tudja, "fárasztó". Sajnos sok kutya már ennyire ellustult, hogy felállni sem akar a gazdája hívására. Az én kutyám is ilyen, szerintem nem kell erőltetni, viszont ha önmagától megy oda hozzád, ne tyutyulgasd állandóan, mert akkor azt fogja érezni, hogy itt ő parancsol neked, és akkor megy oda hozzád, amikor ő akar. Várj egy kicsit, mielőtt elkezded simogatni, és ne kerüljön a te fejed az ő fejénél alacsonyabb szintre, mert ez olyan, mintha meghajolnál előtte és azt mondanád: "Itt te uralkodsz". :)
2010. jún. 2. 19:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
És nem, a jutalomfalat nagyon rossz ötlet, ez hasonló a fent leírt példámhoz. Nem kell állandóan abajgatnod, eleinte rossz érzés lesz, olyan, mintha nem törődnél vele, de napi 5 percnél többet ne ölelgesd vagy hasonló. Nem szabad. Egy idő után persze megint szabad majd, de csak akkor, amikor megint átveszed a falkavezér irányítását :)
2010. jún. 2. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
Én rászólok ha átnéz rajtam de az én kutyáim nem csinálnának soha ilyet mert tudják ki a főnök. A ze kuyádban is tudatosítani kéne.
2010. jún. 2. 19:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
Sztem "rádunt" a kutyád.Nálam is ez volt , mert szinte csak én foglalkozom vele nap mint nap , és mondjuk ha tesóm kiment az udvarra körbeugrálta annyira szertett volna játszani vele , közbe meg rám sem bagózott.Én azt csináltam , h mikor hazaértem nem szóltam hozzá , estefelé kimentem játszani hozzá de csak max 10 percet.1 hét alatt megváltozott a kutya , és mostmár csak nagyon ritkán csinálja ezt , és akkor megint azt csinálom h nem foglalkozok vele annyit.
2010. jún. 2. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 Akiteki ***** válasza:
Szerencse, hogy nem fordítva van. Nekem volt kutyám, aki csak az iskolában engedelmeskedett meg otthon. Ha kimentünk sétálni, alkalmi süket lett.
2010. jún. 2. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 anonim ***** válasza:
100%
Jól mondják az előttem levők, meg kell fordítani a helyzetet. Tök nehéz ez ember fejjel, de nálam ugyanez volt a probléma. Nem szerette ha simogatom, nem különösebben foglalkozott velem. Elkezdtem tartani a hazaérésnél nem üdvözlést, és a többi szabályt, de sajnos az én kutyám nagyon erős jellem, eleinte nem nagyon hatott, úgyhogy még szigorítani kellett. Átálltunk arra a rendszerre egy időre, hogy nem foglalkoztam vele egyáltalán, levegőnek néztem. Ha magától belépett a személyes terembe, akkor morgással elzavartam. Viszont ritkán magamhoz hívtam, és megszeretgettem, ilyenkor ő is nagyon lelkes volt, ez adott erőt és kitartást, ez mutatta meg, hogy jó irányba haladok.Mostmár életformává vált, hogy ha ő követeli, nem foglalkozom vele csak azért se. Ez marha nehéz, mert annyira aranyos, ahogy jön, és a térdemre teszi a fejét. De megvan a gyümölcse is, mert cserébe amikor én hívom, akkor kitörő örömmel rohan. El kell érned, hogy ne te akarj vele foglalkozni, hanem ő akarjon veled, és onnantól az együtt töltött idő sokkal minőségibb lesz. Nekem kb két hónap volt, ami nagyon nehéz volt, de nem a kutyának, hanem nekem, emberileg. Most éppen itt fekszik a lábam alatt, és nagyokat pislog, hátha ránézek, de nem fogok. Majd ha kicsit arrébb somfordál, ide hívom :)
2010. jún. 2. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 A kérdező kommentje:
Köszi a válaszokat. Nagyon hasznosak voltak. Kipróbálom hogy nem fogllkozok vele annyit bár szerintem én 4 napnál nem birom tovább majd:) De megpróbálom.
2010. jún. 3. 06:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!