Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Tényleg ilyen szemetek a...

Tényleg ilyen szemetek a buszsoförök és nem engednek fel a kutyámmal, pedig lenne rá lehetőségem, nem fogok haza jutni?

Figyelt kérdés

Hogyan lehet kutyát vinni buszon?


Nagyon durva helyzetben vagyok.


A kutyámat ahol most lakom úgy tudnám haza vinni,hogy felszálok egy helyijáratosra ami bevisz a belvárosba onnan megint egy helyijáratosra,hogy eljussak a nagybuszmegálloba ahonnan távolsági buszra kellenne szállnom. De nem tudom hogy hogy vannak ezek a dolgok. Most utazok majd először kutyàval.


Mennyibe kerül egy kutya jegye? Jó sok átszállasom lesz. Máshogy nem tudom megoldani. Remélem hely is lesz a buszon..


Kis csivava kutyám van. 3-4kg körüli. Szájkosara nincsen és nem is harap. De póráz,hám ezek vannak. Megvan neki a beteg könyve is és nemtudom mi kell még. Ja igen - kutya kosár nincsen: Két helyen is kerestem neki,de nem volt olyan amibe befért volna. Csak szűkűsen nagyon és egész nap utaznék. Este 9-re érnék haza a szüleimhez. Holnap indulnék. Teljesen új számomra ez a hely,nem tudom a közlekedést se semmit még. Kérdeztem egy csajt aki a buszmegben volt a kutyusával,hogy felengedik-e a kutyát. Mert amúg van rá lehetőség, a szabályzatban is levan írva. Erre mondta a nő,hogy nem! Nem fognak felengedni,már sokszor próbálkozott, de nagyon szemetek a buszsoförők és lezavarják a kutyás embereket,pedig fizetnék a kutya jegyet,nagyobb ebeknek van szájkosár,hám,nyakörv,póráz minden szóval..a csaj a barátjára várt csak. Nem a buszra. Izgulok a holnap miatt. Lehet vonattal megyek,de annyira nem lehet tudni,hogy mi merre van,hogy lehet kijutni a vasut államosára és egyáltalán hány buszra kell felszállnom ahhoz..hogy oda jussak..hogy nemtom mi lesz.


Valaki tudna nekem tanácsot adni??? :(


18/L


2017. dec. 19. 09:54
1 2 3 4 5 6
 1/51 anonim ***** válasza:
20%

Nem tudom hogy hogy van szabályozva, de szerintem nehogy már az embereknek állatokkal kelljen utazni.

Ha nekem van egy disznóm, te szeretnéd ha a buszon melletted ezt szállitatnám?

Vagy a másik ember egy birkával, aztán meg lenne aki egy tehénnel akarna utazni.

Biztos vagyok benne hogy te is meg a többi ember is felháborodna ilyenkor.

2017. dec. 19. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/51 anonim ***** válasza:
86%

Pedig fel kell engedni ha a szabályzatban foglaltakatbetartod. Ha mėgsem, akkor panaszold be a sofőrt.

Csivava? Kicsi, tedd bele egy kėzitáskába amiből persze kint van a feje. Vegyėl jegyet neki azt annyi.

2017. dec. 19. 10:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/51 anonim ***** válasza:
86%

Valóban fel kell engedniük a kutyát, ha eleget teszel a feltételeknek, azaz: jegyet váltasz neki, pórázon tartod, szájkosarat adsz rá.

Hordozó esetén, ha végig abban utazik, nem kell neki jegy, mivel csomagnak minősül.

Azonban ha se hordozód, se szájkosarad, akkor simán lehet, hogy elhajtanak, akkor is ha egy kis csiviről van szó.

2017. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/51 anonim ***** válasza:
89%
Szájkosár hiányában egy zárt szállítóban kell legyen ahonnan utazás alatt nem veheted ki. Ha ez sincs akkor jogoson tagadja meg a buszsofőr az utazást.
2017. dec. 19. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/51 anonim ***** válasza:
90%

Egyik barátnőm is utazott anno csivavával és őket is megszólta a sofőr, hogy nincs szájkosár. Azt mondta tegyenek rá egy hajgumit vagy valamit, de nem küldte le őket. Ilyen méretű kutyánál lehet jobb lenne a hordozó, abba csak nem kötnek bele.


