Kezdőoldal » Állatok » Kutyák » Baja eshet 7 hónapos husky...

Baja eshet 7 hónapos husky szuka kutyámnak ha terhes lesz?

Figyelt kérdés

5 éves husky kan kutyámtól lehetséges hogy terhes lett a 7 hónapos husky szukám. Elmentem 10 napra az ország másik végébe a szüleimhez és addig rábiztam a kutyáimat a szomszédra.Nem gondotam volna hogy pont akor fog elkezdeni tüzelni a szuka kutyám mig el leszek. Mikor haza jöttem csak akkor vettem észre hogy tüzel. Persze a szomszéd nem zárta öket külön pedig meglehetett volna oldani.

A félre értés elkerülése véget nem azért vettem a lánykutyámat hogy kölykei legyenek. Ivartalanitani szeretném, de az állatorvos az mondta hogy az első tüzelés után lehetséges csak. A Kan kutyámat azért nem ivartalanitottam mert nem volt vele semmi bajom.(most már öt is ivartalanitani fogom)

Egyébként jövöhétre kaptam idöpontott az állatorvoshoz.

Félek hogy valami baja lesz kutyámnak hisz még kölyök kutya.



2017. dec. 20. 13:26
 1/9 anonim ***** válasza:
93%

igen eshet. :(


Szerencsére van olyan opció hogy vemhesen ivartalanítsák

2017. dec. 20. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
94%
Ha vemhes lett, akkor is van lehetőség ivartalanításra tehát semmiképp ne hagyd, hogy megszülessenek a kölykök. Én állatorvost váltanék egyébként, igen elavult felfogás, hogy meg kell várni az első tüzelést az ivartalanítás előtt.
2017. dec. 20. 13:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Metionin ***** válasza:
100%
Ha jövő héten ivartalanítva lesz, nem lesz semmi baj. Ha esetleg vemhes lett, attól ugyanúgy ivartalanítják.
2017. dec. 20. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
100%
Valóban, lehet ivartalanítani vemhesen, vagy ha még időben vagytok, olyan szert kaphat, ami elhajtja a magzatokat. De ha amúgy is ivartalanítva lenne, akkor hajrá, minél fejletlenebbek a kicsik, annál kevésbé tűnik kegyetlennek. Egyébként nem az, a kicsik az altatószertől elalszanak.
2017. dec. 20. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Ivartalanítják még most vemhesen, és akkor nem lesz semmi baj. Kb. a vemhesség félidejében a legideálisabb a szuka szempontjából a műtét.
2017. dec. 20. 14:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
Ahogy már többen elmondták előttem, igen, komoly baja eshet, ha hagyod, hogy kihordja a magzatokat. Ha ivartalaníttatod, akkor semmi baja nem lesz, ráadásul nem kell többé félteni a nem kívánt szaporulattól.
2017. dec. 20. 14:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Ha ivartalanítod most, akkor nem. Ha hagyod elleni, akkor igen, lehet baja.
2017. dec. 20. 15:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 A kérdező kommentje:
Köszönöm a válaszokat, ha terhes akkor ivartalaníttatni fogom. Meg ha nem akkor is. Nem akarom, hogy bármi baja legyen a kutyámnak. Ök a legfontosabbak nekem.
2017. dec. 20. 15:07
 9/9 anonim ***** válasza:
100%

Végre egy felelősségteljes gazdi a sok idióta kérdező között :)


(természetesen tisztelet az összesnek)

2017. dec. 20. 15:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!