Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Szeretnék Csehszlovák farkasku...

Szeretnék Csehszlovák farkaskutyát. Vélemény?

Figyelt kérdés
Adott a családi ház, a jó kerítés. És vagyok én, egyedül élek, valószínű ez életem végéig így is marad. Na mindegy! Viszont utálom az unalmat, és egy Csehszlovák farkas megszínesítené a napjaimat. Nagyon tetszik a fajta, szabadidőm is van rá. Falu szélén lakok, erdő, hatalmas szántóföldek egy köpésre. Én is imádok a természetben járkálni. Úgy érzem egyáltalán nem lenne kihívás napi 1-2 órát tekeregni vele, sőt! Persze nem pórázon... kutyasuliba is elvinném. Viszont egyetlen dolog felmerült bennem. Nem azt mondom hogy nem vagyok határozott, hanem erővel képtelen lennék fegyelmezni ha úgy van. Viszont nem szeretném hogy a fejemre nőjön. Most vagyok 27, mire elkészül a ház akkor leszek 32 körül. És bár első kutyám lenne, én mégis szeretnék elébe menni ennek a kihívásnak, nem akarok 50 éves koromig várni. Építő jellegű véleményeket várok, aki csak kötekedne az kíméljen! Köszi.

2017. dec. 18. 11:09
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
88%

Sajnálom, de ne! Nem értem, hogy miért nem lehet elfogadni, hogy bizonyos fajták nem első kutyának valók! Sőt, csehfarkast még egy 'könnyű' kutya után sem nagyon lehet bevállalni. De nem is adnak el neked tenyésztők így kutyát. Ha már sikerült megnevelned egy nehezebb, keményebb kutyát, utána szabadna bevállalni egy malit, kaukázusit, malamutot, csehfarkast vagy bármi hasonló kaliberű kutyát.


Hogy értsd. Nem érted a kutyák kommunikációját. Nem tudsz nevelni. Nem tudsz képezni. Nem ismered a metodikákat, tematikákat. Nem érted a következetesség jelentését. Nem tudod hogyan oldj meg viselkedési problémákat. És ezeket nem lehet könyvből megtanulni. Mire ezeket megtanulod, addira eltelik minimum 4-5 év, ha van hozzá érzéked. Ha egy cseh farkassal kezdesz, mire képes lennél őt kezelni, már bőven felnőtt lesz, tele komoly viselkedési problémákkal.

2017. dec. 18. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
62%

Én úgy gondolom, és ez nem jelenti azt, hogy így is van, de bármilyen kutyát lehet jólneveltté tenni, ha:

-kölyökkorától velünk van

-van türelmünk

-elég időt tudunk rá szánni

-és szakmailag jól vezetett módszerrel tesszük

Mindenképpen jó helyről kell venni, hogy idegileg kiegyensúlyozott, ne túltenyésztett legyen.

Megvétel előtt érdemes lenne keresned egy jó kutyaiskolát, különösen olyat, ahol azért már láttak is ilyen fajtát.

Az ő útmutatásukkal szerintem simán meg lehet valósítani, hogy kezes kutyid legyen.

2017. dec. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
87%
Nem javaslom. Sokadik kutyának se merném bevállalni.
2017. dec. 18. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
62%

Második vagyok. Én azt javaslom, hogy beszélj jónevű, elismert kutyakiképzőkkel. Mert egyfelől észérvek valóban ellene szólnak, hogy kezdő kutyásként ezt a fajtát válaszd, de ugyebár van az a mondat, hogy egy dolog addig lehetetlen, amíg nem jön valaki, aki eddig nem hallott róla, hogy lehetetlen lenne és megcsinálja.

Tényleg a legjobb szívvel ajánlom, hogy igazán hiteles választ ne itt várj - én sem biztos, hogy jól látom - hanem szakavatott bennfentesektől.

2017. dec. 18. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
94%

Első kutyának semmiképp! Lehet szép, de ez a kutya nem szimpla kutya, hanem félig-meddig farkas is! Ami már egy sokat tapasztalt kutyásnak is feladja a leckét. Nem színessé tenné a napjaidat, hanem stresszessé.


Inkább nézelődj a németjuhászok között, ha komolyan gondoltad a kutyasulit, sport kennelben van ordas színű németjuci, az külsőben hasonlíthat a cseh farkashoz, jellemben viszont ég és föld.

2017. dec. 18. 15:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
100%
Ha már érdeklődsz, akkor tenyésztőt kérdezz meg a fajtáról, ne csak kiképzőt.
2017. dec. 18. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 A kérdező kommentje:
Oké vettem :) Nem vagyok önsorsrontó, így leteszek a cseh farkasról, egyelőre! Németjuhászok is tetszenek egyébként. Akkor valószínű azom lesz majd.
2017. dec. 18. 16:08
 8/13 anonim ***** válasza:
100%

Szia


Nekem első kutya volt, vaskos tanulópénzzel, de megérte. Sajnos ő már nincs velem de a másik kettő szerencsére megvan. Egyedüli kutyának csak akkor akard, ha mindig tudsz vele lenni mert igényelni fogja a társaságodat, amikor pedig éppen nem érsz rá, mert van ilyen, vagy unalomból vagy bosszúból hidd el, keresni fog kártékony elfoglaltságot.