Nekem 12 kg-s kutyám van. Utaztam már vele buszon, villamoson, metrón, kocsiban, vonaton és sehol nem volt vele gond. Ki is van matricázva, hogy pórázzal, szájkosárra felviheted, meg kérni szokták az oltási könyvét, az legyen nálad. Ha ezeket betartod akkor fel kell engedniük. Jegyet nem tudom fejből, hogy mennyi, de ha nem foglal el egy helyet akkor van, hogy nem is kell venni neki, ez sofőrfüggő (Nálunk van, aki jegy nélkül is felengedi, mert kicsinek számít, van aki meg vetet neki.) Vonaton élő állat viteldíj van (én azt szoktam mondai, hogy egy kutyajegyet kérek és tudják, hogy mit kell adni), az pár száz Ft. Ott hordozóra is kell jegy, ha jól tudom, de a legjobb, ha megkérdezed a pénztárnál, ott biztos tudnak segíteni.

2017. dec. 19. 10:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/51 anonim ***** válasza:
87%

Valahogy nem előbb kellett volna összeraknod, hogyan, mivel, miként utaznál holnap?

Vegyél egy hordozót, ami méretre jó a kutyádnak, és onnantól oda szállsz fel a csivivel, ahova akarsz. A viteldíjról pedig a soför tájékoztat.

2017. dec. 19. 10:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/51 anonim ***** válasza:
88%

Olvasd el a választott társaság állatok szállítására vonatkozó szabályait.

Vagy szájkosár és póráz, vagy hordozó. (Arra figyelj, hogy sok társaság a táskát, kikukucskálós kis tatyókat NEM fogadja el, hanem csak a műanyag, rácsos ajtajú bokszot.)

Szóval de, jogosan tett le a sofőr, ez van. Lehet hogy te úgy véled, hogy nem harap a kutyád, de ezt az utastársaid nem tudják. Nekem a metrón egy, mindenmentes, gazdi ölébeb ülő bolognese kapott oda, mert megijedt a hokis táskámtól...erről ennyit. Ha é nagy kutyámra tudok tenni szájkosarat, te is bele tudod tenni egy szállítóba.

2017. dec. 19. 10:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/51 Captain Logic ***** válasza:
94%
Senkit nem érdekel, hogy harap-e a kutyád… Benne van a szabályzatban, hogy kell szájkosár, úgyhogy kell.
2017. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/51 anonim válasza:
72%
MINDEN kutyának kell szájkosár. A kicsi is tud harapni. Szóval vegyél neki egyet. Anélkül jogosan nem engednek fel. Senkit nem érdekel, hogy szerinted nem harap.
2017. dec. 19. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/51 anonim ***** válasza:
71%

Ha táskába teszed a kutyát, poggyásznak számít, még akkor is, ha kilóg a feje. Ebben az esetben NEM kell neki jegyet venned, nem számít élőállatnak. Poggyász, mint bármelyik táskád.

Természetesen ez azt is jelenti, hogy nem veheted ki a táskából.


Ha táska nélkül szállítanád, akkor póráz, szájkosár, aminek végig rajta kell lennie, és legyen nálad az oltási könyv.

Amennyiben nincs külön jegy az élőállat szállításra, úgy felnőtt jegyet kell neki venned, mintha egy felnőtt ember utazna veled. Ennyiben nagyobb költség.


Vidéken sokszor aljasok a sofőrök, hiszen a falusi kutyák mellett nem olyan mindennapos az állat szállítása, mint a fővárosban. De köteles felengedni, amennyiben a fenti feltételeknek megfelelsz, nyugodtan nyisd ki a szád, hogy márpedig nem zavarhat le.

Nálunk is sokszor húzták a szájukat (Alba Volán), de még soha nem volt olyan, hogy végül ne engedtek volna fel, max. kaptam néhány csúnya beszólást, hogy ugye nem fog összekoszolni semmit...


Igaz, nekem nagy kutyám van, golden reti. Csivavánál szereznék egy táskát, és le lenne tudva a gond.

2017. dec. 19. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!