Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyások! Nem érzitek magatoka...

Kutyások! Nem érzitek magatokat néha úgy, hogy a kutyáitok rabszolgái vagytok? Hogyan birkóztok meg a lent felsorolt nehézségekkel?

Figyelt kérdés

Nincs kutyám, viszont belegondoltam abba, hogy egy kutya tartása mekkora felelősséggel és lemondással jár. Érdekelne, hogy ti hogyan élitek ezeket meg? Felmerülnek az alábbi gondok nálatok? Esetleg van olyan probléma, amelyre én nem gondoltam? Elsősorban olyan kutyások válaszait várom, akik házban vagy lakásban tartják az állatot, de természetesen kertben tartott kutyák gazdái is írhatnak. Szóval, amik eszembe jutottak:


1.) Sétáltatás, WC-ztetés minden körülmény között

Gondolom, nincs olyan, hogy most nincs kedvetek a kutyát sétáltatni, ezért egy nap kimarad. Lehet kinn tornádó erejű szél, trópusi vihar, szakadó hóesés, lehettek éppen lázas betegek vagy csak egyszerűen egy hosszú nap után jól esne befeküdni egy kád forró vízbe, de a kutyához minden körülmény között alkalmazkodni kell, mert a kutyát ki kell vinni, az ürüléket pedig összeszedni (ezt sajnos sokan nem teszik meg). Ott van akkor még az is, hogy mindig meghatározott időre haza kell érni a kutya miatt, nem lehet spontán programokon részt venni (pl. beülni egy esti moziba), mivel haza kell érni kutyát WC-ztetni.


2.) Lakókörnyezet, szomszédok

Magántulajdonban történő kutyatartáshoz nem kell senkinek a beleegyezése, viszont a legtöbb esetben a közvetlen szomszédokkal megromlik a viszony, sokszor akár jogi útra is terelődhet a probléma egy-egy ugatósabb kutya miatt. Természetesen sokan azt mondják, és önmaguk is elhiszik, hogy az ő kutyájukat a környéken mindenki szereti, de mindig ott van a „csendes többség”, akit zavar a folyamatos kutyaugatás, a kutyaürülék, tömbházi lakásoknál a lépcsőházban jelentkező kutyaszőr.


3.) Barátok, családtagok

Feltételezem, hogy vannak olyan ismerőseitek, akik nem-, vagy ritkábban látogatnak meg titeket, amióta kutyátok van, mivel sokan félnek a kutyáktól, vagy nem szeretnének egy légtérben tartózkodni velük, illetve ti sem mehettek sokakhoz kutyával. És gondolom, többen tesznek kéretlen megjegyzéseket is a kutyákra, illetve a kutyatartásra. Sok esetben a kutyatartók a kutyáikat az emberek elé helyezik a rangsorban és ezáltal az egészséges, szociális kapcsolataik bizonyos esetekben leépülhetnek.


4.) Jogszabálysértő póráz nélküli sétáltatás

Sokan belterületi parkokban, járdákon póráz nélkül sétáltatják a kutyájukat, amit ugyan nem szankcionál a szabálysértési törvény, viszont megsérti a kedvtelésből tartott állatok tartásáról és forgalmazásáról szóló 41/2010. (II. 26.) Korm. rendelet 17.§ (1) bekezdését. Én nem lennék úgy nyugodt, hogy bármilyen ügyben is jogszabályt sértsek.


5.) Kosz, rendetlenség, károkozás a lakásban, autóban

Egy kutyás háztartásban sokkal nagyobb a kosz és a fertőzésveszély, ezért többször kell takarítani, mint egy kutya nélküli lakásban, amely már önmagában is jelentős többletmunkát okoz. Sokan még ezt sem teszik meg, de mindenre kiterjedő, mindennapos, alapos takarítás esetén is a kutyáknak van egy bizonyos szaguk, amely mindig érezhető. Az ott élők ezt már valószínűleg nem érzik, mivel az idők folyamán már adaptálódott számukra a kutyaszag, de egy kutya nélkül háztartásban élő személy ezt már méterekről megérzi. És a szag beleivódik mindenbe, a ruhákba, bútorokba, textíliákba. Itt tennék még említést arról, hogy lehet akármilyen jól nevelt egy kutya, bizonyára akkor is előfordul, hogy tönkretesz, szétrág valamilyen tárgyat vagy egyéb kárt okoz, netalán az ürüléket és/vagy vizeletet engedi a lakásba. Ezek természetesen nem csak a lakásokra, hanem az autók utastereire is igazak, mivel többen a gépjárművek ülésein szállítják a kutyákat. Valahogy én nem szívesen ülnék olyan autóban, amelyikben egy kutya ül vagy ült.


