Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egy domináns és egy félénk...

Egy domináns és egy félénk szuka hosszútávon kijönne egymással?

Figyelt kérdés
Egy majdnem két éves domináns szuka és egy 3-4 éves elég félős, morgós szuka ki jönne egymással? Mindketten játékosak, a domináns eléggé nyomulós, de nincs baja a szukákkal, a félénk eleinte morog és fél más kutyáktól, de nem lehetetlen feloldani. Két ilyen kutya hosszútávon ellenne egymás mellett?

2017. dec. 16. 15:01
 1/8 A kérdező kommentje:
ja és a két kutya ugyan akkora méretű
2017. dec. 16. 15:05
 2/8 anonim ***** válasza:
Ezt így előre lehetetlen megjósolni. Lemeccselik egymás közt, hogy ki a főnök oszt jónapot!
2017. dec. 16. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:
és azt lehet tudni hogy milyen hatással lennének egymásra? Hogy a félénk feloldódna-e ha látná hogy nincs mitől félni és hogy a mi kutyánk esetleg agresszívvá válna-e vagy ilyesmi.
2017. dec. 16. 15:20
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Ennyi infó alapján én azt mondom hogy nem. Ha többet tudnánk jobban be lehetne lőni. Például hogy mindkét kutya hogy van szocializálva, hogy viselkednek más kutyákkal? A domináns szuka viselkedésében miben domináns, hogy reagál új kutyákra, játszik velük?

Azt tanácsolom mindkettőt ivartalanítsd, az nagyban kihat a viselkedésükre (nekem például az út széléről befogadott szuka kutyám ki akarta nyírni első perctől fogva az akkor még ivaros szukámat, rizikós volt hogy megtartsuk-e egyáltalán pedig emberrel jámbor, de megkockáztattam hogy elviszem ivartalanítani és adok neki még egy esélyt és szinte mintha elvágták volna az agresszióját a műtét után, azóta se volt gond velük).

2017. dec. 16. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 A kérdező kommentje:
A sajátunk nem szeretnénk ivartalanítani az a kutya meg ideiglenesbe jönne hozzánk. A miénk kicsi kora óta itt van, játékos viszont nem szereti az agresszív avagy domináns szukákat, könnyen összetűzésbe keveredik velük, azokkal a szukákkal nem problémázik akik megadóak. A másikról nem tudok semmit csak annyit hogy elsőre bizalmatlan és morog, viszont ha feloldódik akkor játékos. Utcai keverék.
2017. dec. 16. 16:10
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Félős-morgós mentett kutya gazdájaként amondó vagyok, hogy ez így kemény lesz. Két problémát látok:

1. Aki félős-morgós az pont nem bírja, ha belemásznak a személyes terébe: tehát a nyomulós kutyákat. A morgás garantált, de akár a csipkedés is.

2. A domináns kutyák hajlamosak azt a morgást, amivel a félős kutya teret kér, arcoskodásnak nézni és lecsapni a félős-morgóst.


Ez úgy fog csak működni, hogy a te nyomulós-dominánsod MEGÉRTI a félős-morgós jelzéseit, teret hagy neki, kivárja, amíg feloldódik. Azt meg neked kell tudni, hogy a te kutyád az ilyen viselkedést mennyire tudja kezelni, még a hathatós segítségeddel is.


Az én félős-morgósomnak egy domináns kutya a legjobb barátnője és példaképe, de ő sosem volt nyomulós és így is sok időbe telt, amire mindketten rájöttek, hogy egyikőjük sem akar rosszat.

2017. dec. 16. 18:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:

Nekem egy domináns szukám van, ő az alfa nőstény a kutyaiskolában. Volt nem egy, nem kettő félős kutya, amelyek rögtön lehasaltak. Csak utána jött a morgás, amire rákattant a domináns szukám. Természetesen tiltható volt, de utána nem foglalkozott vele, mintha nem is létezne.


Kijönnek, csak nem lesznek azok a puszi pajtik, akik együtt játszanak és összebújva alszanak, hanem majd elélnek egymás mellett.

2017. dec. 17. 00:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Saját tapasztalatom szerint gond nélkül megférhet egymás mellett egy domináns szuka és egy félénk szuka. Sőt, idővel még a tüzelésüket is össze fogják hangolni, ha nincsenek ivartalanítva.
2021. ápr. 13. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!