Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Egyetértetek azzal az állításs...

Egyetértetek azzal az állítással hogy kutyát nem küllem alapján választunk?

Figyelt kérdés
2017. dec. 19. 20:38
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Egyet értek elsősorban hogy nem kinézet alapján kell kutyát választani hanem az alapján hogy tudjuk-e biztosítani számára az igényeit. Meg tudjuk-e adni neki amire szüksége van.


Viszont emellett egy ponton álszentségnek tartom aki azt mondja hogy egyáltalán nem számít a kutya külleme, hiszen rengeteg gyönyörű fajta van ami a rajongóit a küllemükkel egyaránt ugyanúgy meghódítják mint a jellemükkel. Ez ugyanúgy vonatkozik a keverékekre is.

2017. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

A sok küllem alapján választók miatt van annyi neveletlen kutya.


Nyilvánvalóan amikor fel lapozod a kutyáskönyvet hogy melyik fajta is lehetne először a külleme fog meg. De tudni kell elengedni ha összeférhetetlen valamive. (pl. Tapsztalt kutyásnak való, te pedig kezdő vagy)


Igen. Teljességgel helytálló. Bár sokan sajnos nem így cselekszenek.

2017. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
91%
Nem. Az ember döntését ösztönösen befolyásolja a küllem, még akkor is ha csak egy szempont, aki más állít az simán nem hajlandó szembenézni a valósággal.
2017. dec. 19. 20:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 Metionin ***** válasza:
100%
Én úgy vagyok ezzel, mint amikor párt választ az ember. Persze elsősorban nem a küllem fogja eldönteni, hogy milyen lesz együtt élni vele, hanem az igényei (és a te igényeid) de igenis fontos a küllem. Hiába próbálna valaki rábeszélni hogy vegyek egy olyan küllemű kutyát ami nekem nem tetszik, hiába megfelelne az igényeimnek és ez fordítva is igaz, tehát ha megtetszik egy kutya, nem fogom csak azért tartani mert szép, ha az ő igényei nem összeegyeztethetők az enyémekkel, akkor hagyni kell és be kell látni hogy nekem nem való.
2017. dec. 19. 20:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
100%
A küllem és a jellem egységében hiszek. Stabil idegrendszerű és magatartású kutyák közül minden esetben a legjobb felépítésű kutyát szoktam választani. A standard sem véletlenül készüt.Csak egészséges testben élhet teljesértékű életet egy egészséges vézenű kutya.
2017. dec. 19. 20:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
100%

Részben, első körben az a meghatározó, hogy mire kell a kutya. Jelző, hobbi, sport, stb. Aztán jönnek a kutya igényei, jelleme. De a végső döntést a küllem alapján hozza meg az ember, akár fajtatiszta, akár keverék kutyus. Legalábbis így kellene dönteni.


De az emberek többsége sajnos nem így hozza a döntését. A küllem az első, minden más csak ezután következik, ha egyáltalán figyelembe veszi az egyéb szempontokat.

2017. dec. 19. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
100%

Nem csek küllem alapján választunk. 10-15 évig veled fog élni, kell, hogy küllemre is tetszen. De ez kevés. A jelleme is uyganolyan fontos. Sőt még fontosabb. De a küllem teszten át kell mennie ahhoz, hogy a jellemének utána nézzek.

Amikor elvesztettük a kutyánkat, akkor hosszú hónapokat töltöttünk a lányommal azzal, hogy kutyafajtát keressünk.

Nyilván a küllemük alapján kezdtük tanulmányozni őket, majd sorra zártuk kia fajtákat, mert pl túl mozgékony nekünk, vagy egy terrierel nem biztos, hogy elbírnánk. Tacskóhoz túl sok a lépcső a házban, bizonyos fajták pedig egyszerűen nem férnek el. Hiába tetszik, ha megfordulni se tud a szobában, mert beleakad valamibe vagy leveri az összes dísztárgyat. Végül maradt pár fajta. Elekzdtem tenyésztőket keresni, meg is látogattunk párat, és megtaláltuk az új családtagot. Fél évbe telt, de megérte.

2017. dec. 20. 08:31
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!