Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyik youtubernél írtam...

Egyik youtubernél írtam kommentbe, h. nem higiénikus, ha a kutya össze-vissza nyalja az arcukat. Nektek erről mi a véleményetek? Egészséges szerintetek?

Figyelt kérdés

a youtuber csaj meg azt mondta, h. az állatorvos szerint milyen jó a kutya nyálja puhítja a bőrt. én madjnem hánytam amikor nyalatják magukat az emberek a kutyával, undorítónak tartom. imádom a kutyámat, de mindig kezet mosok ha megsimogatom/megmasszírozom.

szóval ki hogy áll ehhez? én sztem állatok után igenis kezet kell mosni és nem az arcomat nyalatni velük. bár tényleg az ő bajuk, ha elkapnak vmit.

írtam is érveket, hogy a kutya az utcán simán belenyal más kutya piszkába, és a saját popóját himbilimbijét is nyalja és utána "finom puszikat ad :D tisztára kiráz a hideg ettől, mintha tök igénytelenek lennének ezek az emberek nekem. bár ameddig nem kell velük kezet fognom és a házukba menni, tőlem csinálják. csak ha belegondolok, hogy ezek az emberek felszállnak a buszra vagy bárhova akezükön ott a rengeteg baci, meg akár bélféreg pete is. yuuuuuukkk

nem a youtuber ellen vagyok, csak nekem a higiénia fontos, lehet én mosom többször a kezem mint az átlag :D



2017. dec. 18. 13:51
1 2 3
 1/28 anonim ***** válasza:
83%

Bár nagy vonalakban egyetértek veled, de a bacimániások közé tartozol szerintem. Vigyél magaddal kézfertőtlenítőt a táskádban (gondolom lány vagy), és pont. Azért ennyire beparázni... :D

Kicsit nevetséges.

2017. dec. 18. 13:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/28 A kérdező kommentje:
hidd el van nálam, ahogy írtam lehet én vagyok a hipochonder, de inkább legyek tiszta és mossak kezet mint azok az emberek aki le se sz-rják, hogy egy kutya épp a végb-elét nyalogatta mielőtt puszilgatni kezdték egymást :D
2017. dec. 18. 14:01
 3/28 anonim ***** válasza:
81%

Nekem macskám van, és van, hogy megnyalja az arcomat, kezemet, meg én is szoktam puszit adni neki. Nyilván nem nyalok bele a szájába, meg ő se az enyémbe, de én többek között azzal fejezem ki a szeretetemet, hogy néha megpuszilom. Soha nem kaptam még el semmit, egészséges, oltott, féreghajtózott cica.

Ez valakinek belefér, van akinek már gusztustalan, vitatkozni felesleges rajta szerintem, mindenki másképp gondolja.

2017. dec. 18. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/28 anonim ***** válasza:
68%

Nem lehet könnyű az életed...

Hordjál cérnakesztyűt, akkor a rengeteg bacinak egy részét elkerülöd. Ja, és szájmaszkot is, mert ott is az igénytelen emberekről sok-sok baci akar beléd kerülni.

2017. dec. 18. 14:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/28 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem kutya vagy éppen cica után kezet mosni nagyon gáz. A saját állatod, ha már elvállaltad, gondoskodj róla hogy ne legyen büdös és koszos. Ha meg lusta vagy rá, vagy nem jönnél ki anyagilag, akkor nem kell állatot tartani. Ilyen nagyon egyszerű.
2017. dec. 18. 14:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/28 A kérdező kommentje:
akkor ezek szerint az embereknek inkább az jön be, ha vki igénytelen és nem mos kezet. nice. jó ezt tudni. akkor ti se mostok kezet ezek szerint wc-zés után, és így mennek ki az emberek az utcára és tömegközlekedni... étvágycsökkentőek ezek a tények. szóval egy hajléktalan aki a fenekéből lévő cuccot kézzel szedi ki és nem mos kezet az is okés nektek /és száll fel a metróra ahogy ti is/ . 2017-ben.. akinek nem ingje ne vegye magára. lehet tényleg bennem van a hiba, talán a magyarok tényleg olyanok ahogy külföldön tartják és ja megint az én pofám ég az ország szintje miatt..
2017. dec. 18. 14:14
 7/28 anonim ***** válasza:
77%
Baci ügyileg közted meg a kutya között nincs nagy különbség, hidd el. Ha a kutya bacijai zavarnak, akkorpont ugyanezen okból kifolyólag nem utazol buszon, vonaton, villamoson, nem fogod meg a pénzt, amit visszakapsz a boltban, nem fogod meg a bevásárlókocsit, vagy a mozgólépcső korlátját. Nem mész olyan helyre, ahol sok ember van, mert nem is akarsz belegondolni, hogy az emberek miféle bacikat meg vírusokat képesek szétkenni, széttüsszenteni pl egy "kellemes" kis karácsonyi vásárban... Hidd el, az ember, mint élőlény úgy van felépítve, hogy ilyen dolgoktól ne legyen baja, különben már rég kihalt volna az emberiség...
2017. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/28 anonim ***** válasza:
78%
Azert a wc-zés utáni kézmosás és az általam gondozott, jó egészségnek örvendő kutya között van különbség.
2017. dec. 18. 14:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/28 anonim ***** válasza:
93%
Basszus azért ne hasonlítsd már össze a hajléktalan szaros kezét, azzal ha egy oltott, féreghajtott, fürdetett kutya megnyal. Oké a számba nem nyal bele, de szokott puszit adni és nem rohanok utána sikítva mosakodni. A lakásunkba 2 cica és egy kutyus él, ha minden érintés után kezetmosnék, lehámlana a bőröm. Amúgy több tanulmány is bebizonyította már, hogy az effajta "kosz" jót tesz az ember, különösen a gyerekek immunrendszerének. Kisebb az allergia kialakulásának a veszélye, sőt a bélflórádnak is jót tesz. Sosem betegedtem még meg az állataim miatt, és nem is ismerek senkit, aki így járt volna. A stílust meg külön kikérem, én sem mondalak el mindennek, csak azért mert más a véleményed erről.
2017. dec. 18. 14:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/28 anonim ***** válasza:
85%

Háhá, épp most néztem azt a videót. Nem tudom melyik kommentet írtad te, mert egy páran kiakadtak ott.

Én úgy vagyok vele, hogy az ő dolga, nem érdekel. Én speciel nem engedem, hogy összenyaljol a kutyám/ macskám. Hiába az enyém az állat, azért csak csinál olyan dolgokat a szájával, ami nekem undi. Ez az én véleményem. Az, hogy más hagyja a nyalogatást azaz övé.

2017. dec. 18. 15:10
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!