6.) Utazás, nyaralás nehézségei

A kutya az utazási lehetőségeket is nagymértékben leszűkíti, mivel ha a kutya otthon marad, akkor találni kell valakit (szomszéd, barát, családtag), akire rá lehet bízni egy bizonyos ideig, de akkor sem lehet túl hosszú a nyaralás, mivel az más segítőkészségével történő visszaélés lenne. A másik megoldás, hogy a kutya is utazik, de ez megint csak meglehetősen korlátozott lehetőségeket jelent, mivel repülővel történő utazás, illetve sok szálloda eleve kizárásra kerül, maradnak a „kutyabarát” helyek, amelyekből nincs túl sok, és itt sem a pihenésről szól az utazás, hanem a kutya igényeihez történő alkalmazkodásról.


7.) Anyagi ráfordítás

Egy kutya tartása nem olcsó, gondolok itt a tápokra, kiegészítőkre, állatorvosra, kötelező oltásokra, kötelező chipre, bizonyos településeken ebadóra stb. Ezen kiadások egy átlagjövedelemből élő családnál is jelentős összegeket emésztenek fel, mindazonáltal nekem az a meglátásom, hogy nagyon sok olyan személy is tart kutyát, aki egyébként közmunkából és szociális segélyekből tartja fenn magát. Lehet, hogy én túlságosan egoista vagyok, de én minden egyes forintot inkább magamra költök, minthogy egy állat igényeit fedezzem belőle.



2017. dec. 16. 21:33
1 2 3 4 5
 1/42 anonim ***** válasza:
100%
Gondold el ha gyereked van az milyen gáz. Az elején feszt bekakkant meg bőg, utána mindig elesik, később felesel meg pénzt tarhál, utána meg lekoccol. :)
2017. dec. 16. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/42 anonim ***** válasza:
100%

Nos, próbálok akkor pontonként válaszolni. Egy kutyám van.

1) Kertes házban élünk, a kutyus kint van a kertben, így kivinni wc-ztetni nem kell. Sétálni naponta visszük egy órára. Többen élünk a háztartásban, még rajtam kívül két ember el tudja vinni sétálni, ha én akadályoztatva lennék. Ha vihar van, akkor nincs séta, nyilván. A programokat nem hozzá igazítjuk: egyrészt valaki mindig ráér, másrészt nálunk nem úgy van, hogy akkor ha törik, ha szakad este 6-kor indulunk sétálni. Ha akkor nincs idő, akkor visszük máskor. De ha kimarad egy nap, abba nem fog belehalni a kutyus, pláne hogy szoktunk vele a kertben is játszani.

2) Mivel kertes házban élünk, ezért nincs a nyakunkon a szomszéd. Megkérdeztük, hogy zavarná-e egy kutya, de nem. Amúgy a mienk nem ugatós.

3) Én nem szoktam a kutyát az emberek elé helyezni. De nem is kell rangsorolni. Amúgy pont nincs olyan ismerős, akit zavarna. Ha meg lenne, akkor a kutyus kint van, mi meg bent... Amíg meg bejön a vendég a lakásba, arra a 10 másodpercre meg megfogom a kutyát.

4) A házunktól kb. 5-10 percre kiérünk a folyópartra, ahol egy nagy pusztaság van. Ott szoktuk elengedni. Senkit nem érdekel és nem is zavar, mert nincs ott senki.

5) Mivel továbbra is kinti kutya, ezért bent nincs kosz. Az autóba szőnyeget teszünk, ha visszük valahova. Kölyökkorában volt, hogy megrágott bokrokat vagy kinti cuccokat, de volt neki rágnivaló játék és akkor játszottunk vele. Amúgy ezt kinövi.

6) Nos, igen. Valaki itthon maradt. De volt arra is példa, hogy megkértünk valakit. Egy szomszédnéni nagyon készséges volt ilyen szempontból. De ilyen évente egyszer fordult elő és nem hosszú utazások ezek, csak 3-4 nap.

7) Tudtuk mivel jár, és előtte kalkuláltunk, hogy megengedhetjük-e.

2017. dec. 16. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/42 anonim ***** válasza:
100%

Vissza kérdeznék .. Gyermeked van ? Ezek alapján nincs. Hidd el nem másabbak mint a gyerekek .. talán a nyaralási pont amiben ök mások. Programok.. nyugodtan itthon hagyhatom öket mivel szobatiszták igy ha wczniük is kell ott a pelenka igy nem okoz gondot egy spontán program vagy túlóra. Szomszédok.. amíg ö naphosszat üvölt (hajnal kettökor elöszeretettel csinálja dobolás kiséretében ) addig ne is szóljon ,hogy a kutya miért bolondul meg ilyenkor. Család,barátok... akinek nem tetszik valoban nem kell hozzánk jönni .. Póráz nélkül nem sétáltatom őket ,hisz a környezetünk sem engedi.

Takaritás... nem kell napi szinten az egész házat karanténba tenni amiért kutya van bent ... föleg ha olyan kutya van aminek nem hullik a szőre. A mai napig tartom magam ahhoz ,hogy a kutyáim tisztábbak mint egynémelyik ember.. illetve a lakás is . Ha egy kutya normálisan van tartva nem büdös ,nem koszos illetve nem fertőző ha normálisan van oltva stb (bizonyitott ,hogy a kutya szája tisztább mint az emberé ;) A károkozás is csak nevelés kérdése .A nyaralás vagy csak egy kisebb utazás is megoldható nem nehezebb mint egy gyerekkel .

