Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tejbe áztatott száraz táp?

Tejbe áztatott száraz táp?

Figyelt kérdés

Baj-e szerintetek, hogy macskatejbe áztatom a kutyatápot, és úgy adom oda neki? Úgy vettem észre, hogy jobban megemészti így a tápot.

(Máskülönben viszont kemény sziklákat kakilt tőle.)


2017. dec. 18. 01:35
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
17%
De akkor már miért nem kutyatejbe?
2017. dec. 18. 03:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:

Mondjuk mert olyat nem árulnak sehol sem... :D

Én legalábbis még nem hallottam róla.

2017. dec. 18. 05:23
 3/13 anonim ***** válasza:
100%
Laktózmentes tej vagy a víz ugyanúgy megteszi.
2017. dec. 18. 06:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

A macskatej kb laktózmentes tej. Olcsóbb úgy megvenni.

De szerintem beáztatni felesleges, nem árt, ha használja a fogait, nem mindig a puhát kapja.

2017. dec. 18. 06:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
100%

Én az állatorvos javaslatára vízzel hígított joghurtba teszem a tápot. Nem áztatom, csak úgy adom neki, mint a műzlit. (1-2 kanál natúr joghurt, kb. ugyanannyi víz és bele a táp) Hányós, rossz evő kutyát kupáltam így ki.

Nem hiszem, hogy a kutyusodnak baja lesz a macskatejtől, de a fogainak nem tesz jót, ha csak puha ételt kap.

2017. dec. 18. 08:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
Nekem nem ette meg a száraztápot, ezért vettem konzervet és azzal kevertem össze.
2017. dec. 18. 08:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
100%
A macskatej laktózmentes tej, taurinnal dúsítva, de a taurinpótlás a kutya szempontjából nem esszenciális. Úgyhogy jobban jársz a laktózmentes tejjel, olcsóbb is.
2017. dec. 18. 08:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Köszi!

Nem szoktam hagyni beleázni, rögtön odaadom neki.

Elrágni semmiképp sem rágná sajnos, mert olyan apeószemű a táp mint a kukorica. Csak nyeli.

Soha többet nem veszek ilyen sz*r RC-t. Csak amíg ez a nagy zsák elfogy, addig kell kibírnunk a tejes megoldással.

2017. dec. 18. 14:03
 9/13 anonim ***** válasza:
46%
Tejbe semmiképpen se, az árt a kutyának! A kecsketejtöl meg is vakulhat pl. Áztasd sima vízbe :) nem az emészréssel van a gond, hanem, hogy kevés vizet iszik a kutyus.
2017. dec. 18. 22:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 A kérdező kommentje:

Utolsó szerintem tévedsz.


-Ki beszélt kecsketejről?


-Ugyanannyit iszik mint ezelőtt, a többi táppal sosem volt baj. Ennél meg egészben jönnek ki a tápszemek is emésztetlenül, nem csak a széklet keménysége a baj.


-A víz semmit nem ér. Nem véletlen döntöttem a tej mellett. De a gyümölcsök is jók.

2017. dec. 18. 23:00
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!