Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Van Magyarországon olyan...

Van Magyarországon olyan szervezet, ahol be lehet jelenteni a rosszul tartott állatokat? Arra gondolok, akik ténylegesen el is járnak és tehetnek is valamit?

Figyelt kérdés
2010. jún. 2. 22:02
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
A helyi jegyző köteles eljárni bejelentés esetén.Ezt érdemes írásban megtenni és beadni a kerületi tiszti állatorvoshoz is.
2010. jún. 2. 22:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
71%

Magasról le fgják xarni..


Nálunk az állat szomszéd a 4 hónapos rövidszúrű kölyökkutyát kikötve tartja ilyen időben egy fához..


Egész éjjel visít az a szerencsétlen..

2010. jún. 2. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Erre én is kiváncsi volnék! Egyébként amit a 2. ír, borzalmas:(( Ilyen esetben én is lépnék valakinél, valahol, ha lenne ilyen s tényleg el is járnának az ügyben. Egyébként Nálad mi a konkrét dolog?
2010. jún. 2. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%

Azon az alapon,hogy "magasról...." nem csinálsz semmit?

Ha írásban nyújtod be apanaszodat ki kell vizsgálniuk. Lehet,hogy azt mondják, ez még belefér, de akkor is kint voltak, a gazda tudja,hogy feljelentették.Néha ez is elég.

2010. jún. 2. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%

www.allatvedorseg.hu

Drukkolok!

2010. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
utsó vagyok, írj nekik, kérd a segítségüket
2010. jún. 2. 23:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat. Megpróbálok valamit lépni, max. tényleg a "kedves" gazdi rájön, hogy nem jó ez így. Két szomszédos nagy telek, az egyiken gyönyörű ház (kertitó és tényleg minden) a másikon 3x2 m-re bezárva a két kutya két házzal, mert mindig marják egymást. Az állatokról való gondoskodás pedig kimerül annyiban, hogy valami ételt odalöknek eléjük. Ebben az időben csóri kutyik már térdig gázolnak a sár és kaka keverékében és a szőrük olyan csomós, hogy földig érő galacsinok vannak benne. Valószínűleg hosszú szőrűek lennének. Ja és persze a két teleknek egy gazdája van, csak tojik a kutyákra. Még egyszer köszi a válaszokat!
2010. jún. 3. 07:09
 8/9 anonim ***** válasza:
Jegyző, rendőrség, hatósági állatorvos.
2010. jún. 3. 12:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Erre én is kíváncsi vagyok!

Mi a kertvégszomszéddal nem akarunk összeveszni, de az istenért nem csinálnak semmit annak az egyébként fajtatiszta kutyának (újfundlandi talán?). Az is ki van kötözve egy fához, nincs se háza, se semmi. Éjjel-nappal ugat, mert szerencsétlen is szeretne játszani a család gyerekeivel, de azok meg félnek tőle, így hát meg van kötve. kb. másfél méteres pórázon van. A szőre már csupa csomó. Mi már kérdeztük, hogy mikor készül már neki ház, de nem nagyon válaszoltak. Van egy állatvédős barátunk, ő azt mondta, hogy ők nem tehetnek semmit- a jegyzőnek kell szólni, ő szólhat a rendőrségnek, de azok se fognak nagyon semmit sem csinálni neki. Nagyon sajnálom, mert szegény jobbára ácsingózva nézi, hogy mi játszunk kint. Már kérdeztem ismerősöktől, hogy kell-e valakinek ilyen kutya, mert szerintem ha legközelebb látom ezt a szomszédot, akkor megkérdezem tőle, hogy nem-e örökbe adná valakinek. Nálunk senkinek sem kell, mert nagy kutya, sokat eszik...stb..

B@sszus, egy ekkora kutya tanyára való, nem a hátsó kertbe, hogy ott rohadjon meg...:-(

2010. jún. 3. 15:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!