2017. dec. 16. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/42 anonim ***** válasza:
100%

Nem érzem. Bonyolult és életszerűtlen hozzáállásod van az állattartáshoz, tapasztalat nélkül.

Nincs percre pontosan betartandó napirendünk, nincs gond a szomszédokkal, aki nem akar bejönni, kinn maradhat felőlem a ház előtt. Szobatiszták, nem járunk nyakig kakiban, ugyanígy nem okoz gondot a szőr, mert az egyik nem hullajtja, a másikat pedig fésülöm, illetve feltalálták a szőrösszeszedő hengereket. Erős szaguk sincs, ha néha előfordul arra anyám, mint rendszeres vendég figyelmeztet.

Nem kötelező póráz nélkül mászkálni.

Nincs kosz, nem kell többet takarítani miattuk. Láttál már közelről gyereket? Na utánuk takarítok...Az esetleges kutyapisi baleset egy kisgyerekhez képest semmi :D

Úgy lett kutyánk, hogy van kire bízni, akinek ez nem nyűg.

Plusz nem okoz túl nagy anyagi megterhelést évente oltatni, 3 havonta féreghajtatni őket, a BARF etetéssel pedig vagyonokat se költők a minőségi etetésükre. Mindent megkapnak és ritka boldog életünk van velük, mások szerint nekik pedig aranyélet jutott . Úgyhogy köszönöm kérdésed én tökéletesen szabadnak érzem magam két kutyával is :D

2017. dec. 16. 21:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/42 anonim ***** válasza:
97%
Látom mindenki megemlítettem a gyerekeket, azt hittem csak én vagyok ilyen illúzióromboló anya xD
2017. dec. 16. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/42 A kérdező kommentje:

"Vissza kérdeznék .. Gyermeked van ? Ezek alapján nincs."

Nincs gyerekem, de úgy gondolom, hogy nem releváns dolog a gyerekvállalást és a kutyatartást egy lapon említeni. A gyereknevelés az emberi fajfenntartást szolgálja és közel sem jár annyi problémával, mint a kutyatartás. Más oldalról megközelítve a gyerekek adott esetben támogathatják idős szüleiket, illetve elősegíthetik a jó, összetartó családi kapcsolatok kialakítását, össztársadalmi szinten pedig csakis a jövő generációjának munkája által maradhat fenn a társadalom, ugyanez a kutyákról nem mondható el.

2017. dec. 16. 22:00
 7/42 anonim ***** válasza:
88%

Hajajj, vannak bajok, de majd elmúlik.

Szerencsére gyereket vállalni és kutyát tartani sem

kötelező.

Lazíts kicsit és próbálj kilépni a burokból.

2017. dec. 16. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/42 anonim ***** válasza:
92%

Amiket felsorolsz, azok a kutyásoknak nem a nehézséget jelenti. Ez az, amit sosem fogsz megérteni.

A mélységes kutyautálatod miatt számodra mindig is egy kutya a koszt, büdösséget,bacilusok hordozóját, stb fogja jelenteni.

Hiába is bizonygatnák itt százan is, hogy nem úgy van, ahogy te elképzeled.

Neked marad a negatív érzések garmadája, ha kutyára gondolsz.

Mi lenne, ha pl a macskásokat vennéd górcső alá? Vagy azokat, akik madarat tartanak?

Élj csak a magad steril világában, és felesleges bármit itt kérdezned, mert nem vagy rá alkalmas, hogy felfogd a válaszokat.

2017. dec. 16. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/42 anonim ***** válasza:
97%

Nem érzem magam rabszolgának. Soha, semmi pénzért nem válnék meg a két kutyámtól.

Ha fáradt vagyok, nem mindig van kedvem sétálni, de ezt vállaltam, amikor gazdi lettem.

Van olyan rokonom, akihez nem vihetem a kutyámat. Tudomásul veszem.

Ha valaki nem szívesen jön hozzánk a kutya miatt, ne jöjjön. Az ilyen kapcsolatokról le tudok mondani. Volt olyan ismerősöm, aki azt kérte, hogy zárjam be a kutyát valahová, mert ő nem szereti a kutyákat. Nem zártam be őket. Ők vannak itthon.

Tisztaságmániás vagyok, minden nap takarítok kb. fél órát. Így rend van és tisztaság.

Nyaralni amúgy sem megyünk, mert nem szeretünk utazni.

Természetesen anyagi ráfordítást is igényel az állattartás, de ez is olyan dolog, amit vállaltunk.

Egyébként örülök, hogy feltetted ezt a kérdést, mert ha valaki ezektől a gondolatoktól visszariad a kutyatartástól, az ne vállaljon kutyát.

Egyébként nincs igazad, a kutyatartás hasonló a gyerekneveléshez.

Sok lemondással jár, de annyira megéri!!!

2017. dec. 16. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/42 anonim ***** válasza:
57%
Ne aggódjatok, nincs gyereke, és ennek nem is lesz szerencsére soha...😁
2017. dec. 16. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!