Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Előfordulhat, hogy az oltás...

Előfordulhat, hogy az oltás matricája a kiskönyvben hamis?

Figyelt kérdés
Annyi minden kiderült már szegény kiskutyánkról, hogy elkezdtem kételkedni az oltásának a hitelességében. Nem szeretném olvasni a forduljak fel, szaporítót támogatok válaszokat. A kutya igazoltan fajtatiszta, törzskönyves, kennelneves tenyésztőtől lett vásárolva. Gondosan utána néztem, beszéltünk vele többször is, nagyon szimpatikus volt. Külföldről hozatott tenyészkutyája van, kiállításokra is jár, nyert is már el sok címet. A kutyus érkezése után kezdtek kiderülni a dolgok.
2017. dec. 19. 15:36
 1/3 anonim ***** válasza:
100%
Fel kell hívni a dokit aki beadta az oltást és kiderül. Az oltás mellett szerepel a pecsétje ez alapján visszakereshető mégha az elején más doki is van beírva.
2017. dec. 19. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:

Nem hiszem, hogy hamis lenne, de ezt könnyen ellenőrizheted: az állatorvos pecsétjét meg kell találnod az oltásoknál a kiskönyvben. Ennek alapján megkeresheted az állatorvost.

Mik kezdtek kiderülni egyébként a kutyussal kapcsolatban?

2017. dec. 19. 19:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
Örülj,hogy legalább van matrica a kiskönyvben.. a legcélszerűbb valóban felhívni az orvost viszont az a legegyszerűbb ha a chipen nézed meg az oltásokat. Ott mindenképp megkell lennie ha tényleg oltva volt (az orvos valószínű nem emlékszik ha kb másfél éves oltásról beszélünk) . Mi is úgy jártunk ,hogy egy családnak költöznie kellett és eladták a kutyát.. annyira megsajnáltam ,hogy átvettük (tudni kell csak akkor veszek magamhoz kutyát ha szerelem van köztünk első látásra) . Megkaptam az oltási könyveket !( mondván azt hitték eltünt az elsö és kértek másikat így lett 2). A dolog innen lett érdekes. Mindkét oltási könyv tök üres volt.. Mivel a környező orvosokkal nem igazán voltam kibékülve 300km el arrébb jártunk orvoshoz. Én naiv nem néztem a chipet,hogy mi van rajta .. az állatorvosnál néztek rám ,hogy mégis mit adjunk neki ugyanis azt mondták egy hónapja kapott oltást csak ez nem volt ám sehol feltüntetve. Beadtuk a veszettség ellenit biztos ami biztos alapon 3 évesen ha nem kapott volna kombit már tuti kijött volna valami .Rá fél évre vittem öket kombira majd ideiglenes gazdihoz kerültek mig elintéztem,hogy külföldre hozhassam őket(lakás stb) . Akkor derült ki ,hogy a kutya az előtt egy honappal kapott chipet mielőtt érte mentem ,vese elégtelensége van a nem megfelelő oltások miatt és még sorolhatnám napestig mennyi mindent beszedtünk .
2017. dec. 20. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!