Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyafajtát tudnátok...

Milyen kutyafajtát tudnátok ajánlani?

Figyelt kérdés

Társas ház, kb.70 m2 + egy 15 m²-es terasz, ahol kedvére lehetne. Napi 3x séta biztosítva, ha van időm, több is lehetséges. Lakásban nyugodtan el legyen, illetve van még 2 macskám is, tudom, szoktatástól függ, de jól kijöjjön velük. Kis-közepes méretű kutyára gondoltam, aminek nem annyira hullik a szőre, az sem baj, ha kozmetikázni kell. Kutyasulit, bandázást, tudok biztosítani, a közelben van egy nagy park. Könnyen tanítható kutyát szeretnék és könnyen behívható legyen. Az előző kutyám egyik foxi keverék volt, nagyon sokat szenvedtünk a behívással.

Amik eszembe juottak: pumi, puli, közép uszkáry whippet és talán közép spicc.

Tapasztalatokat ezekről a fajtákról tudnátok írni? Illetve ha valamilyen más fajta is eszetekbe jut, légyszi írjátok meg :)


A menhelyt légyszives ne javasoljátok, elsősorban fajtatiszta kutyát szeretnék.


2017. dec. 17. 13:58
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Felsoroltak közül a közép uszkárt tartom egyértelműen megfelelő választásnak. Szőre nem hullik, évente háromszor-négyszer kozmetikázni kell. Intelligens, jól tanítható kutya.

A whippet is ideális lakáskutya, de mivel ő vadászkutya, nehezebb lehet valamelyest a behívás megtanítása nála is.

Pumit, pulit inkább kertes házba tudnék elképzelni, szabad ki-be járással.

Tehát az uszkárra szavazok minden szempontból.

2017. dec. 17. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
16%
Ilyen lakáskutyának a francia bulldogot ajánlanám, alig van vele gond.
2017. dec. 17. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 A kérdező kommentje:
Nyomott orrú, beteges kutyát nem szeretnék.
2017. dec. 17. 14:35
 4/7 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem is a közép vagy törpe uszi a legjobb választás, ahogy az első írta nagyon könnyen tanítható, okos kutyák, nem hullik a szőrük és évente néhány kozmetikázással elvannak.
2017. dec. 17. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is az uszkárt javasolnám. Kozmetikázni kell ugyan évente párszor, de nem nagyon hull a szőrük és könnyen taníthatók.

Nekem kinti-benti kutyám van, mindenképpen olyat szeretten volna, aki nem fázik kint, ezért nem volt opció az uszkár. De ha lakásban tartható kutyát keresnék magamnak, biztos, hogy uszkárt választanék.

2017. dec. 17. 17:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%
Az uszkár nagyon jó választás, én még a mudit tudnám javasolni.
2017. dec. 17. 19:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

A középuszkár lenne a legjobb választás. Szőre alig hullik, értelmes, könnyen kezelhető, nagy mozgásigényű de ennek ellenére jól bírja a lakásban tartást. 2 havonta kozmetikába kell vinni.


Esetleg mudi, de ő problémásabb. Nagyon gazdacentrikus, rosszul viseli ha feladat nélkül magára van hagyva hosszabb időre.

2017. dec. 17. 19:52
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!