Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért nem kedvel barátnőm...

Miért nem kedvel barátnőm kutyája? Hogyan tudnám megváltoztatni a viselkedését?

Figyelt kérdés
Barátnőmnek van egy 2 éves Yorkshire terrier kan kutyája és nem éppen kedvel. Általában jól kijövök az idegen kutyákkal is viszont ez itt nem igaz. Haverok azt mondják azért viselkedik így mert hím kutyáról beszélünk. Most hétvégén például filmeztünk és barátnőm odabujt hozzám erre körülbelül 5 másodpercre a kutya már csipogott is és furakodott be közénk. Egyszer az ajtón sem akart kiengedni mikor egyedül voltam a szobában. Mikor pedig egyszerűen csak átléptem a kis pamacsot akkor pedig halálra sértődve "befeszített" és megpróbált elijeszteni(mondjuk vagy 1 métert hátrébb állt). Próbáltam lekenyerezni is de semmi hatása nem volt, játszani pedig egyáltalán nem hajlandó velem. Az egyetlen érintkezési felület mikor megszaglássza a ruháim. Szerintem a 2 nagyon brutálisan kifli tolvaj hajlamokkal bíró kuvaszom, az otthoni tacsink és a sertések, marhák szagát elemzi. Igazából engem nem zavarna ez a viselkedés de barátnőmet viszont egyre inkább.

2017. dec. 19. 11:16
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Ha zavarja a barátnődet a kutyája viselkedése, akkor miért nem neveli? Az ő dolga lenne a kutya gazdájaként tiltani azokat a nem helyénvaló dolgokat, amiket a kutya csinál.
2017. dec. 19. 11:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Itt inkább barátnődnek kéne dolgoznia a probléma gyökerén. A kiskutya alfának hiszi magát és a barátosnéd az ő alfanősténye. Próbálja megvédeni előled. Ha a barátnőd átveszi a vezér szerepét megoldódik a probléma. Onnantól ő dönt róla, hogy ki léphet be a területre, és a kutyus elfogadja a döntését.

Persze van olyan, hogy a kutyának van valami nagyon rossz élménye és ez vált ki velőle ilyen viselkedést, de ahogy olvastalak itt nem erről van szó.

2017. dec. 19. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
74%
Hát ugyebár nem igazán derül ki egyértelműen a kérdésből, hogy te fiú vagy lány vagy. Tételezzük fel az előző hozzászólók alapján, hogy fiú vagy, akkor valóban féltékeny a kutya ill. védi a gazdáját. Valójában nektek kellene olyan helyzetet teremteni, amiből egyértelművé volna, hogy te vagy a falkavezér és nem a barátnőd.
2017. dec. 19. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Ez egy neveletlen kutya. Nem a te dolgod ezellen tenni, hanem a gazdájáé. Ha normális, felelős lenne a gazdája, akkor azonnal le tudná állítani ezt a viselkedést, vagy ki sem alakult volna.
2017. dec. 19. 11:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Talán nevelni kéne a kutyáját. A kutya jelenleg ott tart, hogy ő a falkavezér és most épp téged tekint a következőnek a sorban ezért próbál fölötted maradni.
2017. dec. 19. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Marha egyszerű a megoldás: kutyaként kell kezelni, és meg kell nevelni a kutyát a gazdájának.
2017. dec. 19. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
Nem azért viselkedik így, mert kan kutya, hanem azért, mert a barátnőd olyan, mint az ölebtartók 90%-a: úgy gondolja, hogy azért, mert kicsi és cuki, nevelni sem kell. Ha féltékenykedik, akkor nem tutujgatni kell, hanem ignorálni, mintha ott sem lenne, előbb-utóbb beleun a műsorba és abbahagyja.
2017. dec. 19. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!