Ha kertes házad lesz, legyen egy rendesen megépített kennel arra az esetre ha nem tudod magaddal vinni.

Fegyelmezni meg kell tanulnod, akniek van ilyenje, szinte mindenki megrángatta a grabancát vagy kapott a farkaska egy lájtos bundaporolást, egyébként meg pontosan tudja ha rosszat csinált és konzekvensen teszi, vagy mert nem értél rá, vagy mert valamiért bisszút áll, mert mondjuk nem adtál az ebédből vagy ilyenek.

Csodálatos állat, csak ne akard, hogy úgy viselkedjen meg olyan engedelmes legyen mint egy németjuhász, mert, bár hasonlít valamelyest rá, a két fajta merőben más. Meg fog ezt-azt csinálni nyilván, de nem erre való. Társnak, lakásban szobafarkasnak első osztályú, mert alszik szinte gész nap,ha a gazdi mellett van, úgyis egy idő után felveszi a gazdi szokásait, meg meg is komolyodik (addig egy rémálom), de ha felügyelet nélkül hagyod hihetetlen dolgokat csinál. A szukám egyszer kirágta a terasznál a redőnyt, elmentem este egy lagzis vacsorára, úgy várt haza, hogy kint volt a feje, nézte mikor jövök. A macskaalmot széthordta a járólapon, mert kirágta a zsákot, a hűtőt kipakolta és ez egy enyhe hisztije volt :D

Ha van türlemed és időd, meg átgondoltad, keress meg egy tenyésztőt, érdeklődj, mérlegelj, dönts.

2017. dec. 18. 20:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
72%
Nem kell félni naameg olyan emberek válaszára adni aki azt sem tudják eszik vagy isszák :D akinek van, mint ahogy a korábbi válaszoló is leírta a lényeget :) míg egy németjuhász mellett évek alatt megtanulod a kommunikációt stb., egy cseh kisfarkas rákényszerít hogy ez komoly tanulópénz árán de nagyon hamar meglegyen. Kis sunyi mind, szemtelen, okos és ha neem vahy vele nem vált takarékra hanem aktívam fogglalja le magát a Te károdra. Most 2 hete az enyém átrágta magát 2 szomszédhoz is egyetlen éjszaka alatt. VISZONT!! soha a fejébe meg neem fordulna elszökni vagy bármi.. sokkal ragaszkodóbb a "falkához" mint a többi kutya nálunk. Szobábaan is tartottam szobatisztaság stb mindeen működik.. sok a tévhit meg az aggodalom. Egy nagyon ragaszkodó szerethető kis rosszcsont KUTYA és nem farkas vagy hibrid és társai. Ajánlom társként :)
2017. dec. 18. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
100%

Nekem szökött el, de azért mert nm volt kennel. Ezért mondtam, ha bent tartod, ha kint, mindenképpen legyen. Pláne mert így elejét veheted a tényleg tetemes károkozásnak (én anno készítettem egy listát, hétjegyű összeg volt). Arra meg majd figyelj, ha szukát választasz, ha tüzel, lesz mulatság. Szuka kiskutyát amúgy is megszanál, de ha tüzel, sanszos hogy megöli egy pillanat alatt. Tacskó, egyéb zsebkutya potenciális veszélyben van ilyenkor, nem fogja morgással jelezni, nem fog acsarogni, odamegy és intézkedik, tehát pl ilyenkor elengedni pórázról véletlenül sem szabad.

A kommunikáció velük pedig sokkal egyszerűbb, mert nagyon sokféleképpen, pontosabban, többféleképpen fejezi ki magát, mint egy kutya. Annyi, hogy ezt meg kell tanulnod, de ha együtt laktok rájössz úgyis. Egy jó tanács: ágyba ne engedd be, mert kitúr. Egy szép napon ott fog horkolni keresztben, se ki se be, kupuroghatsz a kanapén. Egyszer anno elmentem pár napra külföldre, az akkori barátnőmet kivicsorogta az ágyból, miután kitette, az iskolai jegyzeteit széttépte plusz lepisilte és bevonult morogni egész este az ágy alá. Ilyesmi teljesen természetes, mindent el kell zárni, mert nagyon kiváncsi a természete mindnek, ha unatkoznak, felfedeznek mindent amit nem kellene (első körben élelemforrás feltérképezése, utána a mivel játsszunk című fejezet).

2017. dec. 19. 07:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!