Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Miért van az hogy a kutyám...

Kerdezoke kérdése:

Miért van az hogy a kutyám reggelente dörzsöli a fenekét a földhöz? (részletek is vannak).

Figyelt kérdés

Reggelente szinte mindig ezt csinálja. Másfél hónapja lett 1 éves és most kezd érni/megjönni neki. Én erre gyanakszom. Szeretnék kérni tippeket hogy mi lehet?

Féreg tuti nem lehet, kakijában soha, semmi sincsen, + akkor a nagyobb kutya is az lenne. (Az érintett az egy drótszőrű tacskó, a nem érintett pedig egy 9. éves németjuhász).



2017. dec. 19. 20:39
 1/9 anonim ***** válasza:
100%

Féreghajtót kapja negyedévente?

Férgességen kívül lehet pl. bűzmirigy probléma is.

2017. dec. 19. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem megtelt a bűzmirigye. Állatorvos, vagy kozmetikus ki tudja nyomni neki.
2017. dec. 19. 20:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Ferges!!!
2017. dec. 19. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
Attól, hogy az egyik nem produkál ilyen tüneteket, még lehet férges. Nálunk az egyik kutyából olyan méretű férgek jöttek, mikor elhoztam a régi helyéről, amekkorákat én korábban max lóban láttam - mégse húzta a hátsóját a földön...
2017. dec. 19. 21:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Bűzmirigy nem ürül. Állatorvos vagy kutyakozmetikus meg tudja mutatni, hogy kell kiüríteni. Normál esetben ez egy barnás, büdös folyadék, a tiédben ez már valószínüleg krémes állagú. Mindenképpen vidd el most szakemberhez, mert lehet, hogy érdemes átöblíteni is most. Utána havonta egyszer te is meg tudod utána oldani.
2017. dec. 19. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat! Ebből mihamarabb doki lesz! Amúgy a tacskónak közvetlen az ágy mellett van a helye éjszaka. Én minden este jól megdögönyészem. Nekem ettől lesz valami, vagy nagyon semmi?
2017. dec. 19. 22:06
 7/9 anonim ***** válasza:
Kerj magadnak is fereghajtot, el is kaphattad!
2017. dec. 19. 22:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Én is a bűzmirigy gondra tippelek, elég gyakori gond a kutyáknál és kellemetlen érzés nekik, ha nem ürül rendesen.

Ha nem kap 3 havonta féreghajtót, akkor van esély rá, hogy férges.

Az ivartalanítás is időszerű volna.

2017. dec. 19. 22:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Viszket neki ennyi es vakarni nem tudja
2017. dec. 19. 22:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!