Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Kutyám retteg az emberektől?

Kutyám retteg az emberektől?

Figyelt kérdés
Mióta egy neveletlen kislány a parkban nekifutásból mellé vetődött és visítva elkezdte simogatni (inkább ráncigálni) a kutyám retteg az emberektől és mindenkit megugat. Az említett incidens közben még félelmében be is pisilt pedig rögtön elvittem onnan. Az utcán, a lakásban és mindenhol nagyon hisztérikusan ugat az emberekre de pl a kutyákkal vagy más állatokkal semmi baja nincs. Mit tehetnék, hogy ezt a rossz emléket és berögződést elfelejtse és hogyan kezeljem ezeket a rohamait merthogy hiába ignorálom, szólo rá vagy odébb viszem egyszerűen eltántoríthatatlanul ordít? Csivaváról beszélünk egyébként aki amúgy jól nevelt, kiegyensúlyozott kutya jó helyről és nem féltékenységből meg gazdiféltésből csinálja ez egyértelmű hanem mióta ez a trauma érte előtte egy csöndes nyugodt mindenkivel kedves állat volt.

2017. dec. 18. 10:00
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Szegenytol mindenki nagyobb..

Szerintem ehhez ido kell, vidd ugyan ugy kozossegbe, hagy erezze, hogy nem mindenki olyan mint az a kislany

2017. dec. 18. 10:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 A kérdező kommentje:
Ez még nyáron történt, azóta sokszor vittük mgaunkkal közösségbe de még mindig rossz a helyzet. Ha kézben van egyébként akkor kevésbé akad ki de a földön eszméletlenül kikel magából és kiváltképp a gyerekek húzzák fel. :(
2017. dec. 18. 10:16
 3/9 anonim ***** válasza:
70%
Érdemes kicsit megéheztetni és megkérni normális embereket, hogy etetgessék a kutyát. Ne simogassák, ne hajoljanak rá, csak etessék meg. Szerezzen jó élményeket idegenektől.
2017. dec. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
23%

Gondolom amikor az incidens történt, jól berögzítetted azt neki, hogy őt mekkora trauma érte. Ezt nem szabadott volna. Tovább kellett volna ezen lépni, mintha mi se történt volna.


Kutyasulit javasolnék. Nem általánosításból vagy rossz szándékból, de most hiába írnánk ide bármit, gondolom úgyse szólsz rá elég erélyesen, csivavásoknál "népbetegség", hogy túlsajnálják a kutyát.

2017. dec. 18. 15:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
70%

3-as válaszoló szóról, szóra leírta, amit akartam :)

Fontos, hogy jó élményhez tudja ezentúl kötni az idegeneket, és a kutya tempójában haladni, nem ráerőltetve a dolgot.

2017. dec. 18. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Nem kaptam fel a kutyát és kezdtem el nyávogva biztosítani arról, hogy minden rendben van pedig milyen rettenetes dolog történt hanem elsétáltam ő pedig követett és szinte egy perc alatt visszaállt a normálisba csak azóta elkezdett ugatni mindenkire. Nem bunkóságból de általánosítani sem jó dolog, attól hogy "csivavás" vagyok még igenis rászólok a kutyára erélyesen ha arról van szó és nem sajnálom fegyelmezni. Jól nevelt kutya egyébként, kutyasuliba is jártunk amikor kicsi volt és könnyű tanítani de ezt bármit csinálok nem tudom belőle kinevelni pedig már tényleg mindent próbáltam. Próbáltuk már a juti dolgot is de nem fogadja el idegenektől sajnos pedig már kértünk meg ismerős kisgyereket, idősebb nénit, az utcán azt aki kedvesen érdeklődött iránta de zokon vesz mindenfajta közeledést idegentől...
2017. dec. 18. 17:32
 7/9 anonim ***** válasza:
Ez nem is egyik napról a másikra működik. Én a napi etetését ilyenben adnám oda neki. Ha nem éhes, akkor nem kap enni. Illetve eleinte nem is kell idegentől kapnia, hanem te eteted mások közelében. Majd oda dobják neki a falatot, majd szépen ki fog alakulni, hogy már ő akar kontaktálni másokkal. De ez nem pár nap és néhány etetés, hanem hetek, inkább hónapok.
2017. dec. 18. 17:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
45%

Sajnos a kérdezőnek csak annyit tudok tanácsolni, hogy épeszű gyerekek körébe vigye sokszor a kutyát, míg az rá nem jön, hogy nem általában hülyék a gyerekek. (Bár gyakran, mert visítoznak, ugrálnak, hadonásznak.)

A 3. hozzászólónak szeretnék írni.

Rengeteget küszködünk azzal, hogy a kutya ne egyen fel semmit, és ne fogadjon el idegenektől élelmet. Nem tartom jó ötletnek ezt az etetgetést.

Mi normális embereket pont arra kértünk meg, hogy nyújtsanak finom falatokat a kutyának, de ha elfogadná, ijesszék meg.

2017. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Igen, utolsó, ez is remek dolog. Így alakulnak ki a kérdésben szereplő kutyák. Te csak hadyd, hogy az állítólagos kedvencedet idegen emberek ijesztgessék, de azért másnak nem kellene ezt ajánlgatnod... Gondolom az nehéz és energiaigényes feladat, hogy te neveld a kutyát. Nem, inkább alakuljon ki félelme, bizonytalansága idegenek felé.


Félelem kiokdásához jó élmények kellenek, ehhez pedig a legegyszerűbb, ha pl másoktól kap ételt. Aztán a normális gazda majd szabályozza, hogy mikor vehet el ételt a kutya és mikor nem, ezt már könnyű engedélyhez kötni.

Félős kutyáknál, érzékeny, bozonytalan kölyköknél, segítő kutyáknál, az ilyen téren dolgozó munka és szolgálati kutyáknál ez egy bevett alap szocializációs megoldás.

2017. dec. 19. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!