Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Francia bulldogok tényleg...

Francia bulldogok tényleg ennyire betegesek?

Figyelt kérdés

Nekem egy 1 éves kan kutyám van, 5 hónapja van nálam, oltásai rendben vannak,sose kellett orvoshoz rohanni, igaz volt táp amitől hányt,de találtunk neki megfelelőt.

Ezt letudtuk egy búzaallergiának, táp cseréje után semmi panasz nem volt.

Akkoriban meg se fordult a fejemben hogy törzskönyveset vegye-e..

Az apuka törzskönyves(anyósoméké), az anya kutya az egyik rokonuké, ő nem rendelkezik törzskönyvel de fajtaazonos, azaz kiköpött francia bulldog leszámítva hogy papírja nincs róla.

Szóval mi úgy kaptuk a kutyust, mi vittük oltásokra stb..

Sose volt semmi baja, ahogy az apa kutyának sem, leszámítva hogy valamit lenyelt amit nem kellett volna.


Most látom hogy egy csomó ilyen kérdés és válasz kering itt hogy márpedig törzskönyv nélkül mennyire veszélyes megvenni,sőt venni sem érdemes mert folyton betegek.

Ezt tényleg ennyire gyakori? Mióta megvan sose volt vele ilyen gond, az apakutyát napi szinten látom kb. 4 éve, nála se volt semmilyen betegség.



2017. dec. 18. 17:25
 1/8 anonim ***** válasza:
90%

Szerinted melyik kutyának van nagyobb esélyes betegségekre: amelyiket szűrik örökletes betegségek nélkül vagy amelyiket a felelőtlen gazdája ész nélkül szaporít?

Ezeknél a nyomott orrú fajtáknál pedig amúgy is különösen sok betegség léphet fel hiszen nagyon érzékenyek, alig kapnak levegőt, stb.

2017. dec. 18. 17:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
91%

Akkor szerencsétek volt. Nem arról van szó, hogy minden kutya, ami nem rendelkezik törzskönyvvel, egy vagyon orvosi számlát von maga után, csak jóval nagyobb a kockázat. De ha te fogsz ki egy beteg kutyust, pont nem fog rajtad segíteni, hogy a másik 15 ugyanonnan származó kutyának csak egy kis ételallergiája van.

Arról nem is beszélve, hogy ha szapis kutyát veszel, kit is támogatsz a pénzeddel...

Óriási munka a tenyésztés. Nem csak annyi, hogy megfogsz egy kant és egy kb ugyanolyan szukát és paff, minden remek, dől a pénz. Szerintem olvasgass még egy kicsit a témában és magad is meg tudod válaszolni a kérdésed.

2017. dec. 18. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Ez érthető, bár nálunk nem beszélhetünk aktív szaporítóról, nem áll a család szándékában tovább szaporítani, egyszeri alkalom volt.

Azért érdekes olvasni hogy mennyi betegségre hajlamosak.

Remélem nálunk ezek közül egyik sem fog előjönni, orvosnál jártunk eddig kétszer, utoljára szívét,tüdejét hallgatta,izületeit nézte át. Azt mondta rendben van a kutya.


Itt meg ezért elég sok beteg kutyáról olvastam,rengeteg öröklődő betegségtől,elkapott vírusoktól,baktériumokról.

Remélem nálunk ilyen probléma nem lesz, a szülők leinformálhatók, öröklődő betegségről sem tudunk, bár ugye említettem hogy az anya kutya nem volt törzskönyves.

2017. dec. 18. 18:05
 4/8 anonim ***** válasza:
79%
Én több ilyen kutyust is ismerek és tényleg elég betegesek. Munkatársamék kutyusa(tk nélküli) extra allergiás a tápra, állandóan begyullad a füle, vagy begombásodik a talpa. Imádják, de már egy vagyont rá költöttek. Futtatóból 3-at ismerek. Az egyik ételallergiás (tk-s). A másik állandóan megfázik, bármennyire is vigyáznak rá(tk nélküli) a harmadikat a héten viszik műteni, mert daganat nőtt a fejére.(tk-s) Szóval bármilyen aranyosak is én biztosan nem vállanám be a tartását.
2017. dec. 18. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
Alapvetően ott vannak a problémák, hogy fogalmad sincs milyenek voltak a kutya ősei, gőzöd sincs milyen betegségeke hajlamosak meg úgy egzakt milyenek a kutyák. A francia bulldogot vagy tenyésztőtől veszed 300 ezer forintért, vagy olcsón a tezsvírektől, mert 90%-ban ők szaporítják őket össze-vissza. Őket meg aztán gondolhatod mi más érdekli a pénzen kívül... De persze így vagy úgy, az ő "gyökereikhez" lehet a francia bucik 99%-át visszavezetni, így hát nem csoda, ha a 99%-uk olyan beteges mint az állat...
2017. dec. 18. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
0%
Volt már nekem nagyon komoly tenyészetből olyan kutyám, akire több, mint egy évet vártam. Gyönyörű kutya, szuper szár.azási lap,... Csak a kutyát kellett nagyon komoly idegrendszeri problémái miatt elaltatni. persze nem mi, hanem a tenyésztő, akivel vissza vásároltattuk a kutyát. Az átvétel után vitte elaltattatni...
2017. dec. 19. 06:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Én együtt éltem fél évig egy ilyen állattal, hasmenés, hányás, fulladás, nagyon szeretem a kutyákat, de ezzel a fajtával csak a probléma volt minden szempontból, az ember felelőtlensége, hogy ilyen rommá tenyésztett izét hozott létre. Nem azt mondom, bele lehet szaladni biztos egészséges egyedekbe, de mindenkitől azt hallom, hogy az egészségügyi gondjaik, már már fajtajellegek.
2017. dec. 20. 00:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Nálunk van egy francia, tenyészetből. Mivel foghibás lett egyedül az alomban, csakis ivartalanítási kötelezettséggel adta oda a tenyésztő, amit számon is kért. Egyébként szűrővizsgálatai rendben voltak, azóta is egészséges. Nem is vennék szaporítótól, csakis tenyésztőtől.
2017. dec. 20. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!