Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Milyen kutyát ajánlotok...

Milyen kutyát ajánlotok kertes házba, kisgyerek mellé, közepes testűt, esetleg nagyot? Jámbor, játékos legyen.

Figyelt kérdés
2017. dec. 19. 22:50
 1/9 anonim ***** válasza:
50%

Lutri, hogy milyen a kutya természete. Nyilván vannak tipikus családi kutyák, de kivétel mindig akad, ezt tartsd szem előtt, ha választasz.

Egy menhelyi keveréknél nem lesz hálásabb kutyusod, ezt hidd el. Ne riasszon el a kutya külseje, ha van benne egy kis pitbull vér, még lehet a legjámborabb állat a világon. Nevelés kérdése. Amúgy ha már ajánlást kérsz, itt a listám a szerintem tipikus családi kutyikról: beagle, golden retriever, vizsla, labrador, whippet, mudi, puli.

2017. dec. 19. 22:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
60%
Golden retriever.
2017. dec. 19. 23:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
9%
Magyar vizsla
2017. dec. 19. 23:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

Mennyit foglalkoznátok vele?

Csak kinti kutya lenne?

Mennyire vagytok aktív család?

Mennyit vinnétek sétálni egy nap?

A hétvégén vinnétek e hosszabb túrákra/suliba?

Mennyit szántok a kölyökre?


A válasz 100%-ban hasznosnak tűnik. A válaszíró 80%-ban hasznos válaszokat ad.

# 4/18 Időpont ma 16:54 Privát üzenet Ez a te válaszod.

2017. dec. 19. 23:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
Skót juhász.
2017. dec. 20. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Hacsak nem benti kutya lenne, akkor min, közepes méretű, nagy bundájú kutyát ajánlok. (Amúgy én abszolút keverék-párti vagyok.)
2017. dec. 20. 07:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
49%
Berni pásztor. Ha még nagyobb lehet, akkor bernáthegyi, újfullundi, leonbergi.
2017. dec. 20. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
86%
Mennyit és hogy foglalkoznátok vele naponta? Mennyit szántok a vételárra? Mennyit szántok a havi etetésére? Volt már kutyátok? Kutyaiskola opcionális?
2017. dec. 20. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:

Jámbor, játékos és cukimuki akkor lesz, ha foglalkoztok vele. Ha rászánod magad a kutyatartásra, akkor az olyan, mintha + 1 gyereked lenne.

Egy unatkozó, csak kint tartott kutya veszélyessé válhat, hiszen folyton úgy érzi, hogy ki van zárva a családból.

Szóval, hol lenne a helye? Mennyit sétálnátok vele? Szoktatok kirándulni?

Ha a kertes házat említetted, gondolom, hogy kinti kutya lenne elsősorban... Ha igen, akkor mindjárt ki is esnek a rövid szőrű fajták.

Közepes testű, gyerekszerető kutyus pl. a mudi. Nem fázik kint, nem kozmetika igényes (én évente 2 alkalommal azért el szoktam vinni egy alaposabb csutakolásra, fésülésre, de azt sem muszáj). Ami talán ellene szól, hogy vehemensen védi a portát a vélt, vagy valós veszélytől és ezt elég hangosan teszi. Viszont ha a gazdi mellett lehet, nagyon kedves és kiegyensúlyozott tud lenni. Munkakutya lévén azért a napi mozgatás nagyon kell neki.

Nagyobb testű családi kutya a golden retriever. Ő sem fázik kint és elég magas az ingerküszöbe, ami a gyerekeket illeti :)

Fajtát ennyit tudok javasolni, de egyébként egy keverék kutya is tökéletes családi kutya lehet.

Én személy szerint nagyon támogatom a kisgyerek-kiskutya barátságot, de csak úgy, ha nem kerti dísznek tartja a család a kutyát, hanem családtagnak tekintik.

2017. dec. 20. 10:39
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!